Chemiczne "ale" w KGB

Szanowni Sarmaci!
Bracia Rodacy Baridajczycy!


Mimo, że od sierpnia upłynęło już trochę czasu to niestety nie wszystkie konflikty wewnętrzne w Królestwie Baridasu zostały zażegnane.

W związku z napiętą sytuacją wewnętrzną oraz dającym się we znaki promieniowaniem "pomarańczowego sąsiada" Królewska Gwardia Baridasu nadal zgodnie z rozkazem specjalnym z 6 grudnia 2016 roku utrzymuje posterunki ochronne przy każdym wejściu do Pałacu Królewskiego. Gwardziści zgodnie z rozkazem pełnią służbę w historycznych mundurach galowych.

W dniu dzisiejszym odbyła się projekcja filmu z okresu walk o odzyskanie Awary Południowej z archiwum KGB. W czasie projekcji filmu zarządzony został alarm chemiczny i za przykładem Komednanta KGB gwardziści sprawdzili czy posiadane przez nich maski przeciwgazowe nadal zachowują swoją szczelność.

fTmm8zcK.png
foto. Komendant KGB na tle filmu o odzyskaniu Awary Południowej.

W związku z niejasną sytuacją polityczną, która dotyka z różnych stron Królestwo Baridasu gwardzistom z KGB zostało zlecone kolejne zadanie związane z umocnieniem granic oraz zapewnieniem właściwego poziomu bezpieczeństwa publicznego mieszkańcom kraju korony i od dnia wczorajszego trwają prace konserwacyjne prze Wielkim Murze Baridajskim.

36xlw53p.png

Jak widać mur już ze starości zaczął pokrywać mech, ale jego walory nadal chronią naród oraz kozy baridajskie przed niespodziewaną napaścią. Przed budową muru zdarzało się, że wygłodniałe teutońskie wojsko doceniając walory smakowe słynnych kóz baridajskich jednorazowo potrafiło zająć się całkiem sporym stadem.

Całe szczęście, że teraz w Królestwie Teutonii panuje nowy dobroduszny, udodowy i sprawiedliwy władca, który na pewno nie pozwolił by swoim poddanym na kradzież kóz, ale baridajczycy i tak wolą "dmuchać na zimny mur" niż go rozbierać.

Na wiosnę, zgodnie z tworzonymi właśnie planami, jak tylko pogoda pozwoli planowana jest dalsza rozbudowa muru oraz instalacja "pastuchów" porażająco-ochronnych dla zapewnienia lepszego poziomu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

PS: w związku z faktem, że Królewska Gwardia Baridasu niedawno znów zaczęła funkcjonować jako formacja ochronna królestwa znów można zgłaszać się do służby.

(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Komendant KGB
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Julian Fer at Atera.
Serduszka
5 575,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Guedes de Lima, Piotr II Grzegorz, Mikołaj Torped, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Guedes de Lima
Gazy bojowe były w użyciu?
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Niestety nie. Być może, że i dobrze, ale to tylko gazy przekarmionych kóz, które wcześniej kazałem zamknąć pod sceną. Trening na imitatorach środków bojowych jako drugi etap już wkrótce, a gdy będę pewny, że wszystkie maski są w 100% szczelne to dopiero puszczę "siwy dym"!
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Kawałek Muru Baridajskiego pozwoliłem sobie wziąć do Els :)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wielmożny Wicehrabio nie zdziwiłbym się, gdyby do waszego dworu w Els zapukał jakiś gwardzista, i zażądał zwrot mienia narodowego:P
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Chemiczną grozą zawiało ;) Nieźle Gwardia się mobilizuje. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś wesprze Markiza w narracji!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Gwardzista zawsze silny, zwarty i gotowy. O mały włos bym przeoczył...:(
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.