Żołnierz Sarmacki, Daniel Günther, 18.09.2016 r. o 18:47
Spokojny dzień w 1. GRO
Seria wydawnicza: I. DMG

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W7hRQ9Uh.png
Spokojny kolejny dzień szkoleniowy komandosów z 1 Grodziskim Pułkiem Straży Przybocznej. Gdzie, przy pomocy jednostek pływających Książęcej Marynarki Wojennej z Bazy Wojskowej Grodzisk-2 komandosi ćwiczyli odbijanie porwanych okrętów i ewakuację rannych w środowisku morskim.

Swe pierwsze za dania do zaliczenia mieli również nowi komandosi, którzy musieli pierwszy raz sprawdzić się ze specjalistycznym sprzętem do zadań podwodnych.
Nagle do ćwiczących dochodzi informacja, że w Almerze na osiedlu mieszkalnym jest strzelanina nie znana jest ilość osób rannych, uwięzionych i ilu jest agresorów. Straż Królewska nie daje rady, bo dużo jest dużo zamieszania i osób cywilnych. Straż gra na zwłokę, żeby dołączyli komandosi i przy pomocy gwardzistów, innych żołnierzy mogli zabezpieczyć budynek i otaczającą okolicę.

3902Jo4m.jpg

Szybka mobilizacja komandosów i uzbrojenie się na jednym z okrętów w potrzebny sprzęt mała odprawa i czekanie na helikoptery, które przetransportują komandosów z morza na osiedle mieszkalne znajdujące się pod Almerą. Komandosi są przejęci, że to nie są ćwiczenia i podchodzą do wszystkiego z profesjonalizmem, bo chodzi o ludzkie życie.

K6ZRO1et.jpg

Szybki przelot trwający zaledwie 12 minut i komandosi są na miejscu. W trakcie lotu dowódca drużyny instruuje żołnierzy na co zwrócić uwagę i że to nie jest element szkolenia. Po przylocie kilku komandosów ląduje na dachu budynku, kilku w bliskiej okolicy, a dowódca drużyny spotkał się z dowodzącym na miejscu gwardzistą ze Straży Królewskiej i omawiają sytuację.

E2V6CBim.jpg

Po omówieniu dokładnej sytuacji i omówieniu planu. Wszyscy wzięli się za realizację planów. Przedstawiciele ze Straży Królewskiej zaczęli negocjować z agresorami odwracając ich uwagę. Natomiast dowódca komandosów nakazał natychmiastowe i ciche działanie. Komandosi z każdej strony wchodzą do ogromnego mieszkalnego bloku. Nie mogą nikogo zabić. Wszyscy muszą zostać aresztowani i przesłuchani, chyba że sami oddadzą strzały w kierunku żołnierzy.

M1x7YjXr.jpg

Po kilkudziesięciu minutach cała sytuacja została opanowana. Wszyscy obserwujący całe zdarzenie mieszkańcy stolicy odetchnęli z ulgą widząc jak żołnierze wyprowadzają zakładników i terrorystów z bloku.

9orc8oq2.jpg

Po sprawdzeniu przez gwardzistów ze Straży Królewskiej całego bloku i podziękowaniu mieszkańców za udzieloną pomoc dowódca komandosów zbiera wszystkich i gratuluję udanej akcji. Po czym mówi, że to wszystko było ćwiczeniem zaaranżowanym na potrzeby szkolenia antyterrorystycznego 1 Grodziskiego Pułk Straży Przybocznej. Wszyscy komandosi dali z siebie wszystko i z pełnym sukcesem opanowali sytuację dowódca jest dumny z „braci”.

Podsumowując cała akcja była perfekcyjnie zaplanowana i w konspiracji wykonana od samego początku do końca. Operacja ta nie udała by się bez pomocy i pełnego zaangażowania Straży Królewskiej z Almery, ochotników udających cywili, a przed wszystkim żołnierzy z 5. Brygady Lekkiej z Bazy Wojskowej „Zommerland” i 42. Czarnoleskiego Pułk Specjalnego z Bazy Wojskowej Grodzisk-2, których żołnierze wcielili się w rolę terrorystów.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Paulus Buddus, Jack von Horn, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
8 425,00 lt
Ten artykuł lubią: Henryk Wespucci, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Baszar Svensson at Atera, Laurẽt Gedeon I, Paulus Buddus, David de Hoenhaim, Bartłomiej Czapka, Julian Fer at Atera, Jack von Horn, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Szkolenie to podstawa przygotowania żołnierzy do walki :)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Dobry żołnierz to wyszkolony żołnierz :) GJ!
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Tekst wyjustowany, ciekawy i widać zaangażowanie w KSZ. Serduszko. Komencik. Dotacja :) Tak dalej
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Nie chce mi się wymyślać tekstu, w którym udawałbym, że pisze tu w innym celu, niż osiągnięcie aktywności systemowej.

Tralalala.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Szkalowanie to podstawa przygotowania żołnierzy do osiągnięcia pełnej sprawności bojowej.
Odpowiedz Permalink
Baszar Svensson at Atera
Artykuł na medal jednym słowem :)
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Swietna relacja.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Bardzo spokojny dzionek :) Fajny artykuł ;)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
@Piotr II Grzegorz - przynajmniej szczery :)
Podyskutujemy? :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Nie ma co ukrywać, że to nie był spokojny dzień :) Nie mniej podziwiam zakres szkolenia i profesjonalizm specjalistów. Brawo
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Spokojny dzień w KSZ - dobre sobie ;) :P
Fajny artykuł :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.