Uwaga na ciastka!
Księstwo Sarmacji na swoich stronach korzysta z „ciastek” (ang. cookies). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zerknij tutaj.
@Konrad ale tu błędu nie ma nigdzie...
W instrukcjach kancelaryjnych KPRM kiedyś czytałem, że należy najpierw przedstawić piastowane stanowisko, a linijkę, dwie niżej - podpis, bez przecinków czy kropek po drodze. Np.
(—) Robert Janusz wicehrabia von Thorn
Bardzo często jest widzę też w podpisie - zwłaszcza u księcia - kropkę po podpisie, co również jest błędem.
Warto też zwrócić uwagę na oficjalne pisma, w których na samym początku - na przykład poprzez papierek urzędowy - przedstawiamy, kto jest autorem tekstu.
Jeżeli post rozpoczyna się od papierka Księcia Sarmacji, to w podpisie nie musimy już powtarzać "Tomasz Ivo Hugo, książę", bo to rozumie się samo przez się. Wyjątkiem są akty normatywne, gdzie teoretycznie piszemy w swoim imieniu (np. "Rozporządzenie Kanclerza"), ale zawsze w podpisie umieszcza się informację, że to kanclerz podpisał dokument.
„ tj. alt+0132 (cudzysłów apostrofowy podwójny dolny)
” tj. alt+0148 (cudzysłów apostrofowy podwójny górny)
— tj. alt+0151 (pauza)
– tj. alt+0150 (półpauza)
W typografii wychowani zawsze wierni i oddani!
Odnośnie stosowania pauzy, półpauzy, kreski, podkreski itp., stosuję to co mam na klawiaturze, nie mam apostrofu podwójnego dolnego, więc jeśli program mi sam nie przepoczwarzy to go po prostu używać nie będę, a jedyne kreski akceptowalne to -, _ i ~. Innych nie mam, nie będę używał, tak samo jak nie używam umlałtów gdy wyzywam Teutona.