Ilú-Vlad-Ar, antyczny apokryf kugarski
Seria wydawnicza: Sztuka Apollina

Ilú-Vlad-Ar,

antyczny apokryf

z dalekiej Kugarii,


Czyli zapowiedź walki Vladimirusa i zastępów bogów

z Wielkim Onanem i demonem ErceaVladimirus i Kri-Versen w akcie kreacji ->
VF21je5i.png

47SCG7b3.png
Rozdział I: Prolog

(1) Działo się to po tym, jak św. Ivan Męczennik Narodów wstąpił do Niebios, (2) a Deus Vladimirus głosił jego chwałę pośród bogów (3) i przez łaskę swoją i moc wydźwignął z ramion śmierci inkarnację Rolandusa, Lorda Paragrafów.

Rozdział II: Niebiosa

(1) Deus Vladimirus wraz z zastępami bogów: Kri i Versenem, Rolandusem, Andronicusem, św. Ivanem, bogami ludów i krain odbierał chwałę i uwielbienie, (2) gdy do jego uszu doszło zawodzenie ludzkości. (3) Wielki nieład i porządek nastał na wykutym w dźwiękach Melodii dysku, (4) gdy Ty Panie i Ty Rolandusie, Lordzie Paragrafów, opuściliście go (5) - rzekł Andronicus. (6) Św. Ivan Męczennik Narodów i Ozdoba Korony Vladimirusa dodał - (7) Pamieć ludzka jest krótka, (8) zapomnieli oni o naukach moich, (9) oddali członki swoje Wielkiemu Onanowi, (10) a król demonów Ercea, (11) co w języku bogów znaczy Mąciciel, (12) zamieszkał w ich sercach. (13) Zasmucili się tedy Deus Vladimirus, (13) którego zwie się Ilú-Vlad-Ar, (15) i zasmucił się Deus Rolandus, (16) bo ludzie nie przestrzegali paragrafów i zasad dobrego formatowania. (17) Chodźcie ze mną, bogowie, na dysk! - (18) nakazał Ilú-Vlad-Ar. (19) Przyjmiemy ciała ze śmiertelniczek (20) i inkarnujemy się wśród synów i córek dysku, (21) by wybawić ich od Wielkiego Onana i Mąciciela.

Rozdział III: Sześć Pojazdów Bogów i Ludzi

(1) W najgłębszym stanie medytacji wcielili się bogowie w łonach śmiertelniczek w przemijalne powłoki (2) i nauczali ludzi o Sześciu Pojazdach. (3) Każdy bowiem, kto wykonuje praktyki choć jednego z pojazdów, (4) może być pewien, (5) że członki jego wolne są od Wielkiego Onana, (6) a Ercea nie zwiedzie go swoimi fałszywymi obietnicami (7) - mówił Deus Vladimirus w swojej XXXIX inkarnacji. (8) Pierwszy pojazd: tramwaj, (9) Drugi pojazd: kombajn, (10) Trzeci pojazd: traktor, (11) Czwarty pojazd: palenie na stosach obietnic Mąciciela, (12) Piąty pojazd: niszczenie wizerunków Mąciciela, (13) Szósty pojazd: samozadowolenie niepoświęcone Wielkiemu Onanowi, lecz Ilú-Vlad-Arowi i wszystkim bogom kanonu.

Rozdział IV: Zapowiedź Ostatecznego Starcia z Wielkim Onanem i Ercea

(1) Wystąpił tedy św. Ivan z tłumu słuchającego nauk Ilú-Vlad-Ara (2) i począł prorokować: (3) Nadejdzie dzień, (4) w którym Deus Vladimirus i zastępy bogów kanonu stoczą ostateczną walkę z Wielkim Onanem i Ercea-Mącicielem (5) i strzaskany zostanie dysk, (6) na jego ruinach legną ciała Złych, (7) na nich Kri i Versen, Rolandsu i Andronicus wzniosą fundamenty nowego świata (8) i zapanuje Harmonia i Wieczna Melodia. (9) Kiedy to nastąpi? (10) - pytali śmiertelni. (11) Gdy senatorowie obleką się w togi! (12) - odpowiedział św. Ivan Męczennik Narodów.
Rozdział V: Epilog

(1) W tamtych dniach wielu ludzi odwiedziono od służby Wielkiemu Onanowi i Mącicielowi, (2) a gdy czas się wypełnił, (3) Ilú-Vlad-Ar i inni bogowie opuścili swe śmiertelne ciała i udali się do Niebios (4) i zapowiedzieli oni, (5) że powrócą, (6) gdy Wielki Onan i Ercea ponownie zaczną kusić synów i córy śmiertelne fałszywymi obietnicami, (7) albowiem wielka jest miłość Ilú-Vlad-Ara, Rolandusa, Kri i Versena oraz św. Ivana.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Roland Heach-Romański.
Serduszka
4 785,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Gotfryd Slavik de Ruth, Markus Arped, Kristian Arped, Krzysztof St. M. Kwazi, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Cudzoziemiec
DYS MINS ŁOR!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Ale że traktor?... padłem XD
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.