Głos Sclavinii, Roland Heach-Romański, 03.04.2017 r. o 20:50
Życie Sclavinii #2

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
aWUK8ojZ.png

SEG znowu popularny

Wśród mieszkańców Księstwa Sarmacji popularnością ponownie cieszy się System Ewidencji Gruntów stołecznego miasta Eldoratu. Jakiś czas temu, dzięki wysiłkom Mustafy Owskiego i Rolanda Heacha-Romańskiego, objęcie w wieczyste użytkowanie gruntów w stolicy Sclavinii stało się po raz wtóry możliwe. Od tego czasu w Mieście Jednorożca dumni budowniczowie wznieśli wiele majestatycznych budowli, takich jak: Heach Towers, Letnia Rezydencja Domu von Thorn, Smocza Posiadłość czy Letnia Rezydencja Y. Heach.

Dla użytkowników SEG główną atrakcją jest polowanie na kwiatangii i emisja smogu. Zbieranie kwiatang polega na przemieszczaniu się po mapie Eldoratu. By ułatwić to zadanie, w naszym mieście funkcjonuje metro. Na wniosek nowego obywatela sclavińskiego - Roberta von Thorna - Konsul Sclavinii zdecydował o rozbudowie istniejącej sieci komunikacji publicznej o nowy przystanek w północno-wschodniej części miasta. Budowę prowadzi RCA Consulting.

Reaktywacja SZPN

Aktywista i działacz sportowy, trener Betonu Eldorat, Mustafa Owski podjął się zaszczytnego dzieła reaktywacji Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej. Władze Konsulatu sprzyjają temu przedsięwzięciu i dają mu pełną autonomię. Na chwilę obecną Sclavinia posiada dwie aktywne drużyny w ligach piłkarskich. SZPN spełnia kryteria konieczne do przystąpienia do Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Prezes SZPN zapowiada reaktywację Sclavińskiej Kadry Narodowej.

Dla prowincji oznacza to powrót na salony międzynarodowych wydarzeń sportowych i szansę na udowodnienie światu, że na betonowej murawie też można grać w piłkę. Po sukcesach Betonu Eldorat kibice łakną sukcesów reprezentacji Sclavinii.

Zmiany w finansowaniu kantyny i SLH

W związku z finalizacją prac nad "Karczmą Pod Rozbrykanym Kucykiem" Konsul Sclavinii podjął decyzję o zaprzestaniu zakupu posiłków w kantynie miejskiej w Eldoracie. Jak podają nasze źródła, władze Konsulatu stoją na stanowisku, że dalsze zaspokajanie potrzeb żywieniowych mieszkańców po przez kantyny jest nieracjonalne, w sytuacji gdy Sarmacja dysponuje nową funkcjonalnościa w tym zakresie, która Sclavinii nic nie kosztuje. Zachęcamy z tego miejsca obywateli sclavińskich do korzystania z usług publicznej karczmy.

Zaprzestano też finansowania Sclavińskiej Loterii Hasselandzkiej. Uznano program zbyt kosztownym z punktu widzenia finansów publicznych. Decyzję tą Konsul uzasadnia brakiem efektów działania SLH, jakie przyświecały jej twórcy, Helwetykowi Romańskiemu. Obecnie SLH w żaden sposób nie przyczyniała się do wzrostu aktywności na forum prowincji. Nie oznacza to jednak końca SLH. Władze zapowiedziały zmianę formuły i implementację SLH do systemu Odolanis.

Zakończyły się obchody 10-lecia Sclavinii

W marcu Sclavinia świętowała swoje 10 urodziny. Zgromadzenie Prokonsulów wystosowało zaproszenie do udziału w uroczystościach do wszystkich mieszkańców Księstwa Sarmacji. W ramach obchodów zorganizowano trzy konkursy: konkurs na życzenia urodzinowe dla Sclavinii, wykreślankę rocznicową i konkurs na humorystyczny komiks o naszej Ojczyźnie. Inicjatywy te cieszyły się stosunkowo sporym zainteresowaniem społeczności sarmackiej.

Główne obchody miały miejsce na kanale IRC #sarmacja. Chwilę przed ich rozpoczęciem w kasie Poczty Baridajskiej wyemitowany został pamiątkowy znaczek. Podczas imprezy JKiKM Tomasz Ivo Hugo nadał zasłużonym działaczom sclavińskim wsie lenne. Głos zabrali również przedstawiciele Baridasu i Teutonii oraz małżonka Konsula. Transkrypcję z tego wydarzenia, w relacji na żywo, opracował Ignacy Popow-Chojnacki.

