Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 23.05.2016 r. o 11:23
Lenniku! Pokaż Sarmatom jak piękne jest Twoje Lenno!
Seria wydawnicza: Tydzień z lennem

P
rzed nami już trzecia edycja konkursu "Tydzień z Lennem" Bardzo serdecznie dziękuję Prześwietnej Hrabinie Irminie de Vellior y Thorn, Jaśnie Oświeconej Diuczessie Karolinie von Lichtenstein oraz Wielmożnej Wicehrabinie Sorchy Raven za ich opiekę nad swoimi majątkami ziemskimi. Przed nami jeszcze Jaśnie Wielmożna Markiza Rihanna Aureliuš-Sedrovski, ale nie mogę zwlekać ze zbieraniem zgłoszeń. Mam nadzieję, że inni Lennicy pójdą w ślad znakomitych Lenniczek i Lenników. Oczywiście słowa słowami, ale podziękowania będą wymierne!

C
ieszę, że dotychczas wszystkie Uczestniczki pokazały nam wszystkim, jak fascynujące mogą być lenna. Swoją drogą - Panowie, a Wy? Jedynie diuk Vlad się odważył? Jak w poprzednim miesiącu, i teraz jestem pod ogromnym wrażeniem opieki narracyjnej. Miło było być świadkiem dalszego rozwoju Lenna Kryształ. Nareszczie Hrabina rozszyfrowała nam nazwę, zobaczyliśmy piękny zamek/pałac... i jeszcze te zjawy! Cudo! Piękna była sentymentalna podróż jaką zafundowała nam Diuczessa wraz z Bananowym Chłopcem. Szkoda, że tak "mało". A Wiehrabina, niczym wiedźma - zaczarowała nas historią swego lenna, początkiem właściwie, i zostawiła zauroczonych. Czart Leszy tak pięknie wybuchła, ale to dopiero początek... Mam nadzieję na ciąg dalszy! Eilis zasługuje na ciąg dalszy.

Z
apraszam wszystkich Lenników do kolejnej, CZERWCOWEJ edycji konkursu książęcego “Tydzień z lennem”. Dajcie się poznać od tej strony! Pokażcie innym Sarmatkom i Sarmatom jak wspaniałe jest Wasze Lenno! A zaznaczam, że... już mam zgłoszenia :) Czerwiec jest niby krótkim miesiącem, ale układ pierwszych i ostatnich dni tego miesiąca spowodował, że mamy aż PIĘĆ tygodni do czerwcowej narracji lennej!

D
la przypomnienia: Każdy zakwalifikowany Uczestnik, w wyznaczonym przeze mnie tygodniu (od poniedziałku do niedzieli) będzie musiał napisać i opublikować na stronie głównej (sarmacja.org) co najmniej 1 artykuł, liczący co najmniej 1 tys. znaków (ze spacjami). Oczywiście artykuły muszą być unikalne w ramach konkursu, co oznacza, że jeśli ktoś będzie brał kolejny raz udział, to artykuły będą musiały się zauważalnie różnić od artykułów, które brały udział poprzednio. Ale “w ramach konkursu”, co oznacza, że każdy może przypomnieć Sarmatkom i Sarmatom swoje artykuły nie biorące udziału w konkursie, zwłaszcza sprzed dzisiejszego dnia; oczywiście pod warunkiem 1 tys. znaków (ze spacjami). Uczestnik musi opublikować co najmniej jeden taki artykuł, a maksymalnie 5 (o tym górnym poziomie poniżej). Za każdy taki artykuł, Uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną. Dzięki porozumieniu z JKW Kanclerzem i szanowną Radą Ministrów, już dzisiaj mogę z całą pewnością ogłosić, że nagroda za jeden artykuł będzie wynosić 3 000 lt. Jednak nagroda dla jednego Uczestnika w danym miesiącu nie będzie wyższa niż 15 000 lt; stąd te max 5 artykułów spełniających warunek ilości znaków. I żeby nikt nie “odfajkował” wszystkiego w jeden dzień - tylko jeden spełniający warunek ilości znaków artykuł z danego dnia będzie nagradzany. Każdy Uczestnik, który opublikuje maksymalną ilość artykułów w danym miesiącu, zostanie nagrodzony złotym medalem Orderu Liry (literatura). Oprócz nagrody gwarantowanej, każdy Uczestnik będzie mógł zdobyć dodatkowe nagrody. Jednak o ile nagrody przewidziane od początku, są przyznawane z racji wzięcia udziału, a konkretniej napisania artykułu/-ów, tak dodatkowe już będą do zdobycia w ramach PLEBISCYTÓW. Raz na kwartał będę przeprowadzał głosowanie na najlepszy, w minionym kwartale, artykuł biorący udział w konkursie. Zwycięzca otrzyma 15 000 lt. Natomiast raz na rok zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy CYKL artykułów - zwycięzca otrzyma 45 000 lt. "Cykl", ponieważ tutaj pod uwagę będzie brana twórczość Uczestnika, który napisał w swoim tygodniu co najmniej 2 artykuły biorące udział w konkursie.

Z
atem serdecznie zapraszam do zabawy! Zgłoszenia proszę przysyłać do południa w niedzielę (29.05.) za pośrednictwem Poczty Konnej. Pamiętajcie - kto pierwszy, ten lepszy. Listę zakwalifikowanych na czerwiec (5 tygodni: 30.05.-05.05., 6-12, 13-19, 20-26, 27.06.-03.07.) ogłoszę najpóźniej w niedzielę, chyba że wcześniej otrzymam 5 zgłoszeń. To konkurs nie dla księcia, a dla Was. A skutki udziału w tym konkursie będą samym pożytkiem - i dla Was, i dla Sarmacji.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
3 825,00 lt
Ten artykuł lubią: Ryszard Paczenko, Michał Pséftis, Cudzoziemiec, Baszar Svensson at Atera, Irmina de Ruth y Thorn, Sorcha Raven, Laurẽt Gedeon I, Helwetyk Romański, GdL.
Komentarze
Lambert von Güden
Fikcyjne lenno też będzie nagrodzone? Bom biedak, lenna nie mam.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Czasami odnoszę wrażenie, że WKM o tym konkursie to mi na złość przypomina.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
PRAWDA, niediuku?! :D
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Prawda, prawda!
Teraz przynajmniej żart rozumiem. A Nowicja i tak brzmiała dużo lepiej, będę się upierał.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Przeczytałem leniu — i chyba, w zasadzie, pasuje…
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.