Dreamlandczycy na fali! (relacja z 8 kolejki Trzeciej Klasy SLP)
Seria wydawnicza: 28 sezon

Witajcie fani kopanej!

Jak się dowiedziałem DKKS to skrót od Dreamlandzki Królewski Klub Sportowy i to oni wygrali szlagierowy pojedynek 7 kolejki III Klasy SLP pokonując Piratów 1-0. Tym samym umocnili się na pozycji lidera odskakując pokonanym Piratom na 5 punktów. A pomiędzy trójką pretendentów do 3 miejsca premiowanego awansem wciąż trwa walka i cały czas następują roszady. Tym razem Vikingowie wskoczyli na ten fotel, Dyskobolia podniosła sie na 4 msc, a Smoki spadły na 5 miejsce. W dolnej części tabeli bez zmian. Tyle jeśli chodzi o aktualną sytuację w tabeli.

DKKS Bombardier Kartola vs Piraci z Tropicany
Kibice oglądający starcie tytanów nie mogli narzekać na nudę. I choć statystyki tego nie pokazują to na murawie całkiem sporo się działo. Ale głownie w środku pola - dlatego niewiele z tego widać w suchych cyferkach. Bombardierzy atakowali zaciekle a Piraci odpierali ich ataki. I jedyna bramka strzelona w 34 minucie przesądziła o losach całego spotkania.
1-0 to całkiem przyzwoity wynik jak na spotkanie na szczycie.

Dyskobolia Czarnolas vs Smoki z Gideny
Spotkanie dwóch zespołów walczących o 3 miejsce dające awans również zapowiadało się ciekawie. Ale troszkę wiało nudą. Smoki jakoś nie miały pomysłu na stworzenie jakiejś składnej akcji a Dyskobolia grała zbyt zachowawczo. Sytuacja zmieniła się Milewski ze Smoków w 73 minucie został odesłany z czerwoną kartką. Dyskobolia złapała wiatr w żagle i postanowiła wykorzystać taki dar losu. Ich starania przyniosły skutek w 91 minucie kiedy to Jean Nicolai strzałem z dystansu pokonał Dulebę.
I znów 1-0 to całkiem przyzwoity wynik, choć bardziej sprawiedliwym byłby remis...

Osadzeni Grodzisk vs Vikinges Árnovike
Osadzeni trzymali się dzielnie przez pierwszą połowę skutecznie przerywając wszystkie ataki z dala od swego młodziutkiego (17-lat) bramkarza. Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie, kiedy to trener Vikingów rozpracował wreszcie taktykę Osadzonych i wprowadził drobne korekty, które dały upragnione prowadzenie już 53 minucie. Kolejne dwie bramki Cullmann wpuścił w 81 i 87 minucie.
3-0 to zasłużony wynik dla Vikingów i niezła lekcja dla młodocianego Cullmanna

TKKF Czarnolas vs Raki FC
Dwa zespoły pozbawione trenerów. Dwie grupy bezładnie biegających piłkarzy. Dwie nieliczne grupki kibiców, którzy na stadion przyszli z przyzwyczajenia. A mecz godny finału Pucharu SLP! Łącznie 10 sytuacji podbramkowych, 5 strzelonych bramek, 2 żółte kartki, wspaniałe interwencje bramkarzy. Serio - nikt nie ma chęci prowadzić TAKICH klubów??? Raki będące ciut wyżej w tabeli (przedostatni) pokonali ostatnich Czarnolesian.
3-2 dla Raków. I już się boje co oni mogą zrobić z moimi Osadzonymi...