Dni Mniejszości Sclavińskiej w Trizondalu

instytucja.png

cD8Eo8mh.png

Dni Mniejszości Sclavińskiej w Trizondalu

W dniach 6-7 sierpnia 2016 roku odbywają się pierwsze Dni Mniejszości Sclavińskiej w Trizondalu i analogiczne Dni Konsulatu Sclavinii w Sclavinian, które hucznie obchodzone są w stolicy Konsulatu Sclavinii i trizondalskim Sclavinian. Obchody organizowane w Eldoracie nawiązują do historycznych tradycji, które łączą Sclavińczyków z Trizondalem oraz mniejszością sclavińską zamieszkującą ten kraj. Dni Mniejszości Sclavińskiej w Sclavinian prezentują również różnorodność oraz bogactwo mieszkańców miasta Sclavinian, położonego w Trizondalu.

Pomysł zorganizowania przyjacielskich spotkań zrodził się po ostatnim "zrywie" aktywności w Konsulacie Sclavinii. Powrót do wirtualnego życia przedstawicieli "zombie" przyczynił się do idei odbudowania relacji z mieszkańcami Sclavinian, którzy kultywują tradycje sclavińskie od upadku secesyjnego Królestwa Sclavinii. Pomysłodawcą stworzenia Sclavinia jest Robert Hans-Dąbski, szerzej znany jako właściciel gazety The Politique.

ijG71O7t.png

M52yW8ld.png

Idea wspólnoty dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym poszanowaniu odrębności państwowej i tzw. "małych ojczyzn", jest bliska funkcjonowaniu Konsulatu Sclavinii i narracji Ostatecznej Krucjaty. To właśnie na terytorium Sclavinii dom znaleźli przedstawiciele różnych narodowości, których przyciągnęły różne koleje losu. "Zawierucha dziejowa" stała się również impulsem do powstania Sclavinian, którego mieszkańcy i ich zwyczaje odcisnęli piętno na kulturze całego Trizondalu.

Dni Mniejszości Sclavińskiej w Trizondalu i analogiczne Dni Konsulatu Sclavinii w Sclavinian są jedyną okazją do wspólnego spotkania przedstawicieli sclavińskich władz z reprezentantami mniejszości sclavińskiej w Trizondalu. Dni te stanowią doskonałą do pokazania tego, jak żyją rodacy na obczyźnie, z jakimi problemami się zmagają, a także jaki stosunek mają do polityki i kultury Konsulatu Sclavinii i tradycji Ostatecznej Krucjaty. Organizowany happening to przede wszystkim okazja do prezentacji dorobku kulturowego mieszkańców Sclavinian oraz organizacji militarnej parady Waffen-OK w Eldoracie.

Dni Mniejszości Sclavińskiej w Trizondalu oraz Dni Konsulatu Sclavinii w Sclavinian to szczytna inicjatywa, która na powrót cementuje naród sclaviński. Nie wolno zapominać, że przedstawiciele naszego narodu żyją nie tylko na terytorium Konsulatu Sclavinii. Współczesny mikroświat musi niwelować wszelkie podziały i zmierzać do ogólnoświatowej współpracy. W tym szczególnym dniu pragnę podziękować przede wszystkim Robertowi Hansowi-Dąbskiemu, zarządcy Sclavinian. Jesteśmy jednym narodem! Niech Trwa Ostateczna Krucjata! - podsumował podczas wystąpienia w Pałacu Aarona Rozmana w Eldoracie, Guedes de Lima.

instytucja.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vladimir ik Lihtenštán.
Serduszka
4 259,00 lt
Ten artykuł lubią: Młynek Kawowy, Vladimir ik Lihtenštán, Adrianna Raina Alatristé, Wojciech Hergemon, Robert Dąbski-Hans, Fryderyk von Hohenzollern, Michał Pséftis, Ludwik Tomović, Ryszard Paczenko.
Komentarze
Robert Dąbski-Hans
Niech pamięć o rodakach za granicami nie zginie! Niech Trwa Ostateczna Krucjata!
Permalink
Guedes de Lima
Niech Trwa Ostateczna Krucjata! Niech żyje Sclavinian!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.