Wielkie pucharowe emocje - Ormal i Angstrem grają dalej
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 26 sezon

Za nami pierwsze dwie rundy zmagań w kolejnej edycji Pucharu Sarmacji. Na placu boju zostało już tylko 16 zespołów. Kto będzie liczył się w walce o trofeum?

HjoKBixL.jpg

Pierwsza Runda
W pierwszej rundzie, zwanej także kwalifikacyjną wzięło udział 14 drużyn - 5 z Drugiej i 9 z Trzeciej Klasy. Stawką było siedem miejsc w kolejnej rundzie. Najciekawiej zapowiadały się dwa dwumecze będą wewnętrzną rywalizacją między zespołami z najniższej klasy rozgrywkowej. Jednak tu Bariadas Eagle i NK Teplice dość pewnie poradziły sobie z rywalami odnosząc po dwa zwycięstwa. Najwięcej emocji przyniosła konfrontacja Ocelotów Nowy Czerwińsk z Dyskobolią Czarnolas. W pierwszym meczu Oceloty przegrały u siebie 0:2 i wydawało się, że losy dwumeczu są już rozstrzygnięte. Jednak w rewanżu występująca w Drugiej Klasie Dyskobolia jakby przeszła obok meczu. Nie stworzyła ani jednej akcji bramkowej. A Oceloty po 66. minutach odrobiły straty z pierwszego meczu, a w 89. minucie Cezary Kurpios dał piłkarzom z Nowego Czerwińska awans do kolejnej rundy.

Wyniki 1. rudny Pucharu Sarmacji:

FC Nascimento Elder (3. Klasa) - AKS Almera (2. Klasa) 0:2 i 2:2
Powstaniec Marcowy (3. Klasa) - Galacticos Almera (2. Klasa) 0:2 i 0:2
Oceloty Nowy Czerwińsk (3.Klasa) - Dyskobolia Czarnolas (2. Klasa) 0:2 i 3:0
Auterra Team (3. Klasa) - Ormal Altbork (2. Klasa) 0:2 i 1:5
Grodzisk KP (3. Klasa) - Vikinges Arnovike (2. Klasa) 0:1 i 0:4
BP Almera (3. Klasa) - Bariadas Eagle (3. Klasa) 0:2 i 0:4
NK Teplice (3. Klasa) - KP Wolni Sarmaci (3. Klasa) 2:0 i 1:0

