Głos Sclavinii, Daniel Chojnacki, 20.05.2015 r. o 21:31
Zmiana u steru i pogrom na Arenie Namiętności
Seria wydawnicza: Więcej Piłki Nożnej

YK Słoniki Sodomia po "sierocej" końcówce sezonu zyskały nowego szkoleniowca. 11-krotnego triumfatora w następnej odsłonie SLP, ku zaskoczeniu kibiców, poprowadzi trener z niewielkim doświadczeniem - książę Daniel Chojnacki.

Słoniki "na rozgrzewkę" rozgromiły FC Czarnolas aż 4:0 na własnym boisku. Wynik otworzył już w 6 minucie Jerico Ochotoarena strzałem z rzutu wolnego. 23 minuty później po dośrodkowaniu Sjunne Hilbertha bramkarza gości pokonał silnym uderzeniem głową Gert Henrysson, a ten pierwszy w 35 minucie spotkania strzelił kolejną bramkę dla gospodarzy po asyście Jamela Finleya. Po przerwie wynik podwyższył po stałym fragmencie gry Stif-Olog Sagren, wbiegając znakomicie w pole karne i z łatwością umieszczając piłkę technicznym strzałem lewą nogą. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a zawodnicy YK bez problemu kontrolowali grę.

"Chociaż to dopiero okres przygotowawczy, cieszy dobry wynik na otwarcie sezonu. Trudno nie być zadowolonym z takiego wyniku, mimo że Czarnolesianie nie zagrali najmocniejszym składem. To był mecz, który miał pomóc mi sprawdzić poszczególnych zawodników i dopasować system gry. I pomógł." - powiedział na pomeczowej konferencji nowy trener.

K858YRAG.jpg
Mecz przerwał jedynie krótki incydent. Jeden z fanów "Słoników" usiłował wtargnąć na murawę, po czym został zatrzymany przez ochronę. Jak wyjaśniał, "Tak się napaliłem po tej czwartej bramce, chciałem tylko uściskać trenera".

Na pytanie, kiedy zadebiutują na boisku nowi zawodnicy, których klub pozyskał w trakcie okna transferowego, szkoleniowiec nie odpowiedział. Teddy Anbacken (napastnik) i Dean Kamperveen (obrońca) mogą dostać swoją szansę już w kolejnym spotkaniu. Środowiska zbliżone do sztabu szkoleniowego sugerują również, że na boisku może pojawić się Axel Behrens – junior, również napastnik, który awansował do drużyny seniorskiej.

W kolejnym meczu towarzyskim, jeszcze przed pierwszą kolejką następnego sezonu SLP, Słoniki zmierzą się na własnym stadionie z Synami Wandy trenenera Michaelusa. Start już w środę o 20:30.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zbyszko Gustolúpulo, Helwetyk Romański, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
4 520,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Marcus Mackflick, Siergiusz Asketil, Zoara Schlesinger-Asketil, Zbyszko Gustolúpulo, Sereus von Ahabejż, Helwetyk Romański, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.