Sarmacka Liga Piłkarska, Cudzoziemiec, 27.01.2016 r. o 21:11
2. i 3. kolejka Ligi Mikroświatowej - jak sobie nasi radzą?
Seria wydawnicza: Liga Mikroświatowa

Minął kolejny tydzień rozgrywek Ligi Mikroświatowej, a to oznacza, że za nami już dwie następne kolejki. Każda z naszych drużyn rozegrała już 3 spotkania i warto pokazać jak to się obecnie kształtuje. Fakty są nieubłagane szczególnie dla Sclavinii i Baridasu - bardzo źle to wygląda.

2 kolejka Ligi Mikroświatowej

1. Liga Mikroświatowa
Sarmacja - La Palma 0:1

La Palma jest bardzo niewygodnym oponentem dla drużyny Sarmacji. Zmagania tych dwóch drużyn z minionego v-mundialu przeszły już do historii sarmackiej piłki nożnej. Tym razem Sarmacja podejmowała La Palmę u siebie i do spotkania przystąpiła bardzo skoncentrowana i... wycofana. Selekcjoner sarmacki postawił na defensywę. Miało to swoje odzwierciedlenie w posiadaniu piłki - tylko 36% czasu gry należało do Sarmatów. Na szczęście nie przełożyło się to na okazje strzeleckie - obie drużyny miału po dwie. I wszystko szło pięknie do momentu... 91 minuty spotkania, w której po rzucie wolnym Niguel Villas nagrodził La Palmę bramką. Załamani Sarmaci schodzili do szatni mocno niepocieszeni. W spotkaniu kontuzji, w 62 minucie, nabawił się także Rhys Parton, nasz napastnik, który na boisko wszedł raptem 3 minuty wcześniej.

2. Liga Mikroświatowa
Samban Zachodni - Teutonia 0:1

Po porażce w pierwszej kolejce Teutończycy wystąpili o wiele lepiej przygotowani i skoncentrowani. Udając się na boisko bardzo trudnego rywala - Sambanu Zachodniego - stawiali na remis i silną obronę. Trener von Thorn-Broniek wystawił skład z aż pięcioma obrońcami. Spotkanie nie obfitowało w akcje strzeleckie. Samban nie miał żadnej okazji, Teutonia dwie - wykorzystała jedną! W 91 minucie, po rzucie wolnym gola wyszarpnął Amadeus Jakob. Warto dodać, że od 85 minuty Samban grał w dziesiątkę, po tym jak Farnefors otrzymał czerwoną kartkę. Chwilę wcześniej dość poważnej kontuzji nabawił się Teutończyk - Bischof, a w 79 minucie z lekkim urazem z boiska zszedł Sambańczyk Campos.

3. Liga Mikroświatowa
Brodria - Baridas 2:0

Spotkanie, o którym nie powinienem pisać. Baridas wystąpił kolejny raz całkowicie nieprzygotowany - bez trenera, bez rezerwowych. To, że przegrał tylko dwoma bramkami należy zrzucić na karb słabej skuteczności zawodników Brodrii. Stworzyli w sumie 5 okazji (to dość mało jak na spotkanie z tak słabo dysponowanym rywalem), wykorzystali dwie - w 43' i 63'. Na listę strzelców wpisali się Matveyeu oraz Trofimov.

Sclavinia - Surmenia 0:2

Drugie spotkanie i druga porażka. Surmenia zaskakuje w tym sezonie doskonałym przygotowaniem i jest murowanym faworytem do awansu do wyższej ligi. Bramki w tym meczu padły w 30' i 68' po główkach odpowiednio Abayomiego i Witzenhausena. Warto odnotować, że bramkach Surmenii tuż przed zejściem do szatni na meczową przerwę nabawił się kontuzji i musiał zejsć z boiska. W całym spotkaniu obie strony stworzyły w sumie 7 akcji strzeleckich - 3 Sclavińczycy i 4 Surmeńczycy. Wygrali lepsi.