2C7bWdX0.jpg

Druga Runda
W kolejnej rundzie do walki o Puchar dołączyły pozostałe ekipy rywalizujące w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej - 10 reprezentantów Ekstraklasy, 10 drużyn z Pierwszej Klasy i 5 ekip z Drugiej Klasy, które w pierwszej rundzie miały wolny los oraz 7 kwalifikantów z poprzedniej rundy (4 z Drugiej Klasy oraz 3 z Trzeciej Klasy). Jak to zawsze na tym szczeblu rywalizacji bywa w kilku parach nie mieliśmy większych emocji i faworyci bez problemu poradzili sobie z niżej notowanymi rywalami. Pewny awans do 1/8 finału zanotowali m.in. obrońca Pucharu FC Grodzisk, finalista dwóch ostatnich edycji Pucharu - FAN, czy mistrz SLP - Synowie. Najbardziej efektowne zwycięstwo zanotowali Republikanie Scholandia, którzy w dwumeczu rozbili drugoklasowe Galacticos Almera aż 10:1. Ale było też kilka bardzo zaciętych dwumeczów.
Największą sensację sprawił Ormal Altbork. Spadkowicz ze Średniej Klasy wyeliminował półfinalistę poprzedniej edycji Hetmana. W pierwszym meczu w Altborku Ormal niespodziewanie wygrał 2:1. W rewanżu Wojskowi postawili na ofensywę wystawiając trzech napastników. Jednak, żeby napastnicy mogli coś strzelić potrzebują podań, a tych zabrakło. Hetman w rewanżu u siebie nie stworzył żadnej okazji. Za to gościom udało się trafić do bramki i Ormal drugi raz pokonał grodziszczan i awansował do kolejnej rundy.
W równie trudnej sytuacji po pierwszym meczu znalazła się inna z pierwszoklasowych ekip rywalizujących z niżej notowanym rywalem. Piraci przegrali pierwszy mecz w Togerii z Heliosem 1:2. Mogli przegrać wyżej, bo Bakero przestrzelił jedenastkę dla togerczyków, a kontaktowa bramka dla Piratów padła dopiero w doliczonym czasie gry. Jednak dla losów rewanżu to trafienie było bardzo ważne. W Ferze gospodarze postawili na może nie najpiękniejszy, ale skuteczny futbol. Stworzyli tylko dwie sytuacje bramkowe, ale obie wykorzystali. Przy okazji nie dopuścili piłkarzy Heliosa do żadnej dogodnej sytuacji i z nawiązką odrobili straty z pierwszego meczu.
W innej parze doszło do emocjonującego starcia wiceliderów Ekstraklasy i Pierwszej Klasy. Szkoleniowiec Kumkwatów jeszcze przed dwumeczem ostrzegał, że postawi raczej na trening juniorów niż na walkę o awans za wszelką cenę twierdząc, że Grabarnia jest o wiele lepszą ekipą. I pierwszy mecz zdawał się to potwierdzać. Szkoleniowiec ekipy z Gnomii nie trafił z ustawieniem rywala i pomimo dość wyrównanego meczu (3-3 w szansach bramkowych) to ekipa Zombiakowa wygrała 0:2. Jednak rewanż w Grodzisku to już zupełnie inna historia. Grabarnia postawiła na obronę prowadzenia w dwumeczu za wszelką cenę, ale taktyka ta o mało się nie zemściła. Już w 15. minucie Kumkwaty strzeliły gola, ale pomimo dużej przewagi (5-0 w szansach dla wałbrzyszan) kolejne gole już nie padły i to Grabarnia awansowała dalej.
Wielu wrażeń dostarczyła także konfrontacja wielkich firm grających obecnie na zapleczu Ekstraklasy - Słoników i Koni. W pierwszym meczu w Margon po bardzo otwartym meczu obfitującym w sytuacje strzeleckie (aż 10 szans bramkowych) aktualny lider Pierwszej Klasy wygrał 2:1. W rewanżu obie ekipy stworzyły równie pasjonujące widowisko (9 szans bramkowych), ale tym razem gole już nie padły. Taki wynik dał awans Koniom, a Słoniki muszą obejść się smakiem, choć jeden gol w rewanżu zupełnie zmieniłby ich sytuację.
Aż 210 minut i pięć serii rzutów karnych było potrzebnych do wyłonienia zwycięzcy rywalizacji grającego w Ekstraklasie FC Auterra z drugoklasowym FC Bullace. Pierwszy mecz pomimo dość wyrównanego przebiegu (5-4 w szansach dla Auterry) zakończył się zwycięstwem ekstraklasowicza 2:0. I to pomimo powrotu drużyny Bullace do taktyki catenaccio. W rewanżu to jednak wicelider Drugiej Klasy zdecydowanie przeważał na boisku. W ciągu regulaminowych 90. minut Bullace odrobiło straty i sędzia zarządził dogrywkę. W tej wynik nie uległ zmianie i do rozstrzygnięcia losów awansu niezbędna okazała się seria jedenastek. W niej lepszą skutecznością popisali się zawodnicy kubu z Ekstraklasy i to FC Auterra zagra w 1/8 finału.

