Żołnierz Sarmacki, Daniel Günther, 26.08.2016 r. o 13:10
Pierwsza pomoc w 1.GRO
Seria wydawnicza: I. DMG

Żołnierze pełniący służbę Baza Wojskowa „Grodzisk” to prawdziwi twardziele, choć jak mówią otwarcie są jedną wielką RODZINĄ.

Pełniąc tu służbę zdecydowali się na najtrudniejszą ścieżkę wojskowej kariery. Żeby zostać komandosem muszą pokonywać pełno barier psychicznych i fizycznych. Zdać mnóstwo egzaminów z obsługi sprzętów, zachowania się w terenie, samoobrony i wielu innych okrytych tajemnicą. Dziś prześledzimy szkolenie z zakresu pierwszej pomocy na polu walki z komandosami z 1 Grodziskiego Pułku Straży Przybocznej.

WM2759BJ.jpg

Dzień komandosa zaczyna się wcześnie. Czasem tak wcześnie, że słońce jeszcze nie zdąży wstać z łóżka.Zajęcia zaczynamy szybko, bo o godzinie 4.30.

Rozpoczyna się standardowo. Codzienna przebieżka na 20 km to norma. Instruktorzy dają krótkie informacje co znajduje się w pakiecie medycznym który mają do dyspozycji na misji.

Do dyspozycji na misji np. 1. opatrunek osobisty 1 szt. przy kolejnym punkcie w trakcie przebieżki kolejna informacja 2. opatrunek hemostatyczny 1 szt. … Po przebiegnięciu 20 kilometrów i uzyskaniu wszystkich informacji każdy z uczestników otrzymuje kartkę i długopis. Mają w dokładnie takiej samej kolejności jaką usłyszeli odnotować co to było, a żeby zaliczyć trzeba było poprawnie odpowiedzieć na 7 z 9 informacji.

lNh60KZK.png

Zaraz po sprawdzeniu przez instruktorów kto zaliczył, a kto będzie musiał wieczorną porą zaliczać ponownie bieg. Wszyscy stanęli w szeregu i wysłuchali rozszerzonej teorii na temat pierwszej pomocy dla każdego było to coś nowego, bo wykraczało znacznie po za podstawowe szkolenie unitarne, które każdy z nich wzorowo przeszedł. Na koniec każdy z nich otrzymał poradnik na własność w celu głębszego zgłębienia cennych informacji na temat ran postrzałowych i złamań otwartych.

0p8192f5.png

Nie zwalniając tępa zaraz po teorii. Były zadania ewakuacji rannego z terenu opanowanego przez wroga, opatrywania ran i przeniesieniu w bardziej bezpieczne miejsce. Przy tym szkoleniu każdy z uczestników miał za zadanie dostać się niepostrzeżenie do rannego, zorientować się co dolega poszkodowanemu, przetransportować go w bezpieczniejsze miejsce nie zostając przy tym wykrytym potem opatrzyć rany i z resztą sekcji ogniowej odprowadzić do miejsca ewakuacji rannego.

Aw4Ijnaj.png

Widzimy tutaj dwa najskuteczniejsze i najszybsze sposoby ewakuacji rannego w pojedynkę oraz ewakuacja rannego do bezpiecznego miejsca z dala od zagrożenia przy wsparciu czterech żołnierzy z noszami.

61wynZPA.jpg

Kolejny etap udzielania pomocy w zabezpieczonym miejscu. Po ciężkim dniu z komandosami z 1 Grodziskiego Pułku Straży Przybocznej można odnieść wrażenie, że są to wspaniali fachowcy którzy potrafią dbać o siebie jak prawdziwa rodzina. I nie pozwolą, żeby komuś stała się krzywda.

b81z43Y2.jpg

Ta fotografia pozwala zobrazować jak dobrze rozumieją się żołnierze i oddadzą krew za „brata”.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Julian Fer at Atera, Baszar Svensson at Atera, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 625,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Baszar Svensson at Atera, Yennefer von Witcher, Adam Jerzy Piastowski, Irmina de Ruth y Thorn, Fryderyk von Hohenzollern, Julian Fer at Atera, Jack von Horn, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Jak na kandydata do Książęcych Sił Zbrojnych to bardzo dobry artykuł :)
Odpowiedz Permalink
Baszar Svensson at Atera
Artykul bardzo dobry az milo bylo czytac gratuluje :)
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Świetny artykuł!
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Mimo, że jestem na urlopie pozwolę sobie zupełnie prywatnie pochwalić tenże artykuł.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Wow :) I jeszcze zajęcia, na których używa się mój podręcznik :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
No no jak widać sezon urlopowy nie dotyczy specjalistów z I DMG.
Każda tego typu inicjatywa, budzi mój podziw i uznanie :)
Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
No i o to chodzi! GJ!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.