III Sarmatnica JKW Andrzeja Fryderyka
Seria wydawnicza: Życzenia rocznicowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZJ11mz6Y.png

pdJEz0PH.png
08zs2Xlk.png


D
rodzy Czytelnicy! Mamy dziś wyjątkowy dzień, w którym to cała Teutonia chwyta w dłoń flaszki, zaś Królestwo Bagien kamienie! Dzień, w którym miłościwie panujący nam Król Andrzej Fryderyk obchodzi swoją trzecią Sarmatnicę. Starzy wyjadacze smolący w swych zaciszach podejrzane skręty mogą powiedzieć, że trzy lata to jak mrugnięcie okiem jednak trzeba przyznać, że ów okres do najkrótszych też nie należy. W końcu przez te trzy lata Nasz Król mógł ruszyć w różne strony, ale wybrał Teutonię - najurokliwszą ze wszystkich krain leżących w granicach Sarmacji. Pomyślcie sobie, Szlachetni Teutończycy, co by było gdyby Jego Królewska Wysokość uległ szemranym pokusom i osiadł powiedzmy w Zamurzu? Co by się wtedy stało? Ile byśmy stracili? Jakie szanse zostałyby bezpowrotnie utracone? Ano właśnie... Albo gdyby Jego Majestat pomylił ścieżki i ruszył do Kraju Krucjaty? Aż strach o tym pomyśleć! No i oczywiście najgorszy ze wszystkich scenariuszy. Alternatywa tak okrutna dla teutońskiego umysłu, że jej napisanie jest wręcz odpychające. A mianowicie... Mooaskongrak. Język sam się wykręca przy wymawianiu tego słowa, a pióro łamię się wzdłuż całej, swej długości. Cóż by to było, gdyby, nie daj Hergolienie, Jego Królewska Wysokość, opętany przez jadowite widmo gelloństwa, zawitał na stałe do Królestwa Bagien?! Niewyobrażalne, niezrozumiałe, niemieszczące się w granicach pojmowania. Takie słowa gnieżdżą się w głowie każdego zdrowego na umyśle Teutończyka. Jednak tak się nie stało, gdyż urok ziem teutońskich okazał się silniejszy niźli wszystkie zamurskie pokusy, kręte, sclavińskie ścieżki i gellońskie zmory razem wzięte! Nasz Król wybrał Teutonię i w Teutonii trwa do dziś. W związku z tym cała redakcja Gazety Teutońskiej życzy Jego Królewskiej Wysokości Andrzejowi Fryderykowi wszystkiego co najlepsze z okazji jego trzeciej Sarmatnicy. Szczęścia, zdrowia, pomyślności i żelaznej wytrwałości oraz żeby Twe dalsze rządy były wspominane jak najlepiej przez Naród Teutonii!


Al fórzussess úr Kong! Al fórzussess!
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Andrzej Fryderyk, Yennefer von Witcher, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
9 042,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad Jakub Arped-Friedman, Cudzoziemiec, Wojciech Hergemon, Albert Felimi-Liderski, Andrzej Fryderyk, Laurẽt Gedeon I, Paulus Buddus, Sereus von Ahabejż, Yennefer von Witcher, Adam Jerzy Piastowski, Tomasz Ivo Hugo, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste.
Komentarze
Cudzoziemiec
Najlepszego!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Przede wszystkim – dziękuję za życzenia i krótkie wspomnienie :)
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Najlepszego
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Wszystkiego Najlepszego WKW :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Tak mocno chwyciłem za flaszkę, że nie udało mi się napisać wczorajszych życzeń ;) Wszystkiego najlepszego WKW :)

An Teutonie! An Natsion! An Kong!
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Wszystkiego Najlepszego! :)
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Swoją drogą to pomyślałem, że dobrze by było rozpocząć nową serię wydawniczą poświęconą teutońskim rocznicom i Sarmatnicom. Myślę, że każdemu z Nas zrobiło by się ciepło na serduchu, gdyby ktoś go wspomniał w tego typu artykule. Naród Teutonii jest wyjątkowy, bo tworzą go wyjątkowe osoby toteż warto je wspomnieć w kilku zdaniach. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.