Półmetek w Trzeciej Klasie!
Seria wydawnicza: 28 sezon

Witajcie fani kopanej!

Półmetek w III Klasie wiele wskazuje ale jeszcze nic nie wyjaśnia. Jeszcze wciąż wiele niewiadomych czai się przed nami. Póki co najpewniejszymi kandydatami do awansu są Baridajscy Bombardierzy, którzy mają 5 punktów przewagi nad Piratami z Tropicany. A pomijając ciągłe przetasowania pomiędzy Dyskobolią, Vikingami i Smokami to jedyna zmiana jaka nastąpiła po 9 kolejce to zamiana miejscami Osadzonych i Vihren - dwóch zespołów tkwiących w środku tabeli i nie mających większych szans na awans.
Ale do rzeczy, oto co się działo na boiskach w 9 kolejce (Vikinges Árnovike zaliczali pauzę w tej kolejce):

Raki FC vs Osadzeni Grodzisk
Raki podejmowały Osadzonych. I trzeba im przyznać, że choć bez trenera to całkiem nieźle się przygotowali. Ponoć żadna szafka nie została splądrowana a zwycięski gol padł dopiero w 91 minucie. No ale z drugiej strony Osadzeni wyszli z 5 młodocianymi w składzie co na pewno wpłynęło na ich skuteczność. Czy w rewanżowym meczu trener wprowadzi jakieś zmiany? Dodam jeszcze, że trener Osadzonych został mianowany trenerem kolejki - za taki słaby mecz powinien dostać tydzień karceru o chlebie i wodzie a nie nagrody...
1-0 to absolutne minimum aby wygrać. Ale dopiero w 91 minucie? Wstyd!

Piraci z Tropicany vs Smoki z Gideny
Mecz dwóch zespołów aspirujących do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej zapowiadał nie lada emocje. Spore siły policyjne zdawały się od razu sugerować mecz podwyższonego ryzyka, choć na samym trybunach był względny spokój. Za to na boisku się działo całkiem sporo. Piłka niemalże cały czas przebywała w środku pola, obydwa zespoły przez całą pierwszą połowę próbowały się wybadać i dopiero w drugiej połowie zaczęły się rajdy pod bramki przeciwnika. Piraci zaliczyli o jeden rajd więcej, dodatkowo w 50 i 61 minucie dokonali zmiany wprowadzając świeżych zawodników. I ta taktyka zaowocowała zdobytym w 76 minucie golem. Wspaniałym strzałem z dystansu pochwalił się Mieszko Popiolek - gratulujemy uderzenia!
1-0 przyzwoity wynik jak na dwa zespoły podobnej klasy, choć Piraci jak chcą gonić Bombardierów to muszą się lepiej postarać

TKKF Czarnolas vs DKKS Bombardier Kartola
Kuriozalna sytuacja: ostatni zespół w tabeli podejmował lidera i przegrał "tylko" 0-3. W 13, 37 i 64 minucie Bombardierzy co prawda pokazali wszem i wobec kto tu rządzi ale trzeba wspomnieć również o tym, że wypracowali łącznie 4 sytuacje podbramkowe. Co więcej piłkę posiadali tylko przez 59% czasu. Co na spotkanie z porzuconym zespołem wygląda słabo...
Wynik 3-0 pokazuje, że nawet lider czasem odpuszcza i gra na luzie

FC Vihren vs Dyskobolia Czarnolas
Świetny mecz, bardzo aktywni trenerzy i od razu to widać na boisku. Dyskobolia, która walczy o awans do II Klasy pokazała klasę. A Vihren, który w tym sezonie już nie walczy o nic pokazało pazur. Z tej mieszanki wyszedł całkiem przyzwoity mecz stojący na wysokim poziomie. Dyskobolia zaczęła zdobywać bramki już w 10 minucie i zapowiadało się na niezły pogrom. Ale Vihren dość szybko się ogarnęło i do końca pierwszej połowy już nie wpadła żadna bramka. W drugiej połowie obydwaj trenerze wykorzystali limit zmian i obydwa zespoły szukały drogi do bramki. Dyskobolia dla upragnionych 3 punktów dla awansu, a Vihren dla honoru. Szczęście (albo lepsze wyszkolenie...) było dziś przy Dyskobolii, która w 80 i 86 minucie szybko zdobyła dwa gole zamykając wynik i pokazując kto tu rządzi.
Wynik 3-0 dla Dyskoboli udowadnia, że są w niezłej formie i Smokom oraz Vikingom może być ciężko wywalczyć awans