Książęce Siły Zbrojne, Jack von Horn, 28.11.2016 r. o 20:29
Nowe Książęce Siły Zbrojne
Seria wydawnicza: Nowe KSZ

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
z6Er632b.png
Salut Sarmaci !!!

Wprowadzenie

Książęce Siły Zbrojne mają zaszczyt przedstawić Wam nowe zasady pełnienia służby w KSZ oraz nową strukturę naszej armii.
Głównym celem tej zmiany jest aktywizacja żołnierzy KSZ oraz zachęcenie Sarmatów do wstąpienia w nasze szeregi.

W nowych strukturach (tutaj nowość) wszyscy żołnierze są Dowódcami !
Podstawowym prawem żołnierza jest być dobrze dowodzonym (z czym niestety bywało różnie). Powodem tego stanu rzeczy był brak czasu, brak doświadczenia lub jedno i drugie. Żołnierze czekali na rozkazy, które niestety nigdy nie padły. Teraz ten problem zniknie ponieważ każdy żołnierz od szeregowego do generała będzie dowodził.

4w07s8En.jpg

Oczywiście zachowujemy hierarchiczność bo to przecież wojsko jednak każdy żołnierz w służbie czynnej będzie miał możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami dowódczymi. Na początku dowodzimy żołnierzami narracyjnymi po to żeby nabrać doświadczenia jako dowódca. Z czasem pniemy się po szczeblach kariery dowodząc coraz wyższą strukturą aż do Dowództwa Głównego (przecież wiecznie żył nie będę :-)).
Będzie to również forma awansu. Pierwszą formą tak jak do tej pory będzie awans na kolejny stopień wojskowy.

W nowym etacie KSZ rozróżniamy 5 stopni dowodzenia (od 1 do 5) oraz strukturę 0, którą jest Dowództwo Główne z Hetmanem Wielkim KS na czele.
Stopień 1 to Szef Sztabu i Dowódca Baz Wojskowych, którym bezpośrednio podlegają dowódcy 2 stopnia.
Stopień 2 to przede wszystkim Dowódcy Baz oraz Dowódcy Struktur Podległych Szefowi Sztabu.
Stopień 3, 4 i 5 to Dowódcy niższego szczebla ale równie ważni dla budowania narracji w KSZ.
Być może najważniejszym ogniwem są Dowódcy 5 stopnia dowodzenia ponieważ to im podlegają (narracyjni żołnierze) i mogą w tej materii tworzyć praktycznie bez ograniczeń. Jedynym ograniczeniem jest zdrowy rozsądek, który weryfikują przełożeni 4 stopnia dowodzenia.

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy również prezentację struktur Książęcych Sił Zbrojnych, żeby przybliżyć Wam strukturę KSZ. Będziemy to robić raz w tygodniu i postaramy aby to było przystępne dla osób nie związanych z wojskowością.

Część Pierwsza - Sztab

Zaczynamy od prezentacji Sztabu. Sztab jest strukturą, która w KSZ pełni rolę administracyjno-organizacyjno-szkolną.

1iz23N2z.png
W skład sztabu wchodzi:
• Administracja Wojskowa
• 1. Grodziski Pułk Straży Przybocznej
• Książęca Żandarmeria Wojskowa
• Książęca Akademia Wojskowa

Zadaniem Administracji Wojskowej jest dbanie o sprawy kadrowe i finansowe. Administracja poprzez Wojskową Komendę Uzupełnień rekrutuje również przyszłych żołnierzy KSZ.

1. Grodziski Pułk Straży Przybocznej jest historią. Od teraz pełnić będzie dwie funkcji. Pierwszą z nich będzie ochrona osobista Księcia Sarmacji. Drugą funkcją będzie działanie w postaci Kompanii Reprezentacyjnej, która jest odpowiedzialna za organizację lub współorganizację wszelkich uroczystości państwowych z udziałem żołnierzy KSZ.

Książęca Żandarmeria Wojskowa przeznaczona jest do utrzymywania szeroko pojętego porządku wewnątrz KSZ. KŻW zobowiązana jest również do reagowania na wszelkie naruszenia norm społecznych w Sarmacji oczywiście w ramach swoich kompetencji jako organu porządkowego KSZ.

Książęca Akademia Wojskowa od zawsze zajmowała się kształceniem kadr Książęcych Sił Zbrojnych. To przy jej pomocy kształcimy przyszłych podoficerów i oficerów.

Dziękuję za poświęcony czas oraz zapraszam do kolejnej części, w której opowiemy o Dowództwie Baz Wojskowych oraz Bazie Sił Powietrznych w Puncie.

Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich do wstępowania w nasze szeregi. Można to zrobić w prosty sposób. Wystarczy tylko złożyć wniosek np tutaj.

Hetman Wielki KS
gen. Korony Jack von Horn
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
9 090,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Ivo Hugo, John Rasmusen, Guedes de Lima, David de Hoenhaim, Jan Grimknur, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Irmina de Ruth y Thorn, Laurẽt Gedeon I, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Konrad Jakub Arped-Friedman, Zbyszko Gustolúpulo, Henryk Wespucci, Pinia Wodzicka, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Misza "JK" Korab-Kaku, Vitold Pisaequino.
Komentarze
Jan Grimknur
Strasznie długie i nie ogarniam, ale to nic dziwnego. Mam więc pytanie, to teraz będzie wszystkiego jeszcze więcej czy może po normalności, połowę tytułów do wywalenia?
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Starałem sie po normalności.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
piękna struktura.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Vivat Hetman! Vivat Książęce Siły Zbrojne! Podoba mi się ten pomysł i mam nadzieję, że teraz będziemy czytać jeszcze więcej artykułów spod znaku KSZ :)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Ech... to były czasy, gdy czuć było zapach smaru moich A-10-tek... [wzdycha z rozrzewnieniem w grobie]
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.