Głos Sclavinii, Roland Heach-Romański, 22.04.2017 r. o 00:32
Podsumowanie kadencji Konsula Sclavinii

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W dniu dzisiejszym w Konsulacie Sclavinii rozpoczął się wyścig wyborczy o fotel Konsula Sclavinii. Oznacza to, że nieubłaganie ku końcowi zmierza moja kadencja na tym urzędzie. To bez wątpienia odpowiednia chwila by podsumować w jakikolwiek sposób finiszujące trzy miesiące moich rządów w Sclavinii. Zrobię to po przez rozliczenie się ze swojego programu wyborczego. Zatem do dzieła.


OKREŚLENIE OSTATECZNYCH GRANIC LĄDOWYCH KONSULATU SCLAVINII

2C80OVuZ.png

Dzięki podjętym przez moją administrację wysiłkom i niezwykle przychylnym stanowisku strony sarosarmackiej udało nam się dojść do porozumienia w sprawie ustalenia przebiegu granicy lądowej pomiędzy Konsulatem Sclavinii, a Starosarmacją. Zwieńczeniem tych rozmów było podpisanie układu o granicach w czasie Szczytu Awarskiego. Tym samym ten postulat programowy został w pełni zrealizowany.


OKREŚLENIE JASNYCH, PROSTYCH I TRANSPARENTNYCH ZASAD FISKALNYCH KONSULATU SCLAVINII

6zdiOWUE.png

Sprawą finansów publicznych Konsulatu Sclavinii podczas moich rządów zajmował się Prokurator Ignacy Popow-Chojnacki. Nie ukrywam, że poza ogólnym zarysem wizji polityki finansowej prowincji miał on pełną autonomię w opracowaniu odpowiedniego projektu ustawy. Niestety nie udało się sfinalizować tych prac. Niemniej surowy projekt jest niemalże gotowy, zakończono konsultacje społeczne w tej sprawie, a całe przedsięwzięcie zostało logicznie zamknięte w spójnej całości. Nie zdążyliśmy jedynie z przedłożeniem projektu Radzie Konsulatu Sclavinii.


OKREŚLENIE ASPEKTÓW PRAWNYCH WYMAGANYCH KONSTYTUCJĄ KONSULATU SCLAVINII

3Cm2DkWD.png

Konstytucja Konsulatu Sclavinii narzuca obowiązkowo funkcjonowanie trzech ustaw: regulującej podział terytorialny kraju, regulującej obywatelstwo sclavińskie oraz regulujące symbole Sclavinii. Mi udało się w pełni wprowadzić jedynie ustawę o obywatelstwie sclavińskim. W kwestiach pozostałych niestety prace ugrzęzły na etapie przedstawienia założeń koncepcyjnych i przeprowadzenia konsultacji społecznych. Nie udało się jednak ubrać tych pomysłów w brzmienie przepisów.


AKTYWIZACJA GŁOSU SCLAVINII PO PRZEZ REGULARNE ORGANIZOWANIE PLEBISCYTU NA NAJLEPSZY ARTYKUŁ

54g5JsO2.png

Od początku swojej kadencji dokładałem wszelkich starań by zrealizować w pełni ten postulat. W każdym miesiącu odbywał się plebiscyt na artykuł miesiąca. Zamieszczany był regulamin, warunki zgłoszeń oraz przeprowadzane były wybory najlepszego artykułu. Nagrody wypłacaliśmy terminowo, a od pewnego czasu zaimplementowana jest też ekspozycja artykułu miesiąca w systemie Odolanis. Niemniej oceniam całościową realizację tego postulatu na 90% ze względu na stosunkowo przeciętne zainteresowanie udziałem w tego typu rywalizacji ze strony mieszkańców. Niemniej należy zauważyć, że Głos Sclavinii znowu stał się jedną z najczęściej sercowanych agencji prasowych w Księstwie Sarmacji.


