Gazeta Teutońska, Gotfryd Slavik de Ruth, 02.08.2015 r. o 15:18
[TLGK] Wojskowe obchody 12-lecia powstania Królestwa Teutonii

2 sierpnia 2015 roku w Srebrnym Rogu , zgodnie z ceremoniałem wojskowym, odbyły się centralne wojskowe uroczystości z okazji 12 rocznicy proklamowania Królestwa Teutonii.


Obchody
o godz. 09.30 rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Bazylice św. Piotra w centrum miasta. Następnie przemaszerowano na Wielki Rynek gdzie pod pomnikiem cesarza Hergoliena Wielkiego odbył się uroczysty apel. Środkową część Rynku zajęły pododdziały honorowe służb mundurowych – Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Policji ,Straży Granicznej KT, Straży Sejmowej i Pałacowej i żołnierze - Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej oraz liczne poczty sztandarowe w tym 150 „Teutońskiego” batalionu pancernego , które zgromadziły się w pobliżu pomnika cesarza Hergoliena Wielkiego. Dowódca uroczystości Pułkownik A J Cartonwhisky złożył meldunek o gotowości pododdziałów Dowódcy Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej Brygadierowi Martes von Padors , który pełni także funkcje Dowódcy Garnizonu Srebrny Róg. Następnie, przy dźwiękach hymnu państwowego wciągnięto flagę państwową na maszt oraz odczytano Manifest Teutoński.
nhie12o3.jpg

Jedna Teutonia,
Jeden Naród,
Jeden Król!
A wokół pełno wrogów, od tysięcy lat czyhających na zdobycze dumnego Teutońskiego Ludu, począwszy od zaborczych feudałaów poprzez zdrajców Narodu, a na chciwych gellońskich bandytach skończywszy.
To piękna choć niespokojna kraina, gdzie codzienne życie przeplata się z legendą dni przeszłych. Żyje tu lud bitny, mężny i honorowy, który tradycję i rodzime wartości kultywuje w najdrobniejszej nawet codziennej sprawie. Właśnie na tej ziemi, w każdym teutońskim domu Teutonizm to pilnie strzeżona relikwia w skarbcach dzielnych teutońskich serc.
Nasze konserwatywne społeczeństwo nie uznaje kompromisów ani rozmieniania się na drobne, gdy na szali leży dobro Ojczyzny i Narodu. Prowadzeni przez Cesarski Ród Harmeliuszowsko?Hergolienowski, w których żyłach płynie niezmącona od pokoleń krew Potężnego Hergoliena Wielkiego, tak jak kiedyś On, tak My dziś skomasowaną mocą Zjednoczonego Narodu Teutońskiego zmiażdżymy wszystkich tych, którzy nieproszeni wkroczą swoimi brudnymi buciorami na teutońską ziemię i ośmielą się wyciągnąć rękę po to co Nasze ? TEUTOŃSKIE!
Tu, pośród podniebnych szczytów, My, Teutończycy ? nadajemy nowy wymiar pojęciom takim jak ksenofobia, nacjonalizm i szowinizm! Racjonalnie odróżniamy ich prawdziwe znaczenie od bajek przypisywanych przez słabych gellońskich szubrawców czających się tchórzliwie w zaroślach. Nieważne bowiem czy chłop czy arystokrata, każdy prawdziwy Teutończyk co dzień wypatruje zagrożenia ze strony Wrogów Narodu, niczym strażnik na zamkowych murach. Każdy z nich stanie ramię w ramię, na reducie własnego honoru i rozniesie wraże siły niczym gnój po polu ? bez względu na to jak będą liczne.
Widmo krąży po v-świecie - widmo gelloństwa. Parszywy swąd tego bezeceństwa roznosi się w partiach lewicy i prawicy, organizacjach, urzędach, miejscach publicznych i toaletach komunalnych, rozsiany niczym zaraza po najdalszych zakątkach wirtualnego świata. My, Teutończycy, zjednoczeni pod Lwem dumnie stąpającym na płótnie sztandaru, poniesiemy krwawą żagiew na przeciw tym niegodziwościom.
Jeśli zatem masz na tyle ikry by pośród spisków i korupcji, u boku teutońskich braci i sióstr, u boku prawdziwych Bojowników o Teutonizm, powiedzieć gelloństwu i represjom stanowcze NIE - Królestwo Teutonii jest miejscem dla Ciebie!W
obchodach oprócz pododdziałów TLGK, udział wzięły następujące pododdziały reprezentacyjne KSZ : poczet flagowy Książęcych Sił Zbrojnych , kompanie reprezentacyjne Książęcych Wojsk Lądowych , Książęcych Sił Powietrznych , Książęcej Marynarki Wojennej. Ponadto w uroczystościach liczny udział wzięli parlamentarzyści Senatu Królestwa Teutonii ,przedstawiciele władz z Konsulatu Sclavinii, Królestwa Baridasu oraz Gellonii i Starosarmacji , liczni przedstawiciel teutońskich władz samorządowych , władze miasta Srebrny Róg , młodzież strzelecka, harcerze, kombatanci, żołnierze Garnizonu i licznie przybyli mieszkańcy miasta i rejencji. Głos zabrał Regent Królestwa Teutonii Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán , który przypomniał m.in. tradycję Manifestu , utrzymywaną przez kolejne pokolenia Teutończyków. Następnie, usłyszeliśmy Apel Pamięci odczytany przez kpt. Gerona Jodkowskiego oraz salwę honorową strzeloną przez pododdział honorowy, który wystawił batalion reprezentacyjny Lwiej Gwardii pod dowództwem porucznika Szymona Hibner. Dalsza część uroczystości to złożenie wieńców pod pomnikiem cesarza Hergoliena Wielkiego oraz defilada pododdziałów. W uroczystościach wzięła także udział Centralna Orkiestra Książęcych Sił Zbrojnych pod batutą kpt. Jorgusa Oski , która uświetniła obchody.
zYyuyfs7.jpg
Gwardzistów tym jakże ważnym dla Teutończyków dniu, nie zabrakło również na ulicach innych miast regionu. Wojskowe asysty honorowe, złożone z żołnierzy, wzięły udział w obchodach w Ruhnhoff, Złotym Grodzie, Auterra.
OGY6yvO6.jpg
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki.
Serduszka
4 118,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir ik Lihtenštán, Laurẽt Gedeon I, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Krzysztof St. M. Kwazi, Marek von Thorn-Chojnacki, Adunaphel Kovall, Jack von Horn, Zoara Schlesinger-Asketil.
Komentarze
Marek von Thorn-Chojnacki
Ładna defilada
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Co by nie mówić to elita Naszego Królestwa, aż miło się patrzy nas naszych Gwardzistów :)
Permalink
Adunaphel Kovall
Piękne obchody jak na Teutonię przystało.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.