Głos Sclavinii, Roland Heach-Romański, 09.04.2017 r. o 19:11
Szczyt Awarski - depesza z Arminborgu

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9 kwietnia 2017 roku około godziny 16:45 na lotnisku wojskowym w Arminborgu, na Awarze Południowej wylądowały samoloty rządowe delegacji Konsulatu Sclavinii i Starosarmacji. Gości podjął reprezentacyjny garnizon Królewskiej Gwardii Baridasu, natomiast w imieniu Królestwa delegatów powitał Laurencjusz mar. MaHi at Atera, Marszałek Baridasu.

o84WS8P3.jpg
Konsul Heach-Romański na pokładzie samolotu floty powietrznej Waffen-OK


Następnie uczestnicy szczytu udali się do Centrum Konferencyjnego. Kolumna limuzyn eskortowana przez lokalne służby porządkowe przemierzała drogę w towarzystwie rozentuzjazmowanego tłumu machającego flagami trzech samorządów. Brawom i okrzykom radości nie było końca.

Na miejscu Marszałek Baridasu rozpoczął Szczyt Awarski słowami:
Cytuję:
Witam na Awarze Południowej w Arminborg szanownych przedstawicieli władz Starosarmacji i Konsulatu Sclavinii w osobach Namiestnika Paviela von Thorn-Brońka i Konsula Rolanda Wicehrabiego Heach-Romańskiego. Celem naszego spotkania jest sfinalizowanie porozumienia Konsulatu Sclavinii i Starosarmacji w sprawie ustalenia wspólnych granic. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zaowocuje podpisaniem stosownej umowy międzyprowincjonalnej.

Przez wzgląd na starszeństwo przekazuję głos dla Paviela von Thorn-Brońka w celu złożenia stosownej deklaracji.

Po tych słowach Namiestnik Starosarmacji wstąpił na mównicę. Dziennikarze skutecznie oślepiali uczestników błyskami fleszów. Nie ma się jednak co dziwić, wszak ranga wydarzenia motywowała do pozyskania jak najlepszych ujęć.

Namiestnik Starosarmacji Paviel von Thorn-Broniek uciszając gestem zgromadzonych gości podjął:
Cytuję:
Chciałbym bardzo podziękować władzom Baridasu za ugoszczenie nas tutaj dzisiaj, na Awarze, w tak ważnym miejscu dla całego Księstwa Starosarmacji. Dzisiejszy dzień dla mnie jako Namiestnika Starosarmacji jest bardzo szczególny. Cieszę się, że w końcu po latach nieścisłości i niedopowiedzeń udało nam się wspólnie z Konsulatem Sclavinii ustalić sprawę granicy pomiędzy naszymi małymi ojczyznami. Mam nadzieję, że wydarzenia z Arminborga przekują się w lata udanej współpracy pomiędzy Starosarmacją a Konsulatem.

Dziękuję również Konsulowi Heach-Romańskiemu za jego wytrwałość i upór. To dzięki niemu możemy dzisiaj spotkać się tutaj i podpisać ten ważny dokument.

Za Sclavinię! Za Starosarmację!

Mowę namiestnika zwieńczyły owacje i oklaski. Jako kolejny przemawiał do zgromadzonych Konsul Sclavinii Roland Heach-Romański:
Cytuję:
Szanowni Zgromadzeni, również chciałbym podziękować władzom Królestwa Baridasu za gościnę i udział w tym wiekopomnym i niezwykle ważnym wydarzeniu. Zebrani dzisiaj, tu - na Awarze - rozpoczynamy nowy rozdział we wspólnej historii Starosarmacji i Sclavinii. Tu, w miejscu-pomniku. Awara jest symbolem wytrwałości, pamięci i uporu.

Jest też symbolem współpracy i jedności społeczeństwa sarmackiego. Nie sposób wyobrazić sobie lepszego miejsca do ostatecznego rozwiązania kwestii biegu granicy lądowej pomiędzy Konsulatem, a Starosarmacją.

Niechaj wartości awarskie odtąd przyświecają nam wszystkim i stanowią zapowiedź współpracy i przyjaźni pomiędzy naszymi prowincjami.

Tak jak Królestwo Baridasu staje się gwarantem niniejszego układu, tak niech dzisiejszy Szczyt Awarski stanie się gwarantem nienaruszalności i integralności granic Korony Księstwa Sarmacji.

