Imbryk Ambasadorów, Guedes de Lima, 30.11.2016 r. o 21:22
Raport ambasadorski z Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
90D6XGE3.png
_________________________________________________________________________________

RAPORT AMBASADORSKI Z RZECZPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW

bg_header_coa.png

SPORZĄDZIŁ: GUEDES V-HR. DE LIMA H. SZACHOWNICA
AMBASADOR KSIĘSTWA SARMACJI W RZECZPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW

HISTORIA:

POCZĄTEK ISTNIENIA RZECZPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW DATUJE SIĘ NA DZIEŃ SZÓSTEGO LISTOPADA 2008 ROKU. ZAŁOŻYCIELEM JAK I PIERWSZYM KRÓLEM RZECZPOSPOLITEJ ZOSTAŁ AUGUST IV. KLIMAT ORAZ USTRÓJ MIKRONACJI OD SAMEGO POCZĄTKU JEJ ISTNIENIA, NAWIĄZUJE DO CZASÓW XVI-WIECZNEJ POLSKO- LITEWSKIEJ MONARCHII. OD MOMENTU SWOJEGO POWSTANIA, RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW PRZECHODZIŁA PRZEZ SZEREG KRYZYSÓW, WZLOTÓW I UPADKÓW. MIMO LICZNYCH ZAWIROWAŃ, WŁADZE RZECZPOSPOLITEJ SKRUPULATNIE DBAJĄ O SPISYWANIE SWOJEJ HISTORII W „KRONIKACH RZECZYPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW”, KTÓRE OKREŚLANY SĄ MIANEM WIERNEGO ZAPISU DOKONAŃ KRÓLÓW I BRACI SZLACHECKIEJ, A TAKŻE W „DZIEJACH KORONY I LITWY”, KTÓRE STANOWIĄ WIELKĄ KSIĘGĘ HISTORII PRZESŁAWNEGO NARODU SZLACHECKIEGO I MOŻNYCH KRÓLÓW SŁAWA.

WŁADZE:

JEGO KRÓLEWSKA MOŚĆ: SEBASTIAN JANUARY I
KANCLERZ WIELKI: HIERONIM SIENIAWSKI
PODSKARBI WIELKI: MAREK WIKTOROWICZ-ZEP
HETMAN WIELKI: MICHAŁ HRYCHOWICZ


MIESZKAŃCY:

MIESZKAŃCY RZECZPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW WYKAZUJĄ SIĘ PRZYJACIELSKIM NASTAWIENIEM WZGLĘDEM ZAGRANICZNYCH GOŚCI ODWIEDZAJĄCYCH ICH WIRTUALNĄ OJCZYZNĘ. SZLACHTA NA CZELE Z KRÓLEM SEBASTIANEM JANUARYM I WYKAZUJE SIĘ OTWARTOŚCIĄ ORAZ CHĘCIĄ POMOCY PRZY POZNAWANIU TERYTORIUM RZECZPOSPOLITEJ. PIERWSZE GODZINY NA TERYTORIUM RZECZPOSPOLITEJ SKUTKUJĄ LICZNYMI ZAPROSZENIAMI DO ODWIEDZENIA, M. IN. INFLANT, PAŁACYKU W GDAŃSKU SKARBNIKA APOSTOLSKIEGO, CZY TEŻ DÓBR CIWUNA WIELKIEGO KSIĘSTWA LITEWSKIEGO W BORYSOWIE, NA LITWIE. NIE ULEGA WĄTPLIWOŚCI, ŻE AKTYWNOŚĆ MIESZKAŃCÓW SKONCENTROWANA JEST NA FORUM RZECZPOSPOLITEJ, GDZIE TOCZY SIĘ SZEREG DYSKUSJI POLITYCZNYCH, ALE TAKŻE DOTYCZĄCYCH KWESTII ZWIĄZANYCH Z KLIMATEM STANU SZLACHECKIEGO, M. IN. I GONITWĄ KRÓLEWSKĄ.


STOSUNEK DO KSIĘSTWA SARMACJI:

