Gazeta Teutońska, Joanna Izabela, 06.01.2017 r. o 15:37
Teutońska Akademia Medyczna – Raport Zdrowotny. Groźny wirus
Seria wydawnicza: Teutońska Akademia Medyczna

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Teutońska Akademia Medyczna przez cały świąteczny okres prężnie pracowała po to, aby mieszkańcy Sarmacji mogli cieszyć się zdrowiem. Do poradni najwięcej chorych zgłaszało się z takimi objawami jak ból gardła, katar czy ból brzucha, związany najprawdopodobniej z przejedzeniem się w ten świąteczny czas.

V5osVllg.png

Natomiast do szpitalnego oddziału ratunkowego, oprócz typowych poparzeń oraz utraty palców, wynikających z nieumiejętnego posługiwania się petardami, zgłaszały się osoby z zatruciem metanolem. Przeważnie byli to mieszkańcy Starosarmacji. Prosimy o kupowanie napojów alkoholowych, szczególnie w tym regionie, tylko z pewnych źródeł.

Parę osób z Sclavinii przybyło na SOR z silnymi atakami astmatycznymi, w tym jedna z niewydolnością oddechową. Spowodowane jest to smogiem, utrzymującym się na tamtym terenie. Apelujemy do władz o jak najszybsze rozwiązanie problemu, a wszystkim mieszkańcom tego regionu o nie wychodzenie z domu bez potrzeby.

W tym okresie do kliniki zgłosiło się również około 15 osób z podobnymi objawami chorobowymi, wywoływanymi przez nieznanego obecnie wirusa. Chorzy zgłaszali się początkowo z objawami wielkiego zmęczenia, niemożnością przejścia 200 m oraz niesamowitym bólem gardła. Po dwóch dniach pojawiał się charakterystyczny zielony nalot na migdałkach oraz objawy neurologiczne związane z zaburzeniem widzenia, chorzy nie mogą również wstać z łóżka. W trzecim, końcowym etapie pojawiają się omamy wzrokowe, pacjenci staja się agresywni dla siebie i dla otoczenia oraz wykazują inne objawy charakterystyczne dla psychozy. Sarmacka Zielenica – jak przyjęło się mówić na tę chorobę, jest obecnie nieuleczalna, jednak udaje się ją spowolnić stosując wyciąg z rdestu teutońskiego. Wszystkich którzy zaobserwują u siebie lub innych podobne objawy niezwłocznie należy przetransportować do klinicznego szpitala w Srebrnym Rogu, gdzie znajdą profesjonalną opiekę medyczną.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paulus Buddus, Andrzej Fryderyk.
Serduszka
9 791,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Otto von Spee-Asketil, Henryk Wespucci, Cudzoziemiec, Arsacjusz Arped, Fryderyk von Hohenzollern, Orjon von Thorn-Surma, Konrad Jakub Arped-Friedman, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Tomasz Ivo Hugo, Albert Felimi-Liderski, Sereus von Ahabejż, Paulus Buddus, Adam Jerzy Piastowski, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski.
Komentarze
Cudzoziemiec
Pijmy szybciej bo się ściemnia!

(Fajny art!)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Dobre!
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
15 chorych i około 15 aktywnych obywateli w ROT. Hmm... przypadek? :D
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Kozie mleko najlepszym lekarstwem. GJ! :)
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Bo pić czysty metanol to cza umić.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
No to jak jakaś epidemia to KSZ zaangażować - zrobić strefę zero, odizolować chorych, pochodzić w białych fartuchach i leczyć - alko albo nie wiem :)

P.S. Fajny artykuł

Ja ogólnie potrzebuję leku na zaangażowanie się ponowne :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Chciałbym serdecznie podziękować Klinice za wsparcie. Także ja byłem ofiarą "dwustumetrówki"; przejść mogłem zaledwie 140 metrów. Na szczęście już wszystko jest w porządku i wracam do radosnej aktywności :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.