Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 27.07.2016 r. o 19:20
Lenniku, zaprosisz nas do siebie?
Seria wydawnicza: Tydzień z lennem

I
piąta edycja konkursu "Tydzień z Lennem" już się zbliża! Wakacyjne rozleniwienie nie udzieliło się Uczestnikom i pięknie opisali nam swoje majątki ziemskie. Zapraszam Was moi Drodzy do zabawy w lipcu! Zgłaszać można się do niedzieli 31 lipca.

Bardzo serdecznie i mocno dziękuję Wielmożnemu Wicehrabiemu Robertowi Januszowi von Thorn, że zechciał „z marszu” przyjąć na siebie pierwszy tydzień narracji. Dziękuję bardzo serdecznie Prześwietnej Hrabinie Irminie de Vellior y Thorn, Czcigodnemu Baronowi Danielowi Maksymilianowi von Schwarz-Saryoni za ich opiekę nad swoimi majątkami ziemskimi. Mam nadzieję, że Jaśnie Wielmożna Markiza Rihanna Aureliuš-Sedrovski tym razem zdąży nam choć ten jeden artykuł przedstawić. Mam też nadzieję, że kolejni Lennicy pójdą w ślad znakomitych Lenniczek i Lenników. Myślę, że ich artykuły pokazują, że może to być świetna zabawa zarówno dla Uczestników, jak i obserwatorów-czytelników. Oczywiście słowa słowami, ale podziękowania będą wymierne!

M
imo, iż w tym miesiącu zawaliłem rekrutację, lennicy dopisali i się spisali. Zwłaszcza Wicehrabia von Thorn, który bez zastanowienia, w try-miga wziął na siebie pierwszy tydzień. Bardzo ciekawe legendy – powtarzam tutaj za komentarzem pod artykułem, że z chęcią poznam wyniki ekspedycji do wieży! Ciekawa historia wsi wciąż zaskakuje. No i ta kolej! Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane zawitać na wieś :) Mam też nadzieję, że Kryształowy Las powróci do swej świetności w drzewostanie i uda się Hrabinie wyhodować całe mnóstwo kryształowych drzew. Mam nadzieję, że uda się też odbudować fabrykę kryształów – to zacna, nowoczesna inicjatywa. Piękny herb! Mam nadzieję na ciąg dalszy kryształowych opowieści. Z impetem na scenę narracyjną wstąpiła Baronia Lantshaven. Poznaliśmy historię, geografię i kulturę miejsca, która jest niezwykle ciekawa. Wspaniałe symbole! No i wreszcie rozpoczęła się prezentacja władców – bardzo fajne notki. Mam nadzieję, że to nie koniec... no dobra – już wiem, że to nie koniec ;)

Z
apraszam wszystkich Lenników do kolejnej, SIERPNIOWEJ edycji konkursu książęcego “Tydzień z lennem”. Dajcie się poznać od tej strony! Pokażcie innym Sarmatkom i Sarmatom jak wspaniałe jest Wasze Lenno!

D
la przypomnienia: Każdy zakwalifikowany Uczestnik, w wyznaczonym przeze mnie tygodniu (od poniedziałku do niedzieli) będzie musiał napisać i opublikować na stronie głównej (sarmacja.org) co najmniej 1 artykuł, liczący co najmniej 1 tys. znaków (ze spacjami). Oczywiście artykuły muszą być unikalne w ramach konkursu, co oznacza, że jeśli ktoś będzie brał kolejny raz udział, to artykuły będą musiały się zauważalnie różnić od artykułów, które brały udział poprzednio. Ale “w ramach konkursu”, co oznacza, że każdy może przypomnieć Sarmatkom i Sarmatom swoje artykuły nie biorące udziału w konkursie, zwłaszcza sprzed dzisiejszego dnia; oczywiście pod warunkiem 1 tys. znaków (ze spacjami). Uczestnik musi opublikować co najmniej jeden taki artykuł, a maksymalnie 5 (o tym górnym poziomie poniżej). Za każdy taki artykuł, Uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną. Dzięki porozumieniu z JKW Kanclerzem i szanowną Radą Ministrów, już dzisiaj mogę z całą pewnością ogłosić, że nagroda za jeden artykuł będzie wynosić 3 000 lt. Jednak nagroda dla jednego Uczestnika w danym miesiącu nie będzie wyższa niż 15 000 lt; stąd te max 5 artykułów spełniających warunek ilości znaków. I żeby nikt nie “odfajkował” wszystkiego w jeden dzień - tylko jeden spełniający warunek ilości znaków artykuł z danego dnia będzie nagradzany. Każdy Uczestnik, który opublikuje maksymalną ilość artykułów w danym miesiącu, zostanie nagrodzony złotym medalem Orderu Liry (literatura). Oprócz nagrody gwarantowanej, każdy Uczestnik będzie mógł zdobyć dodatkowe nagrody. Jednak o ile nagrody przewidziane od początku, są przyznawane z racji wzięcia udziału, a konkretniej napisania artykułu/-ów, tak dodatkowe już będą do zdobycia w ramach PLEBISCYTÓW. Raz na kwartał będę przeprowadzał głosowanie na najlepszy, w minionym kwartale, artykuł biorący udział w konkursie. Zwycięzca otrzyma 15 000 lt. Natomiast raz na rok zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy CYKL artykułów - zwycięzca otrzyma 45 000 lt. "Cykl", ponieważ tutaj pod uwagę będzie brana twórczość Uczestnika, który napisał w swoim tygodniu co najmniej 2 artykuły biorące udział w konkursie.

S
erdecznie zapraszam Wszystkich do zabawy! Zgłoszenia proszę przysyłać za pośrednictwem Poczty Konnej, do niedzieli (31.07.) włącznie - gdzieś do godzin popołudniowych/wczesnowieczornych. Pamiętajcie - kto pierwszy, ten lepszy. Listę zakwalifikowanych na sierpnień (5 tygodni: 1-7, 8-14, 15-21, 22-28 i 29-4 września) ogłoszę najpóźniej w niedzielę, chyba że wcześniej otrzymam 5 zgłoszeń. To konkurs nie dla księcia, a dla Was. A skutki udziału w tym konkursie będą samym pożytkiem - i dla Was, i dla Sarmacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 545,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Fryderyk von Hohenzollern, Michał Pséftis, Irmina de Ruth y Thorn, GdL, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Trzeba przyznać że ta edycja bardzo mi przypadła do gustu. Aż mnie kusi by się zgłosić...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.