Rada Ministrów, Yennefer von Witcher, 21.08.2016 r. o 17:30
Mowa Inauguracyjna Kanclerz Księstwa Sarmacji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
kanclerz.png

Wasza Książęca Mość
Szanowni Państwo


Za nami kilka wyjatkowo trudnych dni, które z pewnością nie zapiszą się chwalebnie w historii naszego kraju. Nie wracajmy już do nich, lecz skupmy się na ciężkiej pracy, która pozwoli na powrót Sarmacji na złotą ścieżkę rozwoju. To właśnie, jako nowowybrana przez Sejm Kanclerz Rządu, zamierzam robić — ciężko pracować! Przed nami kilka ostatnich tygodni kadencji, mniej niż jej połowa, a pracy co niemiara.

Pierwszy, najważniejszy, cel na tę kadencję, jaki przed sobą i ministrami w rządzie postawiłam to scalenie rozdartego społeczeństwa. Zapewne nie będzie to łatwe, nie wykluczam, że się nie powiedzie, ale podejmiemy aktywne działania by zszyć ranę, jaką ostatnie wydarzenia wydarły w naszym Społeczeństwie.

Drugi, nie mniej ważny, cel na nadchodzące tygodnie to uporządkowanie takich tematów jak samorządowe subwencje, reforma ustrojowa (także zapowiadana przez naszych poprzedników), ustabilizowanie nadwątlonych finansów publicznych.

Zanim jednak przejdę do szczegółów planowanych działań chcę przedstawić Państwu Zespół, z którym pracować będę w ramach Rady Ministrów. Oto oni!
  • JKW Andrzej hrabia Fryderyk, który obejmując urząd Podkanclerzego i ministra bez teki, będzie mi pomagał w bieżącym zarządzaniu pracami Rady Ministrów oraz zajmował się dbaniem o poprawną komunikację i realizację oczekiwań samorządów;
  • Roland baron Heach-Romański, który obejmując urząd Podkanclerzego i Ministra Sprawiedliwości, będzie realizował kwestię nadzoru nad sprawnym działaniem Prefektury i dokładał starań by sarmackie sądownictwo działało sprawnie i bez zakłóceń;
  • Rihanna markiza Aureliuš-Sedrovski, która obejmując urzędy Ministra Finansów i Gospodarki oraz Ministra Informacji, będzie dbała o zapewnienie sprawnych rozliczeń finansów Rady Ministrów, wypłatę wynagrodzeń, nagród, itp., dodatkowo realizując również politykę informacyjną Rady Ministrów;
  • Orjon kawaler von Thorn-Surma, który obejmując urząd Ministra Dziedzictwa Narodowego, będzie zajmował się sprawną realizacją takich programów jak Inicjatywa Miesiąca, Artykuł na Medal, będzie również kierował działaniem PKOJ.

Przed nami około pięciu tygodni funkcjonowania w tej kadencji Sejmu. Oto najważniejsze kwestie, którymi będziemy chcieli się zająć:
  • w ciągu najbliższych dni doprecyzujemy i zaproponujemy przyjęcie nowych zasad funkcjonowania mechanizmu subwencji samorządowaych i uszczelnienia zasad jego funkcjonowania, tak by uniemożliwić jego obchodzenie;
  • nowelizacja przepisów dotyczących dostępu do Dziennika Praw, obecne nie uwzględniają SUSPENS, chcemy to możliwie prędko naprawić;
  • przeprowadzimy akcję "Rok SUSPENS", która będzie swego rodzaju ukoronowaniem i uhonorowaniem tej funkcjonującej już od roku instytucji, szczegóły tej akcji przedstawimy w ciągu kolejnych kilku dni;
  • dokonamy emisji specjalnego znaczka, co pozwoli Radzie Ministrów sfinansować powstałą w ostatnich dniach dziurę budżetową;
  • dokończymy te działania, które rozpoczęli nasi poprzednicy, czyli trwające konkursy, licytacje znaczków, itp.;
  • podjemiemy się przeprowadzenia zmiany ustrojowej, która jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszego kraju wyrażone w realizowanej kilka tygodni temu ankiecie; stosowny projekt zmian jeszcze dziś zostanie złożony w Sejmie.

