Park Stołeczny, Tytus Aureliusz-Chojnacki, 27.04.2016 r. o 15:43
Synowie Wandy - Margońskie Konie - Zapowiedź spotkania

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
HjoKBixL.jpg


Kilka sezonów temu byłby to mecz, przy którym "siada się głęboko w fotelach, zapina pasy i odlatuje". Teraz, mniej obeznani, widzą pojedynek najlepszej drużyny ekstraklasy, z zeszłosezonowym spadkowiczem. Bukmacherzy nie dają Koniom szans podkreślając, że Synowie Wandy to zespół, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Czy zespół z Margonu naprawde jest dzisiaj skazany na pożarcie? Zapraszam do artykułu zapowiadającego to spotkanie

Ostatnie spotkanie obu zespołów odbyło się 23 stycznia 2016 roku na Arenie Marduk, a więc u dzisiejszych gości. Synowie Wandy po dość spokojnym meczu pokonali gospodarzy 1:3. W zasadzie mecz skończył się już po pierwszej połowie (0:2). Jeszcze w gorszym świetle przedstawia Konie ostatni mecz między obiema drużynami rozegrany na Stadionie Centralnym im. towarzysza Wandy zakończony pogromem gości 5:0 (8:0 w szansach).


8q5yJKX5.png


Nie ma trenera, nie ma zwycięstw - odpowiada Tytus Aureliusz-Chojnacki, pytany o zeszły sezon, po czym dodaje - Zauważmy jednak, że kiedy już Margońskie Konie miały aktywnego menadżera, pokonanie Synów nie było już takie trudne.

W rzeczy samej, menadżer Koni wspomina przecież dwa spotkania ligowe rozegrane pomiędzy Synami i Końmi z sezonu 24, oba wygrane przez Margończyków 2:0.

UGx07c3p.jpg

Zawsze mam nadzieję - przekonuje Tytus Aureliusz - Ten sezon nareszcie daje naszym kibicom to, na co zasługują. Zwycięstwa, dużo zwycięstw. Nasi zawodnicy są naładowani energią, o niczym innym nie myślą, jak tylko o skopaniu dupsk (przeprasza za wyrażenie) Synalkom Wandy. Kilku z nich zresztą pamięta jeszcze ostatni sukces Margońskich Koni jakim było zwycięstwo w Pucharze SLP w sezonie dwudziestym. Uważam, że jesteśmy wymagającym rywalem i wierzę w pomyślne wiatry dla naszej ekipy.

8q5yJKX5.png

Czy rzeczywiście zespół z Margonu jest na tyle silny? Nastroje tonuje Gerwazjusz Kwaśniewski, znawca futbolu, a w szczególność SLP, prywatnie fan Synów.

Konie grają dobrze, bo grają o klasę niżej niż Synowie. To zespół mocny, ale stary, co widać w ostatnich minutach. Piłkarze ledwo sami schodzą do szatni - zauważa nasz ekspert - Stawiam dzisiaj na dominację Synów przez 90 minut i spokojne zwycięstwo co najmniej dwoma bramkami. Zwyczajnie nie widzę czym Tytus Aureliusz mógłby Michaelusa zaskoczyć. Prawda jest zresztą taka, że Tytus nie ma go czym zaskoczyć. Tylko katastrofa może dzisiaj odebrać zwycięstwo liderowi Ekstraklasy.
O96eTa2I.jpg

Już dzisiaj uzyskamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Synowie czy Konie? Czy ten pasjonujący dwumecz zakończy się już po pierwszym meczu sromotną klęską gości? Czy może czeka nas nudny pojedynek, pełen walki w środku pola zakończony skromną wygraną faworyta, lub nieoczekiwanym remisem, dającym szansę w dwumeczu gościom? A może Konie dzisiaj jednak zaskoczą Synów i na przekór losowi zwyciężą na wyjeździe?
Tak czy inaczej, dzisiaj oczy wszystkich kibiców sarmackiej piłki będą skierowane na Stadion Centralny tow. Wandy, gdzie o 20:30 sędzia rozpocznie to spotkanie. Zapraszamy!
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Henryk Leszczyński, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
7 209,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Henryk Leszczyński, Irmina de Ruth y Thorn, Baszar Svensson at Atera, Michał Michaelus, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Ryszard Paczenko, Ignacy Urban de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Gotfryd Slavik de Ruth, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Michał Michaelus
Konie to bardzo silna drużyna. Nie bez powodu prowadzą w Pierwszej Klasie z kompletem zwycięstw i są głównym kandydatem do awansu do Ekstraklasy. Dziś na Centralnym czeka nas poważny test. Zobaczymy czy jesteśmy w stanie zrealizować nasze plan na bieżący sezon. A plan jest jeden - podwójna korona. Dlatego nie ma mowy o jakikolwiek odpuszczaniu meczu. Wszyscy zagrają na 100%
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Świetny artykuł! Do boju Konie! Do boju Synowie!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
linijka 'Fermentu' :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Powiem tak jestem synem Koni, i to się nie zmieni. Kocham tą drużynę i zawsze w nich wieżę :D
Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Remis! 2:2 :) Czyli jest jeszcze nadzieja! :)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Gratuluję rywalowi dobrego wyniku na wyjeździe. Niestety dla nas remis i to bramkowy poważnie komplikuje plany na rewanż. Trzeba będzie zdobyć co najmniej jednego gola w Margon, a już na pewno trzeba tam wygrać. Przed nami tydzień ciężkiej pracy nad rozwiązaniami na rewanż.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Niesamowity mecz! Wrzeszcząc swoją drużynę ciągle go oglądałem na podglądzie!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.