Startuje 27. sezon Ekstraklasy
Seria wydawnicza: 27 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Już jutro startuje 27. sezon rozgrywek Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Do rywalizacji stanie 40 zespołów podzielonych na cztery dywizje po dziesięć ekip. Walkę o tytuł mistrzowski w Ekstraklasie stoczy dziesięć drużyn - siedem występujących na tym szczeblu w poprzednim sezonie oraz trójka beniaminków.

ua4m43ht.jpg

W poprzednim sezonie triumfowali Synowie Wandy prowadzeni przez towarzysza Michaelusa. Popularni Świeccy wygrali z wyraźną przewagą nad resztą stawki w końcówce sezonu spuszczając nieco z tonu i kontrolując dystans nad resztą stawki. Wydaje się, że i w tym sezonie Synowie będą głównym faworytem do tytułu. Ekipa nie uległa poważniejszym osłabieniom, a w miejsce Turnera, który zakończył karierę obrońcy tytułu pozyskali nowego pomocnika o zbliżonym potencjale.

Walkę o obronę wicemistrzostwa zapowiada Prokrust Zombiakow szkoleniowiec Grabarni. Drużyna jest mocniejsza i musi walczyć o ambitne cele. Mistrz poza zasięgiem ale obrona drugiego miejsca to fajny i ambitny cel - mówił szkoleniowiec stołecznej ekipy. U Zombiaków próżno szukać wzmocnień. Dodatkowo kariery skończyli Jaglarz i Curado. Bez nowych twarzy rzeczywiście ciężko będzie o nawiązanie walki z mistrzami.

Sensacja poprzedniego sezonu rewelacyjny beniaminek - Anioły Roberta von Thorn z pewnością będą próbowały co najmniej powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu i znów powalczyć o medale. Jednak teraz już tak łatwo nie będzie, bo z pewnością nikt nie zlekceważy stołecznej ekipy. Sam szkoleniowiec zamierza skupić się na szkoleniu młodzieży w perspektywie kolejnych sezonów. Wyrazem tego jest z pewnością ściągnięcie Hawkinsa do linii pomocy, który może stanowić o sile zespołu w perspektywie kilku sezonów.

Na młodzież stawiają także w Nadziei. Rufus Forseti postanowił ściągnąć do drużyny 22- letniego Hislopa, który już za trzy sezony może stać się wyróżniającą się postacią ligi. Jednak na chwilę obecną brak jest wzmocnień, które mógłby podnieść potencjał drużyny już teraz.

UGx07c3p.jpg

Po słabym poprzednim sezonie prowadzący Krasnoludy Helmut Walterycz postawił na intensywniejszy trening obecnej kadry oraz na sprowadzenie perspektywicznego 20-letniego obrońcy. Kadra ekipy z Rantiochii wygląda niemal dokładnie tak jak w zeszłym sezonie.

FC Grodzisk także nie przeszedł rewolucji kadrowej. Z drużyny Michała Kowalewskiego odszedł doświadczony obrońca Babicz. Z kolei do drużyny dołączył perspektywiczny pomocnik.

Po poprzednim kiepskim sezonie kilka zmian nastąpiło w u Republikanów Scholandia. Już zakontraktowaliśmy napastnika na następnych dziesięć sezonów, walczymy o obrońcę, który będzie i odmłodzeniem, i wzmocnieniem. Średnia wieku najmocniejszej czwórki w obronie to 32 lata i trzy miesiące - przyznał na konferencji Guleiter Kakulski. Do Scholandczyków dołączyli już solidny 25-letni napastnik Denić oraz niezły 24-letni obrońca de Toledo. Ruchy te na pewno poprawiają sytuację kadrową Republikanów w nadchodzącym sezonie oraz pozwalają myśleć o walce o kolejne tytuły w perspektywie kilku sezonów.

Po sezonie przerwy w wielkim stylu do Ekstraklasy wracają Konie z Margon. Nowy szkoleniowiec Tytus Aurelisz w poprzednim sezonie wygrał Pierwszą Klasę wygrywając 13 meczów i 1 przegrywając oraz poprowadził Konie do Pucharu SLP. O równie imponujące osiągnięcia w obecnym sezonie będzie już o wiele trudniej. Po poprzednim, bardzo udanym sezonie, apetyty na ten są bardzo wysokie, aczkolwiek musimy pamiętać, że i konkurencja zdecydowanie wyższa - podkreślił Aureliusz na przedsezonowej konferencji. Póki co drużyna nie przeszła żadnej kadrowej rewolucji i o jej sile będą stanowić Ci sami zawodnicy co sezon temu.

emHVTLkk.jpg

Na ciężką walkę o utrzymanie nastawia się Ryszard Paczenko prowadzący drugiego z beniaminków FAN Shepherds. Opadły już emocje po niezłym wzmocnieniu drużyny na koniec sezonu... i przychodzi pora na zimny prysznic. Przyglądam się drużynom z Ekstraklasy i nieco więdnę, a mina rzednie mi jak skulony szczeniak rzedniaczka - przyznał szczerze Paczenko zapytany o szanse w nadchodzącym sezonie. Póki co nie słychać żadnych wiadomości o ruchach kadrowych w FAN.

Trzecim z beniaminków są wracający po sezonie Piraci Zbyszka von Thorn. Ekipa z Feru także stawia na młodzież. Po poprzednim sezonie karierę zakończył Koopman. W zamian do kadry Piratów dołączyła trójka nastolatków z lokalnych starosarmackich klubów.

Podsumowując dotychczasowy przebieg okienka transferowego wydaje się, że największe apetyty na tytuł ma szkoleniowiec Synów. Świeccy zakontraktowali dwóch doświadczonych zawodników, który z miejsca mogą stanowić o sile zespołu. Reszta menadżerów postawiła na utrzymanie kadry i śrenio- bądź długoterminowe szkolenie młodzieży. Kto więc zdobędzie mistrzostwo, a kto spadnie na zaplecze? Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy 19. listopada, kiedy to zakończy się 27.sezon SLP.
Serduszka
9 652,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Michał Pséftis, Cudzoziemiec, Baszar Svensson at Atera, Gustaw Witkowski, Ryszard Paczenko, Orjon von Thorn-Surma, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Henryk Leszczyński, Albert Felimi-Liderski, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Siergiusz Asketil, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni.
Komentarze
Cudzoziemiec
A Anioły, jak na złość, zaczynają od meczu z Synami... :/
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
i skończą też meczem z Synami!

ale fajny art, taki bazujących na presskach. więcej takich!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Dobra trza będzie ruszyć z kopyta :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.