FAN i wicemistrzowie za burtą Pucharu
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 27 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.

Rozgrywki pucharowe nie ruszyły jeszcze na dobre, a już odnotowaliśmy pierwsze sensacyjne rozstrzygnięcia. W gronie uczestników 1/8 Pucharu SLP nie zobaczymy trzech ekip z Ekstraklasy.

Największą sensacją jest odpadnięcie FAN Shepherds. Podopieczni Ryszarda Paczenki w ostatnich trzech sezonach regularnie dochodzili co najmniej do półfinału Pucharu (dwa i trzy sezony temu przegrywali dopiero w finale). Tymczasem w bieżącej edycji potknęli się już na pierwszej przeszkodzie i zostali wyeliminowani Vikinges Arnovike występujących na co dzień w Trzeciej Klasie - najniższym szczeblu rozgrywek. O losie tego dwumeczu przesądziła zaledwie jedna bramka zdobyta w pierwszej minucie dwumeczu przez napastnika Wikingów Chrisa Redmonda.

Z Pucharem po swoich pierwszych meczach żegna się także wicemistrz SLP. Grabarnia Grodzisk. Grabarzem stołecznych okazał się występujący w Drugiej Klasie Lokomotiv Bałmustan. W pierwszym meczu w Brodrii Kolejarze sensacyjnie wygrali z Zombiakami aż 2:0 po golach Morleya i Osborna. W rewanżu podopieczni Prokrusta Zombiakowa stanęli przed ciężką misją odrabiania strat. Pierwszy krok wykonali w 48. minucie po trafieniu Lipki. Niemal do końca spotkania Grabarnia walczyła o bramkę dającą dogrywkę. Ale w 88. minucie z kontrą wyszedł Lokomotiv i Mitterlehner zdobył gola odbierającego wszelkie nadzieje Zombiakom. Co prawda w doliczonym czasie gola dla grodziszczan zdobył Śliwiński, ale na odrobienie strat było już za późno.

Trzecią ekstraklasową ekipą, która pożegnała się już z Pucharem są Piraci z Feru, którzy musieli uznać wyższość drugoklasowego SKSV Auterra. W pierwszym meczu drużyna z Loardii wygrała 2:0. W rewanżu Piratów było stać tylko na jednego gola.

Blisko odpadnięcia z Pucharu już po pierwszej rundzie były broniące Pucharu Konie. W pierwszym meczu ekipa prowadzona przez Tytusa Aureliusza sensacyjnie przegrała w Sisin ze Sgaravijos 0:1. Jednak w rewanżu margończycy strzeli dwie bramki, nie dopuścili rywali do choćby jednej okazji i awansowali do 1/8 finału.

Najbardziej emocjonującym starciem tej rundy była rywalizacja ekstraklasowych Rantiochskich Kransoludów z drugoklasowymi Sailor Fer. Choć Marynarze grają o dwa szczeble niżej to nie przestraszyli się drużyny Helmuta Walterycza. W pierwszym meczu w Ferze goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale Marynarze dwukrotnie doprowadzali do wyrównania i mecz zakończył remisem 2:2. W rewanżu Krasnoludy ponownie dwukrotnie wychodziły na prowadzenie. Tym razem piłkarzy z Feru było stać jedynie na jedno trafienie. Zabrakło jednego gola do dogrywki.

Bez większych problemów do kolejnej rundy awansowały inne ekstraklasowe zespoły - Republikanie, KS Nadzieja, Synowie, FC Grodzisk i Anioły. Ogółem w gronie 16 zespołów, które awansowały do 1/8 finału Pucharu SLP zobaczymy 7 zespołów z Ekstraklasy, 6 z Pierwszej Klasy, 2 z Drugiej Klasy oraz jednego przedstawiciela Trzeciej Klasy.

Lokomotiv Balmustan (2. Klasa) - CKS Grabarnia Grodzisk (E-Klasa) 2:0 i 1:2
Lwy Port Dostojewsk (1. Klasa) - FK Freedom Eldorat (1. Klasa) 0:0 i 0:0 karne 4:3
YK Słoniki Sodomia (1. Klasa) - FC Auterra (1. Klasa) 0:0 i 1:0
FC Bullace (1. Klasa) - FC.ANGSTREM (1. Klasa) 1:2 i 1:2
WKS Rotor Precelurbańsk (1. Klasa) - Ormal Altbork (1. Klasa) 2:0 i 2:0
WW Laviva Fer (1. Klasa) - Cocodrilos de Punta (2. Klasa) 1:2 i 2:0
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tytus Aureliusz-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo, Henryk Leszczyński, Zbyszko Gustolúpulo.
9 114,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo, Albert Felimi-Liderski, Paulus Buddus, Robert Fryderyk, Yennefer von Witcher, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Henryk Leszczyński, Gustaw Witkowski, Roland Heach-Romański, Zbyszko Gustolúpulo.