Kowen, Sorcha Raven, 21.06.2016 r. o 08:27
Czarci Jar- magiczne miejsce
Seria wydawnicza: Czarci Jar

C
zarci Jar każdego dnia przypomina nam o Leszym, który tak mrocznie dał się we znaki calej okolicy, a jego fatalne zauroczenie do dziś zbiera plony kładaąc się cieniem na mieszkańcach, podobno Leszy znikając rzucił czar na okolicę i wszystkie samotne niewiasty nigdy miały nie zaznać uczucia milości i umrzeć samotnie.
Wiele razy młode i starsze kobiety przychodziły do Sorchy o porady sercowe, a ona zawsze mówila tylko jedno "czyste serce i szczere zamiary mogą zburzyć każdy mur i odwrócić każdy czar".
Dom wiedźmy znajdował się w uroczym miejscu, w dolinie, którą okalał jakby mury pagórków porośniętych liczną roślinnością, mawiają iż w czasie zagrożenia nad doliną powstaje magiczna kopuła niedostępności i zakrywa całe miejsce barierą nie do przebicia.

CAP27npu.jpg
Dom Sorchy

C
zarci Jar to malownicze miejsce, latem podczas porannej rosy czuć świeżą woń kwiatow i traw
zmieszaną z zapachem żywicy. Wielkie połacie jagodowe i poziomkowe jak dywany wskazują drogę do chaty Sorchy. Nocne pogawędki wiedźmy z nimfą leśną Eilis stanowią swoisty rytuał dobrodziejstw na nadchodzący dzień, często śpiewy nimfy nie ustają, aż do świtu, co okoliczna ludność wieszczy dobrym dniem.
W czasie jesiennych szarug liście przykrywają całą okolicę jak wiwlobarwny dywan, a owoce lasu kuszą swym urodzajem, bo trzeba Ci wiedzieć drogi czytelniku, że Czarci Jar, to jedyne takie miejsce, gdzie wszelkiego rodzaju skarby lasu mają nieskończące zapasy i darzą ludność swymi skarbami, które są cenniejsze niż złoto i diamenty.
Zimą zaś śnieg przykrywa wszystko puchową kołderką, a słońce przebijające się przez konary drzew oświetla zmarzniętą ziemię, która zasypana śniegiem migoce jak drogocenne klejnoty.
Na wiosnę wszystko budzi się do życia, pataki wiją gniazda, roślinność zaczyna swój "taniec życia", a zwierzęta wychodzą ze swych zimowych legowisk. Bardzo często przy domu Sorchy można spotkać sarny, zające czy wiewiórki, zawsze tam na nie czeka coś pysznego, bowiem wiedźma żyje w zgodzie z naturą oraz zwierzyną leśną, co daje jej nie tylko wielką stysfakcję, ukojenie od zgiełku miast, ale przede wszystkim ochronę. Wiele razy widziano, jak zbira goniły wilki, kiedy chcial sie zakraść do chaty Sorchy, bowiem wilki mają szczególne miejsce w tej okolicy i wbrew pozorom nie atakują nigdy, kiedy nie widzą zagrożenia, dlatego wiedźma traktuje je jak zwierzęta domowe.

Gn4383oo.jpg

W
Czarcim Jarze, w środku lasu stoi coś na kształt posągu nazywany przez miejscowych "Oko i Ucho", to wysoki bogato rzeźbiony bal lub totem, gdzie okoliczna ludność zanosi swe troski, prośby i podziękowania.
Każdej pełni księżyca można przyjść i złożyć dary z płodów ziemi, poprosić o wsparcie oraz podziękować za dobre plony. Historia tego totemu jest bardzo długa i ciekawa, zatem zostawmy ją na następne opowiadanie, dość że wiara w moc, jaką daje ów totem jest wielka, może świadczyć tylko o tym, że Czarci Jar to miejsce magiczne i jedyne w swoim rodzaju.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Irmina de Ruth y Thorn, Ryszard Paczenko.
Serduszka
5 271,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Tomasz Ivo Hugo, David de Hoenhaim, Baszar Svensson at Atera, Laurẽt Gedeon I, Ryszard Paczenko, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
David de Hoenhaim
Faktycznie magiczne miejsce i moj ukochany las :D
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Dotacja za wilki :)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Zaiste magiczne miejsce a i wilki zacne :)
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Wilki zawsze tam były :) one są opiekunami naszych lasów :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Wilki są najlepsze :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Magiczny domek, chętnie bym tam spędził tydzień czasu by się dobrze zrelaksować :D
Permalink
Sorcha Raven
Ależ serdecznie zapraszam :D
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Zapraszamy, nie pożałujesz:P
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Mój domek jest bardzo wygodny i raczej wolę sama do niego zapraszać, bez pośredników :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.