Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 18.12.2016 r. o 21:11
Sarmatko i Sarmato – pomóżcie Nowym zdobyć odznaczenie!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
D
zisiaj tak trochę nietypowo – opisywać będę znowu Order Wschodzącej Gwiazdy i jego odznaczenia, ale artykuł będzie skierowany zarówno do Nowej, jak i Starej Gwardii :)

J
eśli ktoś czytał mój poprzedni artykuł ”Ordery, krzyże i medale. Dla Nowych!”, to być może pamięta, że opisywałem tam m.in. grupy zadań do wykonania przez Nową Mieszkankę, Nowego Mieszkańca w celu zdobycia odznaczeń Orderu Wschodzącej Gwiazdy i konsekwencji nawet samego Orderu. Wśród nich była taka grupa – grupa zadań społecznych. A w tej grupie kilka zadań, których „wykonanie” tak naprawdę tylko pośrednio zależy od Nowej Mieszkanki czy Nowego Mieszkańca Sarmacji:
  • uzyskanie od innych osób 10 serc za artykuł,
  • uzyskanie od innych osób 5 serc za post,
  • uzyskanie od innych osób 5 serc za komentarz.

Z
jednej strony chodzi o to, żeby swoimi wypowiedziami starał/a się taka Nowa Mieszkanka i taki Nowy Mieszkaniec wzbudzić sympatię, ale z drugiej – także o to, żebyście go Wy – „Starzy” wspierali i pomogli jemu zdobyć odznaczenie. To zdobycie odznaczenia jest tak naprawdę „przy okazji”, ponieważ ważniejsze jest to, że od razu poczuje się być może „bardziej swojo” w Księstwie, gdy nagle, (jeszcze) obce jemu osoby zasercują jego wypowiedź. Dałem tę kategorię z całym rozmysłem i „premedytacją”, żeby z jednej strony w pewien sposób ułatwić Nowej i Nowemu zdobycie odznaczeń, a z drugiej sprawić, że dzięki takiemu „zadaniu” poczuje się lepiej w Sarmacji.

A
teraz z całą premedytacją wzywam Was – Stara Gwardio: sercujcie „ile wlezie”, a jeśli nie chcecie być wobec siebie samych nieszczerzy sercując „jak popadnie”, to chociaż nie zapomnijcie, nie wstrzymujcie się, nie krępujcie się z zasercowaniem wypowiedzi kogoś nowego, kto w Was wzbudził sympatię, zwłaszcza konkretną wypowiedzią. Myślę, że samo przyjście do nas i przywitanie się z nami wzbudza sympatię ;)

Zatem do dzieła!
Serca w dłoń i zasypmy nimi każdą Nową Mieszkankę i każdego Nowego Mieszkańca!


P.S.
A tak całkiem przypadkiem, dzięki tym sercom może zdobędzie odznaczenie Orderu Czerwonej Podwiązki, o którym będzie następny artykuł ;)
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Aaron Ramsey, Andrzej Fryderyk.
Serduszka
10 289,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Aaron Ramsey, Yennefer von Witcher, Irmina de Ruth y Thorn, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Laurẽt Gedeon I, Andrzej Fryderyk, Fryderyk von Hohenzollern, Joanna Izabela, Guedes de Lima, Adam Jerzy Piastowski, Henryk Wespucci, Paulus Buddus, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
No właśnie. Słyszeliście co napisał Książę. Ja od dawna ubolewam, że tak mało osób mnie sercuje.
Odpowiedz Permalink
Aaron Ramsey
Serce dla Pana poleciało i proszę już nie ubolewać. Każdy Sarmata powinien się radować z tak wielkiej i pięknej ojczyzny.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
ale ja jestem Teutończykiem a nie Sarmatą i nie wiem co to radość :(
Odpowiedz Permalink
Aaron Ramsey
A dostał Pan serduszko. Czego więcej chcieć? :D
Odpowiedz Permalink
Aaron Ramsey
Tak już na temat. Myślę, że tego typu artykuł powinien być widoczny tylko dla tych którzy należą do tkz Starej Gwardii. Teraz każdy nowy po przeczytaniu tego artykułu będzie rozmyślał. Czy oni sercują bo im się po doba czy może dlatego, że ktoś im tak nakazał.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Z sercami tak to już jest, że nigdy nic nie wiadomo. Niektórzy mają pogląd, że jak ktoś tylko dał serce, bez (dłuższego) komentarza, to znaczy, że nie chciało się temu komuś przeczytać. A przecież to nie musi być prawda. Myślę, że wielu będzie dawał serca tak, jak uważa i nic tego nie zmieni ;-) Tak jak poglądów na serca - oj różne są, różne
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Cytuję:
ale ja jestem Teutończykiem a nie Sarmatą i nie wiem co to radość :(
Hergolienie wybacz mu, bo nie wie co mówi! Każdy Teutończyk wie co to radość. No, bo co odczuwasz, gdy się widzisz, że w Królestwie Bagien brakuje jedzenia jak nie radochę? Albo, gdy Zamurzakowi alrajńscy uchodźcy zdemolują ogródek? Prawdziwy Teutończyk sika wtedy ze szczęścia, a nieprawdziwy... takich nie ma. :D
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Cytuję:
No, bo co odczuwasz, gdy się widzisz, że w Królestwie Bagien brakuje jedzenia jak nie radochę?

Jest mi to obojętne. Jak mawia nasz Król, Jego Wysokość Andrzej Fryderyk, "Gellończcy to gorsza rasa", a nie wypada żeby Teutończyk nadmiernie ekscytował się życiem maluczkich.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
W dawnych czasach to by pewnie ktoś tu jeszcze dowcip o kuble opowiedział, tak aby normalny artykuł zamienić w teutońskie języki nienawiści.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
- Gellończyku? Gdzie Twoje serce? - spytał Ulfric.
- Rere rere! - odparł Gellończyk.
A ja tam byłem i z kubła miody piłem, a com widział i słyszał w bb-code umieściłem.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.