Herold, Zoara Schlesinger-Asketil, 23.10.2015 r. o 21:23
Przyjaźń
Seria wydawnicza: Acsi Baridasane...

"Przy­jaźń, która się kończy,
tak nap­rawdę nig­dy się nie zaczęła.."
- Publiusz Syrus


967Q7KI6.jpg


No właśnie. Czym jest dla Was przyjaźń, drodzy Sarmaci i Sarmatki? Czymś dobrym, czy czymś złym?
To pytanie rodzi się w każdym człowieku na całym świecie. Raczej nie ma nikogo takiego, by o tym nie pomyślał. Jest ona zawsze przy Nas od urodzenia. Tego tematu nigdy się nie ominie. To ważna część Nas, ponieważ ufamy i bardziej ukazujemy swoje wnętrze. Możemy sięgnąć po radę, wyżalić się czy spotkać się na zwyczajne spotkanie. Przyjaźń jest cudowna. Od przyjaźni Nasze życie staje się kolorowe. Mamy na kim się oprzeć. Przecież nawet i związek dwóch osób musi mieć w sobie pierwiastek przyjaźni. Ale ma i swoje wady. Cierpienie i poczucie samotności. A dlaczego? Szybko ufamy ludziom, nie poznajemy tej osoby zbyt dobrze. Pomogła Ci raz i od razu zaczynasz nazywać ją najlepszym przyjacielem. A potem co? Nagle okazuje się, że znałeś ją tyle lat albo za krótko i wszystko wychodzi na jaw. To nie była prawdziwa więź. To było chwilowe złudzenie. W pewnym momencie uświadamiasz sobie, że albo nie mówiliście sobie prawdy do końca albo zbyt wiele powiedziałeś o sobie, a ta osoba prawie nic. Rozstajecie się albo wybaczacie nie wyciągając wniosków. Najgorsze jak przyjaciel nie odzywa się, idzie do kogoś innego i zaraz wraca z powrotem do Ciebie. Ewentualnie specjalnie Cię wykorzystał. A ty? Wybaczasz lub odchodzisz. Czy taka przyjaźń ma sens? Nie, jeśli nie usiądziecie i poważnie w końcu nie porozmawiacie. Jeśli to jest prawdziwe uczucie to przezwyciężycie wszystko i wszystkich.


6uPwrvv5.jpg


Realnie da się to ogarnąć, ale wirtualnie? W wirtualnym świecie nie ma przyjaźni, jeśli w realu czy jakkolwiek nawet przez kamerkę się nie zobaczycie. Wirtualnie możesz okłamywać ludzi, realnie już nie tak bardzo. Może się okazać, że to ktoś zupełnie inny niż za kogo się podawał. A realnie to wyjdzie zaraz na jaw. Ale zapewne zaraz ktoś mi powie.. a Facebook? Owszem, jeśli ma zdjęcia to ją zobaczysz ale nie zapomnij, że nigdy ją nie spotkałeś. Więc czy warto angażować się w wirtualną przyjaźń nie zobaczywszy się nawet przez Skype? No tak. Na Skype to może być każdy niż na Facebooku. Z resztą ten temat już schodzi na inne tory.

s1UbN3V0.jpgZastanówcie się nad swoimi przyjaźniami. Ja już wyciągnęłam wnioski. Są bardzo negatywne, aż nie wiem co dalej robić. Nawet wrogowi tego nie życzę.
Apeluję o ostrożność w tak krótkim, może bezsensownym artykule. I przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony.Dziękuję.
ZSS.

Rejestr zmian

  • Siergiusz Asketil, dn. 24.10.2015 o 15:18:26: Ukrycie artykułu: Nikły związek ze światem mikronacji. Od decyzji ws. ukrycia można odwołać się do Trybunału Koronnego.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 827,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Orjon von Thorn-Surma, Andrzej Fryderyk, Ignacy Popow-Chojnacki, Laurẽt Gedeon I, Julian Fer at Atera, Vladimir ik Lihtenštán.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
Kochana,

