Park Stołeczny, Sorcha Raven, 02.04.2016 r. o 08:25
Coś wisi w powietrzu

F
erski las znów spowiła gęsta mgła, a powietrze stało się lepkie o mdłym zapachu, dawno zapomniana polana w środku lasu jakby ożyła. Wiele wskazuje na to, że znów zaczynają się tam dziać dziwne rzeczy, trzeba wam pamiętać, że pamięć o czarownicach z Feru wciąż jest żywa, choć bagatelizowana , to ostatnio powraca w swobodnych rozmowach mieszkańców.
0DYWBBc.jpg
L
egendy mówią, że w ferskim lesie, w samym jego środku, jest dziwna dolina, a w niej stoi magiczny w swym wyglądzie dom, podobno mieszkały tam kiedyś czarownice, ale czy to bajki, trudno powiedzieć, w każdym razie, w ówczesnych czasach liczni młodzieńcy wyruszali w las, by to sprawdzić i znikali bez śladu, nielicznym tylko udawało się wrócić do domu, jednak nic nie pamiętali z wyprawy.
Starzy ludzie powiadają, że czarownice z lasu ferskiego wodziły na pokuszenie znamienitych młodzieńców, a wielu rycerzom mąciły w głowach.
KQOb2uF.jpg
C
zy obecna mgła, która spowiła stary dom na polanie może oznaczać powrót czarownic, o tym trudno wyrokować choć miejscowi chłopi nie zapuszczają się już w las po grzyby czy jagody, opowiadają za to, że od pewnego czasu z lasu jakby "wylewa się" na okoliczne łąki mgła, unosząca się delikatnie nad ziemią, wilgotna i zimna, a kto w nią wejdzie zostaje, jakby wciągnięty do lasu, same nogi go tam prowadzą mimo, że nie chce iść. Inni mówią, że zwłaszcza podczas pełni księżyca można usłyszeć dochodzące z lasu śpiewy, śmiechy, a nawet zawodzenia aż ciarki przebiegają po plecach, a co najgorsze znikają kury i warzywa z ogródków, a w tych zagrodach, gdzie złorzeczy się czarownicom, krowy przestają dawać mleko. Innym przedziwnym zdarzeniem, jakie obserwuje okoliczna ludność jest pojawianie się na nocnym niebie "czegoś" co od czasu do czasu lata w jedną i w drugą stronę nad wsią, od lasu i z lasu, nie jest to nic co by znali lub widzieli do tej pory, jak zapewniają nie są to ptaki.
Zatem obserwujcie uważnie niebo w czasie pełni, ale lepiej nie wchodźcie w mgłę, która potrafi spowić ciało człowieka niczym niewidzialny kokon, mąci myśli i zsyła koszmary.
Nie wchodźcie do lasu...
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Błażej Skalewski.
Serduszka
5 943,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Laurẽt Gedeon I, Wojciech Hergemon, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Ryszard Paczenko.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Miło widzieć, że Fer ożywa ;)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Serce za długie zdania ;)
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
Mi to tam nie przeszkadza. Ciekawie wyszło. :D
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Las niedaleko od Feru? :) Chyba wybiorę się na grzyby :P
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Zacny kawalerze byle nie w czasie pełni księżyca ;)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
hmmm... Las, dolina, stary dom, czarownice, legenda...trzeba się tam wybrać i obadać temat :)
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Widzę, że odwaga nie opuszcza, zatem czyńcie, co czynić macie, a nie czekajcie pomocy :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Są u nas jakieś wiedźmy co męża szukają? :)
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Szukają, nie szukają, może się znajdą, wszak jak mówi starosarmackie powiedzenie "nie szukajcie i tak znajdziecie". Czyżby znamienity kawaler szukał nadobnej niewiasty w prawym celu? :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Azaliż zaiste czasem się rozglądam ;>
Odpowiedz Permalink
Susanne Delfina Kierkeller
Cudny klimat, aż czuję zapach mokrego lasu. :)
A Sławetny Pan zapewne nie ma wątpliwości, która z dam jest najznamienitszą.
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Cytuję:
Azaliż zaiste czasem się rozglądam ;>
Aczci więcej wiedźm do naszej gromady przystąpi, będziesz mial Waćpan bez chyby wybór znakomity, sama ziółka rychtuję... Pirzwej idź nocą na skraj lasu, a miej baczenie czy gwiazdy spadają, ile gwiazd ziemi dotknie, tyle zachodów słońca czekać możesz na wybranę. A jeśli jakaś nadobna niewiasta już Twe serce gorącym czyni, rychło się z tym spraw, bo wnet seremak z Ciebie ostanie. Zawsze możesz poprosić o ziółka :D
Odpowiedz Permalink
Błażej Skalewski
Bogowie raczą wiedzieć, jakież to Siły zostały obudzone w Ferskich Lasach. Ziemia ta słynie przecież ze swojej tajemniczej, magicznej przeszłości.

Strach pomyśleć co nas czeka, kiedy owe Siły powstaną i postanowią się upomnieć o wszystko to, co straciły! Musimy być gotowi na ten powrót!

Trzeba spróbować odtworzyć legendarny Kowent i go tam wysłać! Musimy sprawdzić co przyniesie nam ta mgła!

p.s

Bardzo ciekawy klimat. Bardzo plastyczny, wręcz namacalny opis. Brawo! :)
Permalink
Sorcha Raven
Bardzo dziękuję :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.