Wywiad Dnia

30b1yjm.png

[size=150%] Wywiad Dnia[/size]
W deszczowy, listopadowy wieczór, do wieżowca Sclavinskiej Agencji Informacyjnej, przybył Alert Liderski. Chociaż w świetle sarmackich realiów jest osobą dosyć nową- dzięki swoim pomysłom i aktywnemu udziałowi w życiu publicznym Księstwa Sarmacji, uchodzi za osobę rozpoznawalną.

SAI: Witam Pana!

AL: Witam Serdecznie!

SAI: Na początek panie Albercie chciałbym zapytać, skąd bierze się u Pana zapał na wymyślanie tych nowych inicjatyw i instytucji. Jest Pan osobą, która stara się być aktywna na płaszczyźnie politycznej, naukowej i społecznej. Jak Pan zamierza pogodzić ze sobą te kategorie wirtualnego życia.

AL: Jestem osobą ambitną. Jestem jeszcze dość młody, stąd też czas na wymyślanie nowych inicjatyw:) Dla Sarmacji jestem w stanie poświęcić dużo swojego wolnego czasu i myślę, że z połączeniem tych kategorii nie będę miał większego problemu.

SAI: Bardzo interesującym pomysłem jest Uniwersytet Listopadowy. Skąd akurat właśnie taki pomysł? Jak Pan zamierza zdobyć potencjalnych studentów. Należałoby wspomnieć że szkolnictwo wyższe w Księstwie Sarmacji nie cieszyło się nigdy wielką popularnością, porównywalną na przykład z tą w Królestwie Scholandii? Czy zamierza Pan to zmienić?

AL: Taki pomysł odnalazł się w mojej głowie, gdy przeglądałem forum Uniwersytetu Bytowskiego. Było już ono dawno nieodwiedzane i nieuczęszczane. Wiedziałem, że Sarmacja potrzebuje uczelni wyższej, dlatego też wpadłem na ten pomysł. Co do pozyskiwania nowych studentów: Ja oraz cała kadra UL będziemy starać się promować naszą uczelnię. Mamy znakomitych wykładowców, przez co wierzę, że UL będzie często uczęszczany przez studentów. Popularność szkolnictwa wyższego w Sarmacji może nie jest ogromna, ale sądze, że dzięki działalności UL zwiększymy jego popularność.

SAI: A co jeżeli chodzi o akredytację? Czy ma zamiar pan takową uzyskać? Jak według Pana będą układać się stosunki z gronem profesorskim.

AL.: W przyszłości oczywiście, będę starał się o akredytację. Grono profesorskie, to zbiór naprawdę fenomenalnych ludzi, z którymi wiążę bardzo wielkie nadzieje.

SAI: Dobrze. Myślę że możemy przejść do kolejnej kwestii. Mianowicie : polityka. Czym jest według pana Partia dla Pokoleń

AL: Partia Dla Pokoleń jest bardzo ugrupowaniem politycznym, które ma za zadanie zmienić Sarmację na lepsze. Jestem bardzo zdeterminowany, aby z PdP stworzyć silne ugrupowanie polityczne, które będzie w stanie zawalczyć o mandaty w sejmie. Na razie lekko zawiesiłem swoją polityczną działalność związaną z PdP, lecz na pewno za jakiś czas powrócę do czynnej działalności na jej rzecz.

SAI: Co według Pana może zaproponować PdP, jako alternatywa dla PP, SiC! czy PK? Czy jest jakaś konkretna grupa społeczna, której zaufanie chciałby pan uzyskać?

AL.: Konkretna grupa społeczna...nie, nie mam takiej grupy. Chciałbym uzyskać zaufanie każdej, możliwej grupy społecznej. Co do alternatyw. Chcemy podwyższyć zasiłek społeczny, ponieważ uważamy, że jego wysokość jest bardzo niska

SAI: Która z tych inicjatyw jest dla Pana ważniejsza? Partia czy Uniwersytet? Jak pan pojmuje swoją rolę w istnieniu tych inicjatyw. Czy zamierza Pan sam prowadzić to wszystko, czy skupi się pan również na poszukiwaniu współpracownika?

AL: Żadna z tych inicjatyw nie jest ważniejsza. Każda jest dla mnie równo ważna. Co do współpracowników. Oczywiście, wszystkiego robić samemu się nie da, dlatego też współpracuje ze mną parę osób.

SAI: Chciałbym przejść do następnej kwestii. Co Pan sądzi o osobach, które w sposób nagminny i prostacki wykorzystują możliwości pobierania libertów z tantiem do podreperowania swojego budżetu. Chodzą pogłoski, że również Pan stosuje taką taktykę. Jak by się Pan odniósł do takich opinii?

AL.: Według mnie takie reperowanie sobie budżetu jest zwykłym oszustwem. Jeżeli chodzi o, pogłoski dotyczące moich działań w tej sprawie, to chciałbym tylko powiedzieć, że każdy artykuł pisany przeze mnie w serwisie prasowym jest zwykłym normalnym artykułem. Nigdy nie piszę, po to aby uzyskać tantiemy. A jeżeli już napiszę artykuł w nieodpowiednim miejscu, to po prostu z roztargnienia.

SAI: Na zakończenie. Jak Pan widzi przyszłość Królestwa Sclavinii w Księstwie Sarmacji? Czy interesuje się Pan tą kwestią, czy jest ona obojętna. Jak według Pana będą układać się relacje Sarmatów ze Sclavinczykami?

AL.: Bardzo cieszę się, że Królestwo Sclavinii pojawiło się w Sarmacji. Według mnie nie ma większych przeszkód, aby stosunki pomiędzy Sarmatami, a Sclavinczykami, źle się układały.

SAI :Miło usłyszeć tak ciepłe słowa z pańskiej strony ;]. Dziękuję za poświęcenie wolnego czasu. Życzę wszelkiej pomyślności i powodzenia w tworzonych inicjatywach!

AL.: Również dziękuję. Przyjemność po mojej stronie.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Jan Magov-Zaorski
Daje tamtiena za całkiem dobry wywiad ;)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Fajny wywiad. Jeszcze raz dziękuję.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Brawo. :)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Alert Liderski??? Czy to jakiś nowy system ostrzegnia? :D
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Kawał dobrej roboty. Brawo! ;-)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Super,w końcu media Sarmackie zauważają ludzi młodych i ambitnych i ich odpowiednio promują,brawo!
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Cos ten Wasz sclavinski SAI nie lubi Grodziska! :D Albert jest od niedawna również Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Gier i Zabaw, w którym odnajduje się co raz lepiej, a w najbliższych tygodniach Sarmacji zobaczą efekty jego pracy!
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Fajny wywiad
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Vivat Alert ❤
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.