Według mnie to nie był bezsensowny artykuł. To był artykuł pokazujący czym tak naprawdę jest dla nas przyjaźń, dla Ciebie, dla mnie. Przyjaźń jest trudna, może nawet trudniejsza od miłości nie raz. Przyjaźń to jest coś co się zdobywa i to od nas zależy czy znajdziemy prawdziwego przyjaciela, który będzie z nami na dobre i na złe. Przyjaźń to coś więcej. To wspieranie siebie w trudnych chwilach.
Zoara dziękuje.
Odpowiedz Permalink
Lambert von Güden
Mam tylko pytanie. Co to coś robi w Sarmacji? To totalne, jawne odniesienie do nieistniejącego reala! Skhandal!
Odpowiedz Permalink
Lambert von Güden
Skhandal równy skhandalowi!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Popow-Chojnacki
Panie Lambercie. Czy nie możemy sobie czasami go wyobrazić? Pobujać w obłokach?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Wczoraj typowalismy. Ale to niegodne było. Cóż.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Źle mi się klikno. Teraz będzie ok.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Zoaro. Zadając niegdyś komuś pytanie „czym jest przyjaźń”, otrzymałem odpowiedź, którą postanowiłem sobie zapisać, tak by nie zginęła poprzez lata. Otrzymałem odpowiedź o następującym brzmieniu: „Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach”. Przyjaźń nie jest zwykłą znajomością. Przyjaźń nie jest też zwykłym okazaniem zaufania. Jednym z fundamentów przyjaźni jest zaufanie i szczerość. Lecz także wierność i bycia z daną osobą w chwilach dobrych i złych. I choć w przyjaźniach także mogą się zdarzać smutne chwile… To jednak przyjaciele zawsze będą potrafili się porozumieć i wyjaśnić.

Mówisz o tym, że z przyjaźniami wiąże się cierpienie i samotność. Wiesz… To nie do końca tak jest. Takie uczucia wiążą się ze złudzeniami, chwilowymi zwodzeniami… Nie przyjaźniami. Nie każda przyjaźń musi się skończyć źle. Ba, jeśli to faktycznie jest przyjaźń… To nie skończy się w taki sposób. Wiesz… Kiedyś sądziłem, że najbardziej samotny czuję się pośród ludzi. Teraz myślę, że to nie do końca o to chodzi. Dopiero przebywając wśród ludzi, człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że cenne jest posiadanie kogoś z kim można porozmawiać tak po prostu o wszystkim, nie posiadając żadnej maski. Będąc samemu, nie zauważa się problemów. I tak też w tym przypadku. To nie przyjaźnie powodują smutek i samotność, lecz to, że niektórzy ich nie szanują, bądź nie uznają. Prawdziwe przyjaźnie pomagają walczyć z takim uczuciem.

Wirtualne znajomości… Powiem tu krótko: nie liczy się dla mnie to jak poznam daną osobę. Ani nawet to w jaki sposób spędzam większość czasu z nią. Zresztą… Po drugiej stronie kabla sieciowego są prawdziwi ludzie. I pomiędzy nimi nawiązują się czysto realne znajomości… Które potrafią ewoluować w zwyczajne spotkania w istniejącym świecie materialnym. Mogę Cię zapewnić, że niektóre z moich przyjaźni, które od wielu lat trwają do dziś… Zaczęły się właśnie w internetach. I właśnie najlepsza, najmocniejsza z nich… Też ma tam początek.

Cóż. Mówisz, żeby spojrzeć na swoje przyjaźnie. Ja Ci natomiast życzę… Byś poznała w swoim życiu osoby prawdziwie godne zaufania. Byś posmakowała prawdziwej przyjaźni. Takiej która daje radość. Takiej, która nie zaboli. Bądź w przyjaźniach ostrożna, ale też nie zamykaj się na nie. Przyjaźnie są piękne.

I tak właśnie kończę swój urlop. W poczuciu konieczności udzielenia Ci odpowiedzi na ten artykuł.
Odpowiedz Permalink
Zoara Schlesinger-Asketil
Dziękuję Ci za ten długi komentarz. Wzruszyłam się i cieszę się, że dzielicie się swoją opinią. :)
Ja również znam parę osób z internetu i mam z nimi same pozytywne wspomnienia ale jakoś tak wyszło i napisałam jeszcze o ciemnej stronie. Szybko, któtko i na temat. :)
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Cytuję:
Przyjaźń jest trudna, może nawet trudniejsza od miłości nie raz. Przyjaźń to jest coś co się zdobywa i to od nas zależy czy znajdziemy prawdziwego przyjaciela, który będzie z nami na dobre i na złe. Przyjaźń to coś więcej. To wspieranie siebie w trudnych chwilach.

I to pisze hipokrytka, która niedawno się na przyjaźń zaklinała :D
Pamiętaj! Będę twoim cieniem, zawsze tam gdzie ty, jestem twoim sumieniem. Pamiętaj! Jestem tuż obok... Za tobą... W każdym dniu, w każdej godzinie i gdzie tylko pójdziesz poczujesz mój chłód na swych plecach...
Odpowiedz Permalink
Zoara Schlesinger-Asketil
Nie wiem o co chodzi i zaczynam się bać! o.o
I hipokrytką nie jestem, nawet jeśli to miałby być żart.;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
fajny artykuł ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Prefekt liczy chyba, że w końcu ktoś się odwołam
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Nadobna Zoaro, racz dostrzec jak cytat wklejam, a Ty na chwilę obecną obawiać się nie musisz :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.