„Królowi, Naród”, czyli rocznica koronacji Króla Andrzeja Fryderyka
Seria wydawnicza: Życzenia rocznicowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
08zs2Xlk.png

Úr Kong,
Úrenn Teutonen,
Úrenn Sarmaten!


W
dniu dzisiejszym wypada pierwsza rocznica koronacji Andrzeja Fryderyka, Króla Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej etc. etc. Dzień to szczególny, gdyż Król jako głowa państwa pełni rolę Ojca całego Narodu, ale czy tą wyjątkowość gdziekolwiek dzisiaj widać? Otóż nie. Po jakichkolwiek obchodach ani widu, ani słychu. Życzenia? Ja takowych osobiście nie zauważyłem chyba, że składane były na kanale IRC lub drogą prywatną. Powiedzcie mi drodzy rodacy jak to o Nas świadczy? Jak to świadczy o Teutonii? Nie potrafimy nawet godnie uczcić pierwszej rocznicy koronacji naszego władcy, a co dopiero ruszyć dalej rozwijając i udoskonalając Teutonię. Widzę to i szczerze mnie to martwi. Bardzo martwi. Szczególnie, że dopiero co objąłem urząd Lorda Koadiutora Królestwa Teutonii i wraz z naszym Królem odpowiadam za cały kraj. Za jego wizerunek, byt i dziedzictwo, które po sobie pozostawimy. Aczkolwiek nie trapi mnie to na tyle abym czuł zniechęcenie. Wręcz przeciwnie! Teraz widzę, że nasz Dom zwany Teutonią potrzebuje solidnego kopa i siarczystego sierpowego bardziej niż kiedykolwiek aby wybudzić się z letargu. A ja postaram się go zapewnić.

Z
racji, iż nie poczyniono żadnych przygotowań w celu uczczenia rocznicy wstąpienia na tron miłościwie panującego Nam Andrzeja Fryderyka, zeszłego wieczoru postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować coś co choć w najmniejszym stopniu upamiętni chwalebne wydarzenie z zeszłego roku. Co zrobiłem? Po długim czasie postanowiłem chwycić za ołówek i gumkę oraz korzystając z zasobów mej wyobraźni skomponowałem portret Króla Teutonii wedle swego, własnego wyobrażenia. Pomimo stosunkowo małych zasobów czasowych starałem się jak najlepiej wykreować królewski portret tak aby w dniu dzisiejszym godnie wyeksponować go wszystkim tym, którzy współtworzą sarmacką wspólnotę krajów i królestw. Efekt? Ja jako autor zawsze będę mieć zastrzeżenia, gdyż każdy twórca dostrzeże wady swego dzieła choćby nie wiem jak idealne się zdawało. Dlatego też ocenę zostawiam Jego Majestatowi, któremu owoc pracy mych rąk dedykuję w imieniu całego Narodu Teutońskiego.


Al fórzussess úr Kong! Anglau Frádrik ifá lejbi!

9FDCQ0dk.jpg
Serduszka
19 620,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Andrzej Fryderyk, Juliette Alatriste, Vladimir ik Lihtenštán, Thimoteus ik Hohentsolern, Fryderyk von Hohenzollern, John Rasmusen, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Daniel January von Tauer-Krak, Cudzoziemiec, Orjon von Thorn-Surma, Sorcha Raven, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Ignacy Popow-Chojnacki, Kuba Hogh-Sedrovski, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Mikołaj Torped, Tomasz Ivo Hugo, Joanna Izabela, Wojciech Hergemon, Krzysztof von Thorn-Macak, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Wszystkiego najlepszego dla WKW, grafikowi brawo. Rysunek bym w galerii królewskiej zamieścił dla potomnych :)
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ale zacne mięśnie :3 może się umówimy?
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Trzeba przyznać, że cyc wyszedł zacnie.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Czy strój króla to kontusz?
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Gdyby to był kontusz to miałby rozcięte rękawy. ;)
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Wszystko fajnie, ale z tego co wiem AF nie ma takiej cygańskiej urody...
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Janie powinieneś częściej rysować. Brawa. Czekamy na wyncyj portretów.
"Janie jestem tania" - Karolina dssa. von Lichtenstein
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Jestem pod wrażeniem. ;)
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Gratuluję i życzę wielu rocznic!
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Gratuluję, życzę sukcesów.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Serdecznie gratuluje rocznicy, w nadziei na mozliwosc zlozenia kolejnych gratulacji w przyszlosci :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Pierwszy rok najtrudniejszy! Potem tylko niektóre miesiące ;)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Piękne! Szkoda tylko, że taka smutna buzia wyszła ;)

Bardzo żałuję, że nie mogłem w odpowiednim czasie życzyć królowi długiego panowania i wszystkiego co najlepsze. Planowałem też wręczyć jeden, mały drobiazg naszemu królowi... Ale może to zrobię przy najbliższej nadarzającej się okazji, jeśli król będzie grzeczny :P
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Spóźnione Gratulacje ;)
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
Także spóźnione gratulacje! ;D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.