[TzL] Baronia Lantshaven - poczet władców Lantei (cz. I)

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
7ZNRFOa7.png

Baronia Lantshaven to miejsce noszące ślady niezwykłej historii. Zobaczysz tutaj malownicze miasteczka wkomponowane w nizinny krajobraz, zabytkowe warownie i kościoły, a także ruiny świątyń i grodów, przypominające o czasach świetności kultury Lantian. Dowiedz się więcej o historii, kulturze i zwyczajach żyjących tutaj ludzi i zakochaj się w krainie Lantshaven. Nie zapomnij wspomnieć o nas innym mieszkańcom wirtualnego świata!
Władcy z dynastii Norańskiej

Dynastia Norańska została założona przez Księcia Noranu, pierwszego władcę Lantian. Jej panowanie trwało niewiele ponad sto lat (1345-1447), a okres ten nazywany jest przez historyków Starym Państwem. Oto poczet władców wywodzących się z tej dynastii:DYNASTIA NORAŃSKA (Stare Państwo)

Noranu I Wybraniec
Lr3JD2hs.png
Książę Lantian (1345-1377)
Prosty żołnierz, syn kupca. Legendarny, pierwszy władca Lantshavenu, założyciel dynastii Norańskiej. Zgodnie z legendą został namaszczony na władcę przez boga Verinuila. Odnalazł szczerozłotą lilię, symbol władzy książęcej.
Amdili I Zwycięski
7m23H710.png
Książę Lantian (1377-1403)
Syn Noranu, wybitny dowódca wojskowy. Umocnił panowanie dynastii Norańskiej w zachodniej części dzisiejszej Nowej Teutonii. Podbił okoliczne plemiona i powiększył o połowę terytorium państwa Lantian.
Aldszakr I Piękny
Y09wGq0H.png
Książę Lantian (1403-1412)
Syn Amdilego, trzeci władca z dynastii Norańskiej. Pierwsze lata jego panowania były bardzo udane. Wzmocnił gospodarkę, bił dukaty z własną podobizną. Pod koniec pierwszej dekady XV wieku popadł w alkoholizm i kultywował hedonistyczny tryb życia. Zmarł na atak serca w 1412. Pozostawił państwo zadłużone i targane konfliktami wewnętrznymi.
Noranu II Mędrzec
D5c6mw6G.png
Książę Lantian (1412-1415)
Państwo, które odziedziczył po ojcu było zadłużone i słabe, jendak Noranu II nie był władcą, który mógł cokolwiek zmienić. Był człowiekiem wszechstronnie wykształconym, ale wolał spędzać czas na czytaniu starożytnych dzieł literackich i pogłębianiu wiedzy w gronie wyznawców boga Niranye, niż ratować Lantshaven. Zmarł młodo, prawdopodobnie na zapalenie płuc.
Maldain I Wielki
9i0PuVkn.png
Książę Lantian (1415-1441)
Książę Maldain nie tylko odbudował zrujnowaną gospodarkę, ale również udowodnił, że potrafi świetnie dowodzić armią. Stłumił wewnętrzne niepokoje przywrócił państwu jedność. Pokój trwał niestety jedynie do jego śmierci w 1441 roku.
Maldain II Chromy
O7U8vOqk.png
Książę Lantian (1441-1447)
Po śmierci jego ojca, Księcia Maldaina I, w Lantei zapanował chaos. Rdzenne plemiona połączyły siły i podniosły bunt. Wkrótce potem przyłączyli się do nich również lantiańscy możnowładcy. Książę Maldain II próbował zbrojnie stłumić powstanie, ale zginał w przegranej bitwie pod Freiburgiem. Po jego śmierci Stare Państwo rozpadło się i zakończyło się panowanie dynastii Norańskiej.


Dziękuję za czas poświęcony lekturze! Nie zapomnijcie zostawić śladu po sobie w Księdze Gości!


Baronia Lantshaven posiada rozbudowany profil w DSG. Lennik zadbał o jako-taki wygląd i łatwą dostępność do ważnych informacji. Wkrótce będzie ich więcej, niż obecnie, więc zaglądajcie regularnie. Jeśli nie chce Wam się szukać w spisie instytucji, skorzystajcie z tego odnośnika, umieszczonego w moim podpisie na forum:
Oy80G5sW.png
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vladimir ik Lihtenštán, Andrzej Fryderyk, Tomasz Ivo Hugo, Siergiusz Asketil.
Serduszka
6 601,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir ik Lihtenštán, Fryderyk von Hohenzollern, Gotfryd Slavik de Ruth, Andrzej Fryderyk, Adrianna Raina Alatristé, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Tomasz Ivo Hugo, Siergiusz Asketil, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
I tak oto pojawia się kolejny ciekawy wątek z historii lenna :)Akurat takie opisy władców historycznych lubię najbardziej.
Permalink
Laurẽt Gedeon I
Fajne portrety ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.