REWITALIZACJA STRONY INTERNETOWEJ MIASTA STOŁECZNEGO ELDORATU

KFxgL6E4.png

jX61SKR5.png

Ten postulat nie został i nie zostanie zrealizowany w brzmieniu, w jakim został przedstawiony w programie wyborczym. Wynika to ze zmiany koncepcji prac nad infrastrukturą informatyczną Konsulatu. W czasie trwania kadencji doszedłem do wniosku, że wszystkie serwisy sclavińskie zintegruję z systemem Odolanis. Natomiast statyczne treści (a takimi jest serwis internetowy Eldoratu) zostaną po prostu umieszczone w Odolanisie w odpowiednim miejscu. Po modyfikacji tego postulatu stopień jego realizacji wynosi 60%. Zakończyłem już prace nad przeniesieniem informacji o Eldoracie do Odolanisa, niemniej póki co nie implementuję tego, ze względu na niedokończenie przenoszenia treści z domeny sclavinia.sarmacja.org.


AKTUALIZACJA PODSTRON KONSULATU W DSG I ICH MODERNIZACJA

Z0repnA7.png

Postulat, który został zrealizowany tylko w niewielkim stopniu. W pełni wykonana została strona Sclavińskiego Urzędu Architektury w DSG. Za niewymagające aktualizacji uznano strony: Mennicy Eldorackiej, Waffen-OK oraz Sclavińskiego Instytutu Historycznego. Niemniej pozostała jeszcze całkiem spora ilość stron sclavińskich w DSG, których nie udało się ulepszyć, głównie z powodu zaangażowania większości sił w prace nad Odolanisem.


WSPIERANIE PRAC SCLAVIŃSKIEGO INSTYTUTU HISTORYCZNEGO I OPRACOWANIE JEGO STRONY INTERNETOWEJ

3Cm2DkWD.png

Sclaviński Instytut Historyczny co prawda nie prowadził zbytnio aktywnej działalności w czasie trwania mojej kadencji, ale nie zmienia to faktu, że spędziłem sporo czasu na przeszukiwaniu zakamarków kont ftp i baz danych należących do Sclavinii by pozyskać cenne lub przydatne dane archiwalne. Nie udało się znaleźć tego zbyt wiele, ale ze swojej strony więcej zrobić nie mogłem. Nie udało się natomiast w całości zbudować strony SIH. Przede wszystkim dlatego, że ona również została pomyślana jako funkcjonalność Odolanisa, niemniej znalazła się w kolejce realizacyjnej dopiero za modułem fabryk. Słowem ten postulat wykonano tylko w połowie.


ORGANIZACJA PLEBISCYTU NA NAJLEPSZY OPIS GRUNTU W SEG

KFxgL6E4.png

Jedyny postulat programowy, który nie został zrealizowany, nie podjęto się prac nad jego realizacją, ani nie ewoluował do innej formy wykonania. Tu dałem ciała po całości, biję się w pierś. Co prawda zajmowałem się SEG w nieco innej formie, ale nie wynikało to z programu, więc patrząc na ten punkt programu dokonuję rezerwacji pokoju w Berezie Kotwickiej i zapisuję się na reedukacyjną chłostę.


WDROŻENIE ZINTEGROWANEJ Z DSG APLIKACJI INTERNETOWEJ PROMUJĄCEJ I UATRAKCYJNIAJĄCEJ SCLAVINIĘ O NAZWIE "ARENA: WOJOWNICY CHWAŁY"

KFxgL6E4.png

JNXOmU3o.png

Kolejny postulat, który w swoim pierwotnym brzmieniu nie został w ogóle zrealizowany. Pomysł Areny został zarzucony na rzecz Odolanisa - bardziej rozbudowanego, bardziej funkcjonalnego systemu społeczno-ekonomicznego. Prace nad Odolanisem przekroczyły połowę zakładanych funkcjonalności. Agregacja prasy i wątków z forum, możliwość publikacji krzyków, dodawania aktualności, profile mieszkańców, rejestry, e-Urząd, wdrożenie poziomów uprawnień, częściowe wdrożenie modułu bankowego oraz przygotowanie modułu informacji statycznych - to właśnie udało mi się zrobić w ciągu tych trzech miesięcy. Jestem z tego dumny i zadowolony, bo sądzę, że jak na jedną osobę to dużo.