L3cRrRbK.jpg

Wyniki 2. rundy Pucharu Sarmacji:
NK Teplice (3. Klasa) - FC Grodzisk (E-Klasa) 1:4 i 1:4
Bariadas Eagle (3. Klasa) - FAN Shepherds (1. Klasa) 0:5 i 0:3
Vikinges Arnovike (2. Klasa) - KS Nadzieja (E-Klasa) 0:3 i 0:3
Ormal Altbork (2. Klasa) - Hetman Grodzisk (1. Klasa) 2:1 i 1:0
Oceloty Nowy Czerwińsk (3. Klasa) - Synowie Wandy (E-Klasa) 0:4 i 0:2
Galacticos Almera (2. Klasa) - Republikanie Scholandia (E-Klasa) 0:4 i 1:6
AKS Almera (2. Klasa) - FKK Rantiochskie Krasnoludy (E-Klasa) 0:3 i 0:2
Helios Togeria (2. Klasa) - Piraci z Feru (1. Klasa) 2:1 i 0:2
Panathinaikos Zollern (2. Klasa) - FC Czarnolas (E-Klasa) 1:0 i 1:5
Kumkwaty Wałbrzych (1. Klasa) - CKS Grabarnia Grodzisk (E-Klasa) 0:2 i 1:0
Kruki Cracoffia (1. Klasa) - Valfssas Arnovike (E-Klasa) 0:2 i 1:5
SKSV Auterra (1. Klasa) - KS Anioły Grodzisk (E-Klasa) 0:1 i 1:3
Margońskie Konie (1. Klasa) - YK Słoniki Sodomia (1. Klasa) 2:1 i 0:0
Eldorat United (1. Klasa) - MKS Sailor Fer (2. Klasa) 2:0 i 1:1
WW Laviva Fer (1. Klasa) - FC. ANGSTREM (2. Klasa) 0:3 i 2:1
FC Auterra (E-Klasa) - FC Bullace (2. Klasa) 2:0 i 0:2 karne 3:2

Do kolejnej fazy zmagań awansowało 16 drużyn - 10 z Ekstraklasy (komplet), 4 z Pierwszej Klasy oraz 2 z Drugiej Klasy (FC. ANGSTREM i Ormal Altbork). Zespoły te stworzyły osiem par. Zwycięzcy dwumeczów awansują do ćwierćfinałów Pucharu.

Pary 1/8 finału Pucharu (mecze 13. i 20. kwietnia):
FC Auterra (E-Klasa) - FC Grodzisk (E-Klasa)
FC.ANGSTREM (2. Klasa) - FAN Shepherds (1. Klasa)
Eldorat United (1. Klasa) - KS Nadzieja (E-Klasa)
KS Anioły Grodzisk (E-Klasa) - Synowie Wandy (E-Klasa)
Valfssas Arnovike (E-Klasa) - Republikanie Scholandia (E-Klasa)
CKS Grabarnia Grodzisk (E-Klasa) - FKK Rantiochskie Krasnoludy (E-Klasa)
FC Czarnolas (E-Klasa) - Piraci z Feru (1. Klasa)
Margońskie Konie (1. Klasa) - Ormal Altbork (2. Klasa)
Serduszka
8 108,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Albert Felimi-Liderski, Cudzoziemiec, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Henryk Leszczyński, Daniel January von Tauer-Krak, Marek von Thorn-Chojnacki, Ryszard Paczenko, Szymon de Canterville, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Do boju!
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
O ile nie będę ukrywał, że w rewanżu z Garbarnią po cichu liczyłem na zaskoczenie rywala i wysokie zwycięstwo (co w sumie mogło się zdarzyć, gdyby moi piłkarze strzelali celniej albo bramkarz Garbarni był odrobinę słabszy) o tyle widząc, że Garbarnia w następnej rundzie gra z Krasnoludami cieszę się, że odpadłem. Tak cholernie ciężka ścieżka pucharowa mogłaby być dla Kumkwatów zabójcza...
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Dobre widomosci sportowe zawsze sie w cenie. Daje serce.
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Nie ma nic o SKSV i Aniołach. Mało brakowało by ten mecz był anielskim orszakiem dla Aniołów. Dopiero w dogrywce nas rozstrzelali. :D
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Rzeczywiście - przeoczyłem jeszcze jeden ciekawy dwumecz SKSV i Aniołów. Wynik nie wskazywał na dogrywkę, a tu jednak.
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Ja też się nie spodziewałem dogrywki... Nie! Przecież po to wystawiłem najsilniejszy skład.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
No szkoda, zagralibyśmy wtedy ze sobą w kolejnej rundzie. Ale chyba kontuzje uratowały Aniołom mecz...
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Obecny sezon jest jakąś tragedią. Jak nie kontuzje kluczowych graczy, to jeszcze ponadprzeciętny pech i terminarz nie do pozazdroszczenia. Szkoda pucharu. Niemniej pozostaje kibicować Aniołom w drodze do finału. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.