Poczet władz Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu w latach 2009 - 2010

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
V38rZON8.png

Szanowni Państwo,

Kontynuując misję edukacyjną Sclavińskiego Instytutu Historycznego, pragniemy z dumą poinformować o ukończeniu prac nad Pocztem władz Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu z lat 2009-2010. Poczet ten stanowił brakujące ogniwo Pocztu władz Rzeczpospolitej Sclavińskiej z lat 2007-2016, który został opublikowany 28 listopada b.r. Publikacja poniższego wykazu nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie dotarcie archiwistów sclavińskich do cennego źródła, jakim są dane dotyczące istnienia Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu, zamieszczone na stronie Micropedii. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy wykonali tą ciężką pracę kronikarską.

instytucja.png

Władze Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu w latach 2009-2010:



Książę:

1. Daniel Łukasz (03.03.2009 – 20.12.2009)
2. Interrex (20.12.2009 – 20.01.2010)
3. Michał Feliks (20.01.2010 – 25.05.2010)

Prezydenci Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:

1. Konstytuanta (03.03.2009 – 28.03.2009)
2. Marcel Hans (28.03.2009 – 29.06.2009)
3. Onufry von Pohner (29.06.2009 – 18.07.2009)
4. Karolina von Lichtenstein (18.07.2009 – 30.07.2009) (jako: Naczelnik Państwa)
5. Jan Dmowski y Potocki (03.09.2009 – 05.12.2009)
6. Karolina von Lichtenstein (06.12.2009 – 24.01.2010)
7. Tomasz Sokołowicz (09.02.2010 – 14.03.2010)
8. Jan Dmowski y Potocki (28.03.2010 – 18.12.2010); po raz drugi

Wiceprezydenci Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:

1. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (11.05.2009 – 25.05.2009)
2. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (03.08.2009 – 14.08.2009)
3. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (27.09.2009 – 03.09.2009)
4. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (01.11.2009 – 28.03.2010)
5. Adrian Trydencki (28.03.2010 - ??)

Administratorzy Techniczni Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:

1. Tomasz Sokołowicz (06.01.2010 – 05.01.2011)

Ministrowie Skarbu i Administracji Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:

1. Andrzej Andrzejewski (?? – ??)
2. Karton Soku Potocki (?? – ??)
3. Karolina von Lichtenstein (?? – 15.09.2009)
4. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (15.09.2009 – 11.12.2009)
5. Marcel Hans (11.12.2009 – 30.12.2009)
6. Guedes de Lima (02.01.2010 – 11.02.2010)
7. Radost Trzpiot (11.02.2010 – 14.03.2010)
8. Marcel Hans (01.04.2010 – ??)

Ministrowie Promocji i Rozwoju Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:

1. Tomasz Sokołowicz (?? – ??)
2. Guedes de Lima (?? – 20.08.2009)
3. Tomasz Sokołowicz (15.09.2009 – 11.12.2009)
4. Karolina von Lichtenstein (11.12.2009 – 11.02.2010)
5. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (11.02.2010 – 02.03.2010)
6. Maciej Sienkiewicz (09.03.2010 – 14.03.2010)
7. Adrian Trydencki-Potocki (01.04.2010 – ??)

Ministrowie Kultury i Sportu Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:

1. Stanisław Gertald (?? – ??)
2. Michał Kowalewski (?? – ??)
3. Karolina von Lichtenstein (?? – ??)
4. Pedro Cavalairo (?? – 15.09.2009)
5. Przerwa w funkcjonowaniu (15.09.2009 – 11.12.2009)
6. William Young (11.12.2009 – 11.02.2010)
7. Mustafa Owski (11.02.2010 – 12.03.2010)
8. Jan Zamoyski (12.03.2010 – 14.03.2010)
9. William Young (01.04.2010 – 03.07.2010)
10. Krzysztof van der Ice (03.07.2010 – 23.07.2010)
11. Przerwa w funkcjonowaniu (24.07.2010 – 26.09.2010)
12. Adrian Trydencki-Potocki (27.09.2010 – ??)

Ministrowie Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:

1. Guedes de Lima (?? – 03.07.2010)
2. William Young (03.07.2010 – 12.07.2010)
3. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (12.07.2010 – 15.09.2010)
4. Marcel Hans (15.09.2010 – ??)

