JKW Hrabia: Krótki poradnik dla januszów tytulatury
Seria wydawnicza: Trybuna Propagandowa

ZJ11mz6Y.png
Źle

Zapamiętaj! "Fryderyk" to nie nazwisko!


12FO8B14.jpg

Dobrze

Andrzeju Fryderyku! Znajdźcie sobie w końcu

jakieś lenno!


lClk6PAG.jpg
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andrzej Fryderyk.
Serduszka
6 108,00 lt
Ten artykuł lubią: Kacper Chatliński , Andrzej Fryderyk, Otto von Spee-Asketil, Roland Heach-Romański, Henryk Wespucci, Ignacy Urban de Ruth, John Rasmusen.
Komentarze
Kacper Chatliński
Tia
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Oficjalnie tytuł JKW "przysługuje" TYLKO Książętom-Seniorom Księstwa Sarmacji. To, że ktoś się zwróci do Króla Teutonii czy Wicekróla Baridasu bez "JKW", to nie jest żaden błąd zwracającego, ani żaden dyshonor dla wspominanych Króla czy Wicekróla.
W aktach nadań lennych czy odznaczeń i orderów w ogóle nie używam tytułów; tylko właśnie "JKW", gdy dotyczy to wspomnianych Seniorów. Więc dobrze, w takim razie w aktach prawnych w ogóle przestanę używać tytułów.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@JKM

Raczej chodziło tu o umiejscowienie słowa „hrabia” pomiędzy dwoma imionami.

W tytulaturze sarmackiej przyjęło się, że tytuł wstawia się pomiędzy imieniem i nazwiskiem. Gdy danych paszportowych są tylko imiona… No właśnie.

Myślę że dużo mniej problemów sprawiałoby, gdyby było tylko jedno imię, jak w przypadku JCW Jakoba.

Swoją drogą – jeśli kiedyś Wojciech Hergemon zdobędzie tytuł… Problem będzie jeszcze powszechniejszy. Tylko daleko mniej zrozumiały, gdyż chyba mało kto ma w świadomości, że Hergemon jest imieniem historycznego władcy Enderasji.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
WKM!
WKW!
Andrzeju Fryderyku królu i mój, czy będzie z tego jaka książka? Czy może jakaś bardziej prawdopodobna wykładnia, bo jak czytam, że:
Cytuję:
W tytulaturze sarmackiej przyjęło się

coś tam gdzieś tam się przyjęło to nie wiem gdzie szukać tego i tamtego.

Zresztą jak widać na załączonych obrazkach to się nie przyjęto, a szkoda, bo ktoś by mógł zrobić jakiś porządek :)

PS: może nie chodziło o umiejscowienie słowa hrabia między dwoma imionami, a miedzy imieniem oraz przybranym imieniem z tytułu zasiadania na tronie itd. itp. etc.

Z poważaniem
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Komentarz wyżej dał mi raka, pozdrawiam
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Wprawdzie jako upadły arystokrata, w dodatku teutoński, nie jestem ekspertem. Ale czy poprawne nie jest po prostu hrabia Andrzej Fryderyk? I brzmi dobrze i nie ma podziału między imionami.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Niech rozsądzi nas Ignacy.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
przybyłem
Herboprudencja już dawno rozważa tego typu problemy. Jest zupełnie nieefektywna, ale robi to - jako w głównym nurcie drużyna jednoosobowa - całkiem efektownie. Por. dywagacje Ignacego Chojnackiego-Ferskiego po zadaniu mu pierwszego pytania w http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/7442 XDD
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Swoją drogą, w czasach jeszcze dawniejszych ból dupy był głębszy (vide: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=118&t=13950).
należało jednak zrewidować stanowisko i tenże ból raczej odwołuję. Tj. aby dobrze być zrozumianym, osobiście szereguję (od najfajnieszego rozwiązania) to tak:
1. nazwisko, tytuł - lenno
2. nazwisko, tytuł (if brak lenna), cyzli . np Adam Adamski, kawaler (ew. kawaler KS)
3. tytuł imię [nazwisko].

Przy czym, gdyby wyłączyć moje widzimisię, to powyższe punkty 2 i 3 powinny być zrównane. :D
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
I przy założeniu, oczywiście, że osoba w odniesieniu do której używa się formy z punktu 3. nie ma jednak przypisanego lenna. Bo jeśli ma, to ten dawny, dwuletni już ból dupy pozostawiłbym chyba aktualnym.
Przepraszam, za spam - nie chciałem pisać długim tekstem, tylko sam się zacywać. Tak to jednak jest przy komentowaniu własnych materiałów.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
[uzupełnienie n-te]Nie tyle za spam, bo definicji ustawowej spamu czyn mój w mojej opinii nie wypełnia, co za nadmierne afiszowanie moją mordą w sekcji zdjęcia profilowego osoby komentującej.

#bardzociekawyartykuł#jestem-z-Teutonii
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Hmmm! Skoro nie ma regulacji prawnych to już kwestia utartych wzorców, które zawsze gdzieś komuś zanikną lub jakiś nowy nie zorientowany ich nie uwzględni, a tak naprawdę kwestia gustu :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.