Republikanie niespodziewanymi liderami Ekstraklasy
Seria wydawnicza: 27 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Mamy już za sobą 1/3 kolejnego 27. sezonu SLP pełnego niespodzianek. Po sześciu kolejkach rozgrywek sensacyjnym liderem Ekstraklasy są Republikanie. Z kolei w strefie spadkowej aktualnie znajdują się Grabarnia i Nadzieja - odpowiednio wicemistrzowie i 4. drużyna ubiegłego sezonu.

UGx07c3p.jpg

Do gry o tytuł mistrzowski niespodziewanie włączyli się Republikanie Scholandia prowadzeni przez Gauleitera Kakulskiego. Po dwóch gorszych sezonach wydawało się, że Scholandczycy nieprędko nawiążą walkę z czołówką. Ubiegły sezon zakończyli na zaledwie 7. miejscu - tuż nad strefą spadkową. Jednak przed sezonem trener Kakulski sięgnął po rezerwy finansowe i sprowadził obiecującą młodzież. Póki co Republikanie są jedyną niepokonaną ekipą w Ekstraklasie. Jako jedyni byli też w stanie pokonać aktualnych mistrzów SLP - Synów Wandy.

Mimo też porażki Świeccy są jak na razie jedyną ekipą trzymającą kontakt ze Scholandczykami. Po sześciu kolejkach tracą do liderów tylko jeden punkt. Jednak celem podopiecznych Michała Michaelusa jest tylko mistrzostwo, co przy potencjale kadrowym Synów nie powinno dziwić.

Pozytywnie zaskakuje mistrz Pierwszej Klasy Margońskie Konie. Jedenastka Tytusa Aurelisza długo była niepokonana. Pierwszą, ale za to dotkliwą porażkę odnotowała w ostatniej kolejce z Republikanami.

HL6NUuo5.jpg

Największym rozczarowaniem sezonu jest z pewnością KS Nadzieja. W zeszłym sezonie zawodnicy prowadzeni przez Rufusa Forsetiego zakończyli rozgrywki na 4. miejscu. Po sześciu kolejkach obecnego sezonu piłkarze z Nadzieji nie mają na koncie ani jednego punktu.

Zawodzi także Grabarnia. Wicemistrzowie póki co otwierają strefę spadkową z dwoma zwycięstwami i aż czterema porażkami na koncie. Na dodatek podopieczni Prokrusta Zombiakowa już po swojej pierwszej rundzie odpadli z Pucharu. Czy to tylko chwilowy kryzys? Bo potencjał kadrowy Zombiaków jest zdecydowanie wyższy.

Póki co zanosi się na to, że o tytuł mistrzowski powalczą Republikanie z Synami. Jeśli chodzi o utrzymanie to w bardzo trudnej sytuacji znajduje się Nadzieja. Wokół strefy spadkowej oscylują Piraci, Grabarnia, FAN i FC Grodzisk. W strefie środkowej znajdują się Konie Krasnoludy i Anioły. Seria zwycięstw może dać tym ekipom nadzieje na mistrzostwo. Seria porażek oznaczać będzie konieczność walki o utrzymanie.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Republikanie Scholandia
Synowie Wandy
Margońskie Konie
FKK Rantiochskie Krasnoludy
KS Anioły Grodzisk
FC Grodzisk
FAN Shepherds
CKS Grabarnia Grodzisk
Piraci z Feru
KS Nadzieja
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
16
15
11
10
10
7
6
6
6
0
15:4
11:5
12:7
14:8
8:6
6:7
4:8
3:8
2:10
4:16
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
5 668,00 lt
Ten artykuł lubią: David de Hoenhaim, Cudzoziemiec, Fryderyk von Hohenzollern, Ignacy Urban de Ruth, Henryk Leszczyński, Konrad Jakub Arped-Friedman, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo, Otto von Spee-Asketil, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Michał Michaelus
Najbliższa siódma kolejka zostanie rozegrana już dziś o 19:30.

Najświeższe wyniki można znaleźć pod tym linkiem
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Wreszcie coś się dzieje w Ekstraklasie, dominacja Synów zrobiła się już nudna. :P
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Ależ to wciąż nic nowego. Przed dominacją Synów była dominacja Republikanów :-D
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Niech nadejdzie dominacja Koni :) Tego chcą kibice
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
I po dzisiejszej kolejce mamy zmianę lidera ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.