PROWADZENIE INDYWIDUALNYCH ROZMÓW Z KAŻDYM OBYWATELEM SCLAVIŃSKIM NA TEMAT TEGO CZYM CHCIAŁBY SIĘ ZAJMOWAĆ I TWORZENIE WARUNKÓW DLA TYCH AKTYWNOŚCI

2C80OVuZ.png

Postulat zrealizowany w pełni. Co prawda osób chcących aktywnie działać w Konsulacie nie było wiele, ale z każdym starałem się rozmawiać na temat tego czym chciałby się zajmować oraz jakiej pomocy oczekuje. Kiedy tylko się dało starałem się pomagać i wspierać merytorycznie, prawnie i finansowo.


PODSUMOWANIE

Jak to zwykle bywa część zadań sobie stawianych udało się mi zrealizować w całości, niektóre tylko częściowo. Są też takie sfery działań, które zaniedbałem i których zrealizować się nie dało. Mogę oczywiście w tym miejscu próbować się usprawiedliwiać, ale nie zrobię tego. Starałem się z całych sił by jak najlepiej pełnić funkcję Konsula. Nie zawsze się to udawało, za co pragnę przeprosić swoich wyborców i ogół mieszkańców Konsulatu.

Gdybym jednak miał wystawić sobie ocenę w skali szkolnej, dałbym sobie mocną 4.

Poza sprawami programowymi udało mi się ocieplić relacje z Królestwem Baridasu i Starosarmacją. Ostatnie trzy miesiące to między innymi zwiększenie współpracy na linii Eldorat-Almera, wspólne przeciwstawienie się uzurpatorom do tytułów monarszych w naszych krajach oraz robocza wizyta w Almerze.

Udało mi się również uregulować prawne aspekty funkcjonowania systemu Odolanis. Zabezpieczyłem prawa własności Konsulatu do aplikacji i zracjonalizowałem odpowiedzialność prowincji za rozwój i działanie systemu.

Również na polu polityki informacyjnej poczyniliśmy znaczące postępy. W czasie swoich rządów publikowałem nieregularnik samorządowy Życie Sclavinii przybliżający wszystkim mieszkańcom Sarmacji wydarzenia w Konsulacie. Regularnie też starałem się dodawać komunikaty informacyjne w Odolanisie w funkcjonalności "Nowości".

Kończąca się kadencja to również stosunkowo udane obchody dziesięciolecia naszej prowincji. Słowem działo się sporo.

Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wasz wkład, wasze zaufanie i codzienna troska o dobro Konsulatu. Dziękuję wam bardzo serdecznie za te trzy miesiące. Mam nadzieję, że udało mi się was nie rozczarować.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Avril von Levengothon, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
11 783,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Thimoteus ik Hohentsolern, Michaś Elżbieta II, Laurẽt Gedeon I, Yennefer von Witcher, Fryderyk von Hohenzollern, Bartłomiej Czapka, Cudzoziemiec, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Guedes de Lima, Vladimir ik Lihtenštán, Orjon Surma, Avril von Levengothon, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Henryk Wespucci, Gniewosz Sforski, Andrzej Fryderyk, Paulus Buddus, David de Hoenhaim, Mustafa Owski, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Teraz wiem dlaczego tu jest tak mało komentarzy ;D sam nie wiedziałem co napisać xD
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Z całą pewnością mogę stwierdzić, że takiego zarządcy Sclavinia przez 10 lat istnienia nie miała. Wiwat Konsul! Wiwat Sclavinia! Wiwat beton w Eldoracie!
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Miała, kiedy Konsulem był mój Ojciec.
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Brawo i gratulacje! Złapałem chwile zeby wpaść, realioza nagle dopadła. konsul spisał sie wyśmienicie!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Myślę, że Panu Konsulowi należą się gratulacje za okres sprawowania urzędu. Po raz pierwszy od jakiegoś czasu, Sclavinia była aktywna czymś innym, niż opozycją do fuzji ze Starosarmacją. I to "czymś" na wysokim poziomie. Oczywiście aktywność, to sprawa wielu osób, jednak jeśli Pan Konsul sam tej aktywności nie robił, to ją wywoływał. Mam nadzieję, że zostanie Wicehrabia wybrany na kolejną kadencję, żeby móc kontynuować, zrealizować te wszystkie plany. Dużo pracy jak widać jeszcze, ale wygląda to obiecująco i warto, żeby to autor te plany realizował, kontynuował.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.