MIESZKAŃCY RZECZPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW JASNO DEKLARUJĄ, ŻE STOSUNKI DYPLOMATYCZNE POMIĘDZY KSIĘSTWEM SARMACJI A RZECZPOSPOLITĄ, UKŁADAJĄ SIĘ POPRAWNIE: „TROCHĘ LEPIEJ, NIŻ OBOJĘTNIE”. WYNIKIEM TAKIEGO STANU RZECZY SĄ DIAMETRALNE RÓŻNICE NARRACYJNE. RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW JEST OSADZONA W KLIMACIE OSCYLUJĄCYM WOKÓŁ XVII – XVIII WIEKU. KSIĘSTWO SARMACJI TO MIKRONACJA Z KOLEI NARRACYJNIE OSADZONA WE WSPÓŁCZESNOŚCI. WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW RZECZPOSPOLITEJ JASNO STWIERDZA, ŻE JEST TO BARIERA, KTÓRA ZNACZNIE UTRUDNIA INICJOWANIE WSPÓLNYCH WYDARZEŃ NARRACYJNYCH. PRZECIWNOŚCI TE NIE WYKLUCZAJĄ JEDNAK WOLI NAWIĄZANIA ŚCIŚLEJSZEJ WSPÓŁPRACY. „KSIĘSTWO MOŻE STANOWIĆ BARDZO WARTOŚCIOWEGO PARTNERA DLA RZPLITEJ, JEDNAKŻE ZE WZGLĘDU NA MOCNĄ RÓŻNICĘ FABULARNĄ, CIĘŻKO O WSPÓLNE WYDARZENIA NARRACYJNE”. „KAŻDE V-PAŃSTWO MOŻE BYĆ WARTOŚCIOWYM PARTNEREM DLA NASZEGO KRAJU”.


OCENA AMBASADORSKA:

NA STANOWISKO AMBASADORA ZOSTAŁEM POWOŁANY PRZEZ JEGO KSIĄŻĘCĄ MOŚĆ W DNIU 12 SIERPNIA 2016 ROKU. NIESTETY Z POWODU „REALIOZY” ORAZ PÓŹNIEJSZYCH PROBLEMÓW TECHNICZNYCH Z DOSTĘPEM DO FORUM RZECZPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW, MOJA MISJA ROZPOCZĘŁA SIĘ Z KILKUMIESIĘCZNYM OPÓŹNIENIEM. DE FACTO AMBASADA KSIĘSTWA SARMACJI W RZECZPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW ZOSTAŁA ZAKTYWIZOWANA 20 LISTOPADA 2016 ROKU. PRZEZ OSTATNIE DNI POZNAWAŁEM ZAKĄTKI RZECZPOSPOLITEJ, BIORĄC UDZIAŁ BALU KRÓLEWSKIM, WYPRAWIANYM PRZEZ JEGO KRÓLEWSKĄ MOŚĆ SEBASTIANA JANUAREGO I. RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW TO PRZYJAZNE MIEJSCE. STANOWI DOSKONAŁĄ PRZYSTAŃ DLA SARMATÓW SZUKAJĄCYCH CIEKAWEJ MIKRONACJI DO ZWIEDZENIA I ZAPOZNANIA SIĘ Z INNĄ KULTURĄ. RZECZPOSPOLITA JEST KRAJEM BEZPIECZNYM I PRZYJAŹNIE NASTAWIONYM DO TURYSTÓW.


(-) Guedes v-hr. de Lima h. Szachownica
Ambasador Księstwa Sarmacji w Rzeczpospolitej Obojga Narodów
30.11.2016 r.

_________________________________________________________________________________
bg_header_coa.png
Serduszka
11 345,00 lt
Ten artykuł lubią: John Rasmusen, Laurẽt Gedeon I, Roland Heach-Romański, Tomasz Ivo Hugo, Yennefer von Witcher, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Albert Felimi-Liderski, Mustafa Owski, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Adam Jerzy Piastowski, Jack von Horn, Henryk Wespucci, Zbyszko Gustolúpulo, Paulus Buddus, Cudzoziemiec, Daniel January von Tauer-Krak.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Bardzo treściwy opis. Życzę powodzenia w wypełnianiu misji Ambasadora :)

PS: Zachęcam wszystkich Sarmatów z ciągotami do podróżowania albo bez do spróbowania swych sił i ubiegania się o tekę Ambasadora, bo z własnego doświadczenia wiem, że to ciekawe doświadczenie :)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Cały tekst pisany kapitalikami troszeczkę mnie razi w oczy (jestem w ferworze pisania prac inżynierskich i zasady poprawnego formatowania tekstu mnie nękają po nocach nawet :x), ale skupiając się na meritum muszę solidnie pochwalić. Miło jest dowiedzieć się czegoś o naszym zagranicznym partnerze, szczególnie, że ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na zapoznawanie się z wydarzeniami poza Sarmacją.
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Zawsze twierdziłem, że Sarmacja to dość odizolowane miejsce od reszty Pollinu, nie licząc szumu z Awarą. Jednak widzę, że coś się zmienia. :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Wespucci
Ja mam pytanie, czy te drukowane literki w całym tekście to efekt zamierzony, bo wygląda jak by się Caps Lock włączył.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Przyznaję, moja wina - poprawię się. Myślałem, że kapitalkami wyjdzie ładniej. Mimo wszystko dziękuję za szereg pochlebnych opinii.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.