Życzenia i gratulacje od rządu centralnego spłynęły kilka di później, po oficjalnym ogłoszeniu wyborów na Kanclerza. Konrad Jakub Arped-Friedman, jako kanclerz-elekt życzył Sclavinii samych sukcesów.

Zmiany w prawie

Rada Konsulatu Sclavinii przyjęła nową ustawę o obywatelstwie Sclavińskim. Według nowych przepisów obywatelstwo sclavińskie mogą nabywać wszyscy obywatele sarmaccy, którzy zamieszkują na terytorium Sclavinii w ramach sarmackiego systemu informatycznego DSG lub posiadają obywatelstwo Królestwa Baridasu. Likwidacji uległo uzyskiwanie obywatelstwa przez reintegrację. Dla celów administracyjnych powołano Konsularną Ewidencję Obywateli, dzięki której możliwa będzie ocena sytuacji demograficznej Konsulatu oraz należyte dziedziczenie konstytucyjne funkcji Prefekta Sclavinii. Ustawa zapewnia również rozbudowaną ścieżkę odwoławczą od negatywnej decyzji Konsula. Obecnie niniejszy akt prawny czeka na wdrożenie do systemu informatycznego Odolanis.

W Radzie Konsulatu Sclavinii trwa też pierwsze czytanie ustawy o Sclavińskim Urzędzie Architektury. Ustawa ta, przedłożona przez Konsula Sclavinii, jest odpowiedzią na nieuregulowany stan prawny sclavińskiego systemu informatycznego Odolanis oraz odpowiedzialności za jego stworzenie, zarządzanie i rozwijanie.
Roland Heach-Romański
Przede wszystkim ustawa reguluje i powołuje organ odpowiedzialny za nadzór i rozwój systemu "Odolanis". Co ważne - organ publiczny Konsulatu Sclavinii. SUA znajdować się będzie pod nadzorem Konsula Sclavinii (wszak nie trudno wyobrazić sobie, że w końcu ktoś mnie na urzędzie zastąpi, a warto by Odolanis był kontrolowany przez władze prowincji) i jest pomyślany jako organ kolegialny, ale też i autonomiczny.

Po przez dobór członków SUA przez sam organ, zapewniamy sobie swoiste zabezpieczenie przed wypaczeniem lub zdewastowaniem systemu. Regulowany jest też dostęp do głównej bazy danych i konta FTP Sclavinii - czyli wprowadzamy kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa zabezpieczenie.

Ustawa też gwarantuje własność Konsulatu nad wytworzonym przez Architektów oprogramowaniem. Dzięki temu Odolanis i funkcjonujące w jego ramach aplikacje będą stanowiły własność prowincji - słowem kolejne zabezpieczenie ciągłości.

F9O4ALRt.png
Serduszka
12 476,00 lt
Ten artykuł lubią: Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Kuba Hogh-Sedrovski, Laurẽt Gedeon I, Yennefer von Witcher, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Krzysztof Czuguł-Chan, Thimoteus ik Hohentsolern, Fryderyk von Hohenzollern, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Guedes de Lima, Jan via Teutończyk, Orjon Surma, Henryk Wespucci, Bartłomiej Czapka, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Gratuluję. Jak widzę Sclavinia cały czas się umacnia i to cieszy :D
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Sclaviński jednorożek galopuje do przodu :) GJ!
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Każda praca kronikarska zasługuje na wielkie graty. Dobra robota! No, ale i tak dla mnie zawsze będziesz "Lordem Ignorantem" Rolciu. :D
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Silna Sclavinia to silny biceps Księstwa Sarmacji.
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Dobrze że chociaż coś się u nas dzieje :-)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wielmożny Wicehrabio, forma estetyczna publikacji jest wprost piękna, w szczególności podoba mi się nagłówek. Cieszy fakt że Konsulat w końcu przebudza się do życia, i zaczyna się coś u was dziać. Bo na pierwszy rzut oka można było odebrać wrażenie że Sclavińczycy przeciągają się jeszcze w łóżkach, i nie spieszy im się do porannej pobudki.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Bardzo mnie cieszy, że w Sclavinii tyle się dzieje:)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
A skąd taki przydomek - Lord Ignorant? O wiele mnie można podejrzewać, ale na pewno nie o ignorancję :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.