mP6lN3oI.jpg

3 kolejka Ligi Mikroświatowej

1. Liga Mikroświatowa
Dreamland - Sarmacja 0:1

Po porażce z La Palmą Sarmacja także w tym spotkaniu nie była faworytem. Dreamland jest, bądź co bądź, urzędującym Mistrzem V-Świata i na pewno ma mocniejszą drużynę. Sarmaci zagrali w ustawieniu ostrożnym 4-5-1 stawiając na oskrzydlenie rywali i grę z kontry. Opłaciło się to bo pomimo, iż piłkę częściej posiadał przeciwnik to właśnie Sarmaci stworzyli 5 sytuacji bramkowych, Dreamlandczycy tylko jedną. Bramka padła... w 88 minucie gdy po pięknej wrzutce Puyola do bramki głową skierował ją Serafim. Ważne trzy punkty i awans Sarmacji na 3 miejsce w tabeli.

2. Liga Mikroświatowa
Teutonia - Bantu 0:2

Wynik tego spotkania to prawdziwe zaskoczenie. Wydawać by się mogło, że silna Teutonia pod wodzą doświadczonego trenera poradzi sobie w spotkaniu granym na swoim terenie. Niestety. Tylko dwie okazje strzeleckie - na sześć okazji przeciwników. Dwie bramki nie uznane - po jednej dla każdej z drużyn, fatalna postawa ofensywy Teutończyków. I klops. 3 punkty w plecy, strefa spadkowa. A miało być tak pięknie! Bramki padały w 50' i 63' i obie były udziałem Cerquiera.

3. Liga Mikroświatowa
Baridas - Parlandia 0:3

Trzeci mecz, trzecia porażka. Drużyna Baridasu nie ma w ogóle szczęścia. Znów bez rezerwowych, znów bez trenera, znów przegrana w bardzo słabym stylu. Parlandia strzelała bramki trzykrotnie w 54' Monkhouse, w 64' Matocha i w 93' Yorke. Gdyby skuteczność była nieco lepsza to spotkanie to zakończyłoby się wynikiem pięciobramkowym. Baridas ma poważny problem - po trzech spotkaniach 0 punktów. Pocieszające jest tylko to, że nie mają dokąd spać. Ale wróżba na nadchodzący V-Mundial jest bardzo bardzo zła.

Sclavinia - Trizondal 0:1

Była spora szansa na pierwsze punkty Sclavińczyków. Niestety... bardzo słaba forma i totalnie zamurowana bramka przeciwników sprawiły, że Sclavinia przegrała swój trzeci, z trzech, mecz i podobnie jak Baridas znajduje się w bardzo złej sytuacji. Jedyna bramka tego spotkania padła w 47 minucie, na listę strzelców wpisał się Caranovic. Spotkanie przebiegło dość nudno. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła choćby jednej okazji bramkowej. W 33 minucie ciężkiej kontuzji nabawił się obrońca Trizondalu Borilovic. I to tyle co możemy o tym spotkaniu powiedzieć.

9OJkb4d7.jpg

Tabele Ligi Mikroświatowej po 3 kolejkach

1. Liga Mikroświatowa
k7357Q9P.png

2. Liga Mikroświatowa
VqiQ85Lv.png

3. Liga Mikroświatowa
8ILW5ChX.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
2 716,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Michał Michaelus, Jack von Horn, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Komentarze
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Szkoda pierwszej porażki :/ Cóż.. mam nadzieję, że po odblokowaniu achievementu jakim było zaliczenie zwycięstwa, remisu i porażki uda nam się ruszyć z kopyta :) Życzę powodzenia drużynie oraz trenerowi :)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Ale nas łomoczą :( dno tabeli, ale cóż... teraz może być tylko lepiej...chyba.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Martwi mnie słaba postawa Teutonii. Ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.