Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 04.08.2016 r. o 15:37
Komunikat Koronny [11/2016] — wdrożenie mechanizmu wymiany punktów zasług
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

3GqHi048.png
Dany czwartego sierpnia
Anno Domini 2016

Przyszli badacze powiedzą "trochę to trwało, to chyba jedyna z najdłużej wdrażanych zmian w Sarmacji", i trudno odmówić im racji. Wszystko rozpoczęło się w dniu 20 stycznia 2016 roku, ponad siedem miesięcy temu, kiedy Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugon zwrócił się do Sarmatów tymi słowy:
Cytuję:
Konsultacje w sprawie Rozporządzenia o orderach i odznaczeniach państwowych trwały tak długo, że niektóre osoby aż zeźliły, a tu trzeba znowu powrócić do tego aktu i spytać Was o opinię.

Żeby odznaczenia i ordery nie były tylko dla ozdoby, dodane zostały Punkty Zasługi, które obecnie można wymieniać na punkty aktywności. W związku z likwidacją wsi prywatnych, przepis o wymianie PZ na te wsie stał się martwy.

Właśnie tak rozpoczeły się konsultacje społeczne (modne było w pierwszym kwartale 2016 roku prosić Sarmatów na konsultacje), które, niestety niezbyt burzliwe, trwały do połowy lutego. Formalnie zakończyły się jednak 4 kwietnia kiedy to Jego Książęca Mość skierował projekt do dalszych prac w ramach Rady Ministrów.

Dalej potoczyło się już szybko. W dniu 13 kwietnia JKM Tomasz Ivo Hugo złożył w Sejmie projekt rozporządzenia wprowadzającego zmiany, a w dniu 15 kwietnia dodatkową nowelizację ustawy o obywatelstwie. Książęce rozporządzenie w sprawie zmian w rozporządzeniu o orderach i odznaczeniach państwowych zostało przez Sejm przyjęte w głosowaniu w dniu 17 kwietnia, zaś nowela ustawy o obywatelstwie w dniu 19 kwietnia.

I znów dał o sobie znać złośliwy los. Tak przyjęte zmiany zostaly formalnie wprowadzone w życie dopiero dziś, a jak to opisał diuk Czuguł-Chan:
Cytuję:
Realizacja opóźniła się z powodów bardzo różnych i bardzo barwnych, wśród których najważniejszym jest nieprzekazanie rozporządzenia do wykonania przez NIA (khe khe khe).

Na szczęście wdrożenie już za nami, pierwsze "zakupy" za punkty również, wszystko działa. W tym miejscu w imieniu Jego Książęcej Mości Tomasza Ivo Hugona pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania i gratulacje dla Radców Naczelnej Izby Architektury za sprawne i bezproblemowe wdrożenie zaproponowanych przez Księcia zmian.

Jednak samo wdrożenie nie kończy tematu wymiany punktów zasług na różne bonusy. Dziś, kiedy rozpoczynamy z tej możliwości korzystać, mamy możliwość zaobserwowania na żywo jak zaproponowane mechanizmy działają, czy bonusy, które mamy do wyboru są sprawiedliwe, czy coś należy poprawić, coś dodać, coś usunąć... "Panta rhei", zatem prosimy o zgłaszanie wszelkich sugestii dotyczących zmian, dodatków, uwag dotyczących działania mechanizmu, etc. Dzięki Waszym głosom będzie możliwe poprawienie całego rozwiązania, wzbogacenie go i jeszcze lepsze dostosowanie do Waszych potrzeb. Najlepszym miejscem na te uwagi będzie ten wątek. Żywo będziemy go obserwować.

Na koniec — podziękujemy Jego Książęcej Mości za determinację jaką wykazał w przeprowadzeniu tej zmiany, zaprojektowaniu jej i przepchnięciu przez niezbędne instytucje. Podziękujmy Radcom NIA za sprawne wdrożenie. I życzmy sobie by wszystko działało jak należy!

VIVAT KSIĄŻĘ! VIVAT NIA! VIVAT SARMACJA!

(—) Robert Janusz v-hr. von Thorn,
Marszałek Dworu Jego Książęcej Mości.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 900,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Fryderyk von Hohenzollern, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, GdL, David de Hoenhaim, Laurẽt Gedeon I, Ryszard Paczenko, Adam Jerzy Piastowski, Tomasz Ivo Hugo, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.