To nie są dalekosiężne plany. Zdaję sobie z tego sprawę. Jednak przed nami mniej niż połowa kadencji i czasu na większe zmiany bardzo mało. Dołożymy wszelkich starań by ten czas się liczył.

Jednak to również oczywiście nie wszystko. Rada Ministrów ma bardzo dużo pracy bieżącej, związanej z codziennym funkcjonowaniem Sarmacji. Niektóre z nich już zostały podjęte — w dniu wczorajszym przywróciliśmy dostęp do usuniętego działu powitań; zwróciliśmy się do samorządów z prośbą o uporządkowanie kwestii związanych z dostępem do Dziennika Praw (to już się dzieje); podjęliśmy pierwsze rozmowy dotyczące współpracy między nami, Rządem, a Wami; dokonana została zmiana Prefekta Generalnego, a na funkcję tę powrócił, doskonale się w tej roli sprawdzający, Albert hr. Felimi-Liderski. Z kolei dziś złożony został wniosek o zautomatyzowanie kwestii finansowej związanej z rotatorem i zmniejszenie biurokracji, jaką obecny model generuje.

Na zakończenie chcę Was prosić o zaufanie. Ze swojej i ministrów strony obiecuję, że dołożymy wszelkich starań by ta zmiana, ten rząd, pokazał się Wam z jak najlepszej strony. Już teraz dziękuję wszystkim tym, którzy w tych pierwszych godzinach okazali mi swoje wsparcie i poparcie. Razem zdziałamy bardzo dużo, nawet w tak krótkim czasie.

(—) Yennefer bar. Heach
Kanclerz

pieczec-rm.png
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Paulus Buddus.
Serduszka
13 005,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Fryderyk von Hohenzollern, Gauleiter Kakulski, David de Hoenhaim, Cudzoziemiec, Irmina de Ruth y Thorn, Baszar Svensson at Atera, Sorcha Raven, Piotr II Grzegorz, Laurẽt Gedeon I, Henryk Leszczyński, Guedes de Lima, Mateusz von Thorn-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Piotr de Zaym, Paulus Buddus, Tomasz Mancini, Ławica Żubrów, Henryk Wespucci, Teodozjusz Azoramath-Arped, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
Pani Kanclerz

Życzę powodzenia i trzymam kciuki.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Życzę czerpania przyjemność ze sprawowanej funkcji.
Odpowiedz Permalink
Jan Grimknur
Heach? Wyczuwam nepotyzm.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Grimknur LOL.
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Gratulacje Pani Kanclerz :)
Odpowiedz Permalink
Jan Grimknur
RJvT tutaj wszystkich mogę oskarżać o nepotyzm, jestem jednym z nielicznych spoza mafii. :P
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Uważaj, bo polecę któremuś synowi Cię adoptować! :D
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Dawno nikogo nie adoptowałem, czemu nie ;) Pani Kanclerz życzę powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Dziękuję wszystkim serdecznie. Dziękuję za wsparcie :)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Trzymam kciuki!
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Powodzenia, Pani Kanclerz :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
a co z przyznaną przez poprzedni gabinet milionową dotacją?
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Jak narazie sprawa toczy się w TK.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Gratulację wnuczko!
Odpowiedz Permalink
Teodozjusz Azoramath-Arped
Gratulacje Pani Kanclerz, moja ukochana wnusia! :D
Moja rodzina taka silna i wpływowa... *.*
Odpowiedz Permalink
Tomasz Mancini
Powodzenia! Fare Aryon!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Powodzenia, róbcie co do was należy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.