Archiwalny Skład Izby Narodów Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:

Konstytuanta (03.03.2009 – 02.04.2009)
1. Mateusz von Lichtenstein-Iontz (Przewodniczący)
2. Jakub Bakonyi (przedstawiciel Księcia Sarmacji)
3. Michał August Staropodlaski
4. Aaron von Lichtenstein-Rozman
5. Piotr von Thorn-Cetnarovich
6. Guedes de Lima
7. Marcel Hans
8. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz
9. Karolina von Lichtenstein
10. Bratumił Nowak-Azoramath
11. Tomasz Sokołowicz

I Kadencji (06.04.2009 – 06.06.2009)
1. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (Przewodniczący Izby Narodów)
2. Andrzej Andrzejewski
3. Karolina von Lichtenstein
4. Tomasz Sokołowicz
5. Stanisław Gertald

II Kadencji (06.06.2009 – 09.08.2009)
1. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (Przewodniczący Izby Narodów) (Uzyskawszy ten sam wynik, co Piotr von Thorn-Cetnarovich, dostał się w wyniku losowania)
2. Mateusz von Lichtenstein-Iontz – do 01.07.2009
3. Karolina von Lichtenstein
4. Karton Soku Potocki – do 01.07.2009
5. Tomasz Sokołowicz – do 10.07.2009
6. Marcel Hans – od 23.07.2009
7. Guedes de Lima – od 23.07.2009
8. Cysosz Zenek – od 23.07.2009

III Kadencji (09.08.2009 – 07.11.2009)
1. Karolina von Lichtenstein (Przewodniczący Izby Narodów)
2. Karton Soku Potocki
3. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz
4. Marcel Hans
5. Cysosz Zenek

IV Kadencji (08.11.2009 – 09.02.2010)
1. Karolina von Lichtenstein (Przewodniczący – do 06.12.2009)
2. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz (Przewodniczący – od 22.12.2009)
3. Cyszosz Zenek (Wiceprzewodniczący)
4. Krzysztof Hans van der Ice
5. Tomasz Sokołowicz
6. Mustafa Owski
7. Henrikas Daktaras
8. Jan Dmowski y Potocki

V Kadencji (11.02.2010 – 22.03.2010)
1. Adam Peterelli (Przewodniczący – do 19.03.2010)
2. Paulina Ivetter (Wiceprzewodniczący)
3. Marcel Hans (Wiceprzewodniczący)

VI Kadencji (08.04.2010 – 04.06.2010)
1. Cyszosz Zenek
2. Krzysztof Hans van der Ice
3. Marcin Sokołowicz-Iwanowicz
4. Tomasz Sokołowicz

Naczelni Kronikarze Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:
1. Emil Potocki (23.05.2009 – 06.06.2009)
2. Anna Chmielowska (25.07.2009 – 13.12.2009)
3. Guedes de Lima (23.12.2009 – ??)

Szefowie Państwowej Agencji Informacyjnej Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:
1. Maciej Sokołowicz-Iwanowicz (05.05.2009 – 29.10.2009)
2. Maciej Sienkiewicz (29.10.2009 – 30.12.2009)
3. Michał August Staropodlaski (15.01.2010 – 03.04.2010)
4. Henrikas Daktaras (03.04.2010 – ??)

Mentor Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu:
1. Paulina Ivette (22.02.2010 – 22.03.2010)


___________________________________

Źródło:

1. Micropedia: http://micropedia.wikia.com/wiki/W%C5%82adze_RSiT

___________________________________

(-) Guedes v-hr. de Lima h. Szachownica
Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego
Serduszka
10 042,00 lt
Ten artykuł lubią: Roland Heach-Romański, Ignacy Urban de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Albert Felimi-Liderski, Henryk Wespucci, Cudzoziemiec, Paulus Buddus, Mustafa Owski, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Defloriusz Dyman Wander, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Roland Heach-Romański
Kiedyś parałem się archiwistyką i muszę nadmienić, że każda kronikarska publikacja budzi we mnie ogromny szacunek dla autora. Proszę trwać dalej w swej misji.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Trzeba publikować i archiwizować by uchronić od zapomnienia. Mam nadzieję, że kiedyś uda się uzupełnić te puste miejsca w datach :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
WSPANIAŁE dzieło! Brawo!
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
A może czas najwyższy stworzyć Centralne Archiwum Sarmackie! A nie każdy sobie!
Oczywiście praca i trud włożony doceniam i pochwalam! Zostawiam i koment i dotację :)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Dzięki! Będę wytrwale dążył do tego, by wszystkie znaki zapytania zastąpione zostały konkretnymi datami. Mam nadzieję, że z zachowanego archiwum "RSiT" oraz innych źródeł odszukam wszystkie potrzebne daty. Na ten moment więc historia Sclavinii posiada jedną białą plamę... okres po secesji i budowa niepodległej Sclavinii przez Emila Potockiego y Bahamonde.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Paulus... proponowałem to miesiąc/dwa temu. Odzewu nie było. Ale to może dlatego, że ja zaproponowałem.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Robercie! Przyznam się szczerze, że dopiero po przeczytaniu komentarza w artykule Guedesa i podlinkowaniu Twojego pomysłu go zobaczyłem. Oczywiście jestem gotów do współpracy i nie chcę odbierać pomysłów. Razem można więcej :)
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Daję lajka i na dodatek dotkę, bo widzę siebie! :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.