Trybuna Diuków, Tytus Aureliusz-Chojnacki, 25.07.2015 r. o 21:29
Dzień Św. Krzysztofa - Patrona Czarnolasu

Cała Sarmacja żyje obchodami 12-lecia Teutonii, ale nie zapominajmy o innym, ważnym święcie, które przypada na dzisiaj, a obchodzone jest głównie przez mieszkańców Czarnolasu i całej Gellonii i Starosarmacji. Dzisiaj wypada dzień św. Krzysztofa - Patrona Czarnolasu

-Ja tam piłem do 6 rano - chwali się Krzysztof diuk Czuguł-Chan, dzisiejszy solenizant, a jednocześnie zarządca Kasztelanii Czarnoleskiej.

Istotnie, ciężko nie dostrzec na ulicach ojczyzny Kukulicy śladów wspomnianej uczty. Mieszkańcy jacyś małomówni, wszędzie spore ilości butelek (zapewne zabranych z miejsca głównych uroczystości - Pałacu Kasztelana), nawet słońce dzisiaj wstało dwie godziny później.

Sama uczta okraszona była obecnością największych osobistości Księstwa Sarmacji. Zjawił się sam Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo, a ponadto wspomniany już Krzysztof Czuguł-Chan- Kasztelan Czarnoleski. Nie zabrakło także Premiera Gellonii i Starosarmacji Tytusa Aureliusza-Chojnackiego, czy Rektora Uniwersytetu Starosarmackiego Henryka K. Leszczyńskiego. Zjawiła się także Marszałek Rady GiS Aga Jacobsen, Minister Kultury GiS Adunaphel Kovall oraz Starosta Grodziski Prokrust diuk Zombiakov. To jednak jedynie początek listy gości. Podczas uczty przez siedzibę Kasztelana przewinęło się kilkaset osób zarówno z Czarnolasu, jak i z innych miast, a nawet prowincji.

oy44E7k9.jpg
Pamiątkowe zdjęcie, od lewej: Henryk K. Leszczyński, Krzysztof Czuguł-Chan, Prokrust Zombiakov, Tytus Aureliusz-Chojnacki, JKM Tomasz Ivo Hugo, Adunaphel Kovall i Aga Jacobsen


-Uwielbiam ten klimat Czarnolasu, który za każdym razem każe Ci do niego wracać i przyciąga niczym niewidzialna lina - zdradza Tytus Aureliusz-Chojnacki - To miasto to kwintesencja kultury, sztuki, nauki i jak widać na zdjęciu (pokazuje zdjęcie załączone wyżej - przyp.red.) zabawy.

Świętując 12-lecie Teutoniii i życząc jej wszystkiego najlepszego i co najmniej drugich dwunastu lat, miejmy z tyłu głowy Dzień św. Krzysztofa i Kasztelanię Czarnoleską - miejsce pełne wyjątkowej tożsamości, wspaniałej aury i atmosfery. Bez niej Sarmacja to nie Sarmacja, a Gellonia i Starosarmacja to nie Gellonia i Starosarmacja. Kolejna taka uczta w Kasztelanii dopiero za rok, a na chwilę obecną głównym problemem mieszkańców, jest uzupełnienie, znacznie nadszarpniętych, zapasów bezcennej Kukulicy. Niech żyje Czarnolas!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Henryk Leszczyński.
Serduszka
5 888,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Pséftis, Karolina Aleksandra, Tomasz Ivo Hugo, Henryk Leszczyński, Zoara Schlesinger-Asketil, Helwetyk Romański, Adunaphel Kovall, Aga Jacobsen, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Cieszę się, że pomogłam w przypomnieniu o tej zacnej uroczystości :D
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Ale ogółem na tym zdjęciu coś diuk CC taki… jakiś skryty, jakby zaraz miał wyskoczyć na wszystkich :P
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Zdjęcie było w konwencji "na trzy cztery wszyscy podskakujemy" - Zabawa spodobała się tylko diukowi Czugułowi :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
grafika mnie ujęła <3
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Szkoda że w ten dzień nie pomyśleliście o innym Krzysztofie :(
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
Zgadzam się zdjęcie najlepsze :) <3 Sam dzień spędzony przednio z elitą i śmietanką towarzystwa ;D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Nawet nie wiedziałem że takie święto istnieje...
Miło wiedzieć że wychyliliście kilka kolejek za 12-lecie Teutonii :p
Permalink
Aga Jacobsen
Dobra impreza była! :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.