Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 03.07.2016 r. o 11:32
Lenniku przedstaw nam piękno Twojego Lenna!
Seria wydawnicza: Tydzień z lennem

T
będzie już czwarta edycja konkursu "Tydzień z Lennem". Niestety z mojej winy - mocno opóźniona. Wakacyjne rozleniwienie i mnie się udzieliło. Z duużym opóźnieniem, właściwie nawet za późno, zapraszam Was moi Drodzy do zabawy. Zgłaszać można się do przyszłej niedzieli 10 lipca, ale czekam też na jedną odważną osobę, która zgłosi się już dzisiaj i rozpocznie swoje opowieści od zaraz - od jutra.
Bardzo serdecznie dziękuję Prześwietnej Hrabinie Irminie de Vellior y Thorn, Wielmożnej Wicehrabinie Sorchy Raven za ich opiekę nad swoimi majątkami ziemskimi. Mam nadzieję, że Jaśnie Wielmożna Markiza Rihanna Aureliuš-Sedrovski jeszcze zdąży nam choć ten jeden artykuł przedstawić. Mam też nadzieję, że inni Lennicy pójdą w ślad znakomitych Lenniczek i Lenników. Oczywiście słowa słowami, ale podziękowania będą wymierne!

M
imo, iż w tym miesiącu, z przyczyn niezależnych od siebie, Lennicy mieli problemy z opieką nad lennami, to wciąż jestem pod wrażeniem opieki narracyjnej. Miło było być świadkiem dalszego rozwoju Lenna Kryształ. Wspaniale było zwiedzać ten piękny Las, no i nie wiedziałem, że Kryształ można hodować; zamawiam najpiękniejszy egzemplarz ;) Mam nadzieję, że to nie koniec kryształowych opowieści! Wspaniałe przypomnienie zafundował nam Hrabia at Atera - niesamowita szczegółowość w niektórych miejscach robi wrażenie i mam nadzieję, że Hrabia zechce nam przypomnieć kolejne artykuły, a i od tworzenia nowych nie będzie stronił. Zaciekawił mnie Wicehrabia von Thorn historią Wsi Czekany i mam nadzieję, że następnym razem (już w lipcu? ;) ) nic nie stanie na przeszkodzie, żeby kontynuować opowieść o historii i uchylić rąbka teraźniejszości. Miło mi, że Wiehrabina zaprosiła nas do swojego domu. Opis fauny i flory jak zawsze zauracza każdego. Mam nadzieję, że to nie koniec.

Z
apraszam wszystkich Lenników do kolejnej, LIPCOWEJ edycji konkursu książęcego “Tydzień z lennem”. Dajcie się poznać od tej strony! Pokażcie innym Sarmatkom i Sarmatom jak wspaniałe jest Wasze Lenno!

D
la przypomnienia: Każdy zakwalifikowany Uczestnik, w wyznaczonym przeze mnie tygodniu (od poniedziałku do niedzieli) będzie musiał napisać i opublikować na stronie głównej (sarmacja.org) co najmniej 1 artykuł, liczący co najmniej 1 tys. znaków (ze spacjami). Oczywiście artykuły muszą być unikalne w ramach konkursu, co oznacza, że jeśli ktoś będzie brał kolejny raz udział, to artykuły będą musiały się zauważalnie różnić od artykułów, które brały udział poprzednio. Ale “w ramach konkursu”, co oznacza, że każdy może przypomnieć Sarmatkom i Sarmatom swoje artykuły nie biorące udziału w konkursie, zwłaszcza sprzed dzisiejszego dnia; oczywiście pod warunkiem 1 tys. znaków (ze spacjami). Uczestnik musi opublikować co najmniej jeden taki artykuł, a maksymalnie 5 (o tym górnym poziomie poniżej). Za każdy taki artykuł, Uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną. Dzięki porozumieniu z JKW Kanclerzem i szanowną Radą Ministrów, już dzisiaj mogę z całą pewnością ogłosić, że nagroda za jeden artykuł będzie wynosić 3 000 lt. Jednak nagroda dla jednego Uczestnika w danym miesiącu nie będzie wyższa niż 15 000 lt; stąd te max 5 artykułów spełniających warunek ilości znaków. I żeby nikt nie “odfajkował” wszystkiego w jeden dzień - tylko jeden spełniający warunek ilości znaków artykuł z danego dnia będzie nagradzany. Każdy Uczestnik, który opublikuje maksymalną ilość artykułów w danym miesiącu, zostanie nagrodzony złotym medalem Orderu Liry (literatura). Oprócz nagrody gwarantowanej, każdy Uczestnik będzie mógł zdobyć dodatkowe nagrody. Jednak o ile nagrody przewidziane od początku, są przyznawane z racji wzięcia udziału, a konkretniej napisania artykułu/-ów, tak dodatkowe już będą do zdobycia w ramach PLEBISCYTÓW. Raz na kwartał będę przeprowadzał głosowanie na najlepszy, w minionym kwartale, artykuł biorący udział w konkursie. Zwycięzca otrzyma 15 000 lt. Natomiast raz na rok zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy CYKL artykułów - zwycięzca otrzyma 45 000 lt. "Cykl", ponieważ tutaj pod uwagę będzie brana twórczość Uczestnika, który napisał w swoim tygodniu co najmniej 2 artykuły biorące udział w konkursie.

Z
atem serdecznie zapraszam do zabawy! Zgłoszenia proszę przysyłać za pośrednictwem Poczty Konnej, do niedzieli (10.07.) włącznie - gdzieś do godzin popołudniowych/wczesnowieczornych. Pamiętajcie - kto pierwszy, ten lepszy. Listę zakwalifikowanych na lipiec (3 tygodnie: 11-17, 18-24, 25-31) ogłoszę najpóźniej w niedzielę, chyba że wcześniej otrzymam 3 zgłoszeń; pierwszy tydzień (4-10) albo zostanie odpuszczony, albo uczestnik będzie znany już dzisiaj. To konkurs nie dla księcia, a dla Was. A skutki udziału w tym konkursie będą samym pożytkiem - i dla Was, i dla Sarmacji.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Irmina de Ruth y Thorn.
Serduszka
4 055,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Laurẽt Gedeon I, Baszar Svensson at Atera, Gustaw Witkowski, Yennefer von Witcher, Cudzoziemiec, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza.
Komentarze
Cudzoziemiec
Ja oczywiście, na najbliższy tydzień! :) nadrobię co miało być wcześniej, póki Zuzia na świat nie przyjdzie, co zresztą może się wydarzyć lada moment.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Ja również zgłaszam swoje Lenno:) i trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie u mego pradziadka żony
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
O lenna trzeba dbać, bo to ciekawy kawałek historii ;)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Thx cpt. ObVs.
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Bardzo mi się podoba ten pomysł :) a nuż wiele lenn zostanie bardziej rozwiniętych dzięki temu pomysłowi.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Mam nadzieję, że kiedyś i mnie będzie dane dołączyć to grona lenników i wystartować w konkursie ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
@ Julian Fer at Atera, nie widzę problemu. Wicehrabia już od dawna może zostać
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Będzie co czytać, oj będzie :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Lennicy przedstawiają a olennikom należy dobra zabrać, ot co.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.