W sposób szczególny chcę podziękować Namiestnikowi von Thorn-Brońkowi za życzliwe podejście do rokowań, otwartość umysłu i gotowość do sfinalizowania niniejszego dokumentu.

Za Starosarmację! Za Sclavinię!

maRJI4W7.jpg
Konsul Sclavinii wygłaszający przemówienie


Następnie strony Szczytu Awarskiego dokonały uroczystego złożenia podpisów pod treścią Układu między Konsulatem Sclavinii a Starosarmacją o ustaleniu istniejącej między nimi granicy.

Ratyfikacja przez stronę Starosarmacką.

Ratyfikacja przez stronę Sclavińską.

Całość dokumentu została oficjalnie potwierdzona co do formalnych względów ważności przez Królestwo Baridasu w osobie Marszałka.

9l4YpDND.jpg
Po podpisaniu dokumentu przedstawiciele stron uścisnęli sobie dłonie


Następnie miał miejsce krótki, zamknięty bankiet. Wiadomym jest jedynie, że przedstawiciele trzech samorządów odbyli ze sobą przyjacielską rozmowę i wymienili depesze dyplomatyczne.

Według niezależnych obserwatorów życia publicznego dzisiejsze wydarzenia bez wątpienia są jednymi z ważniejszych w ostatnich kilku miesiącach. Unormowanie kwestii granicy ocenia się jako krok w stronę budowania przyjaznych i dobrosąsiedzkich relacji pomiędzy uczestnikami Szczytu Awarskiego.

Jak zauważa prof. Innocenty Wielkoocki z Instytutu Stosunków Wschodniopollińskich, podpisanie tak ważnego dokumentu na Awarze jest jasnym sygnałem, że zarówno Starosarmacja jak i Sclavinia uznają i potwierdzają przynależność wyspy do Baridasu. Zdaniem profesora Szczyt Awarski to również swoiste potwierdzenie i symboliczne zagwarantowanie nienaruszalności i integralności terytorialnej Korony Księstwa Sarmacji. Ma to szczególne znaczenie w obliczu narastających nastrojów rewizjonistycznych w Królestwie Dreamlandu.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paviel Gustolúpulo, Laurẽt Gedeon I, Yennefer von Witcher, Paulus Buddus.
Serduszka
11 126,00 lt
Ten artykuł lubią: Paviel Gustolúpulo, Fryderyk von Hohenzollern, Laurẽt Gedeon I, Thimoteus ik Hohentsolern, Orjon Surma, Tomasz Ivo Hugo, Cudzoziemiec, Henryk Wespucci, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Yennefer von Witcher, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Paulus Buddus, Sorcha Raven, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Adam Jerzy Piastowski, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Świetna mowa i przygotowanie:)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wspaniała relacja, oby takich spotkań, form współpracy między samorządami było w przyszłości jak najwięcej. Najbardziej jednak cieszy opinia profesora Wielkoockiego.
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Pst... Federacja?
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Bardzo cieszy mnie takie porozumienie Samorządów. Widać dla zainteresowania spotkaniami między Samorządowcami potrzeba jednak ich inicjatywy. Mam nadzieję, że na następny tego typu szczyt zostanie zaproszona delegacja Królestwa Teutonii
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Bardzo mnie to cieszy, bo jak wiadomo zgoda buduje :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Ustepujaca Prezydent Awary Południowej jest oburzona!
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Sclavinia współpracuje z każdym, kto współpracować chce lub o taką współpracę zabiega. Królestwo Tetonii na pewno nie jest wrogiem Konsulatu, z wzajemnością. Szczyt Awarski w żadnym stopniu nie dotyczył Teutonii. De facto nie dotyczył również Baridasu. Miał jeden cel - podpisanie układu. Wspólnie ze Starosarmacją ustaliliśmy, że adekwatnym miejscem na jego podpisanie będzie Awara. Siłą rzeczy Baridas wziął więc udział w Szczycie jako gospodarz.

Nie wykluczam, że w najbliższym czasie udam się do Teutonii w celu omówienia planów relacji pomiędzy naszymi samorządami. Podobnie jak uczyniłem to w przypadku Królestwa Baridasu.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.