Obserwator Sarmacki, Cudzoziemiec, 01.05.2017 r. o 20:53
Sarmatia RPG — zapraszam do zabawy!
Seria wydawnicza: Inne

BPDK83b4.png

Panie i Panowie! Szanowni Państwo! Tubylcy, bywalcy, mieszkańcy i goście! Mam ogromny zaszczyt zaprosić Was do wspólnej zabawy — gry! Gra RPG, gra fabularna, erpeg, czy jak kto woli, jak kto zna to nic innego jak gra, w której gracze wcielają się w wybrane przez siebie postaci, zanurzają się w określony świat i prowadzeni przez Mistrza Gry (MG) przeżywają najróżniejsze przygody! Startujemy więc z Sarmatia RPG!


Nad uruchomieniem tego projektu głowiłem się i szukałem w sobie weny od stycznia tego roku. Jeszcze w na początku lutego zapowiadałem w prywatnej rozmowie z Jego Książęcą Mością, iż noszę się z tą grą i planuję ruszyć z nią tuż po zakończonej kadencji Kanclerza. Od dnia zakończenia kadencji mijają niedługo dwa miesiące a na grę nie mogłem znaleźć w sobie sił. Aż do ostatnich dni.
__________

k48xX09p.jpgSarmatia RPG to nic innego jak forumowa próba rozegrania kampanii RPG (role playing game) opartej o geografię Księstwa Sarmacji, jej niektóre realia polityczne. Mechanicznie gra opierać się będzie na systemie Warhammer Fantasy RolePlay 2 edycja.

Medium, które nam posłuży do gry to Forum Centralne Księstwa Sarmacji. Jest już urządzony specjalny kącik, w którym gra ta jest dostępna. Znajdziecie go w dziale Życie w Sarmacji > Sport i Rozrywka > Sarmatia RPG lub po prostu klikając w ten link http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=690.

Na forum znajdziecie wszystkie niezbędne informacje. W tej chwili są to: opis krainy, opis mechaniki gry, formularz karty postaci, a także miejsce, w którym możecie zapisać się do gry.
__________

2p1r1O18.jpgSarmatia jest krainą, którą od niepamiętnych czasów targają różnorodne wojny, konflikty, kłótnie. Nie w tym zresztą dziwnego, gdyż tę wielką krainę zamieszkuje kilka ras i kilka narodowości. Mamy do czynienia więc z wyniosłymi elfami, niezmordowanymi krasnoludami, przebiegłymi niziołkami i, oczywiście, nieufnymi ludźmi. Do tego dochodzi kilka księstw, które notorycznie się ze sobą wadzą — a to o przywileje handlowe i wewnętrzne cła, a to o dominację w krajowym parlamencie, a to znów o to do kogo należy akurat ta najmniejsza wysepka położona kilka mil od wybrzeża.

Baridas, Teutonia, Sclavinia, Pustkowia Północy, Gellonia, Trzyczaszkowo i Kraina Jezior — 7 księstw budujących Sarmatię. Każda z tych krain ma swą, wspaniałą, historię, tradycje i ambicje. Jedne bardziej spełnione od innych. Sarmatią rządzi Król, który wspierany jest przez Parlament Krajowy, w skład którego wchodzą przedstawiciele każdego z siedmiu księstw.
__________

nv1GSK64.jpgSarmatia to kraina, która składa się z trzech wielkich wysp — Sarmacji, Baridasu i Teutonii. Księstwa Baridasu i Teutonii zajmują wyspy, które od nich wzięły swoje nazwy, ale już na Sarmacji umiejscowione są wszystkie pozostałe — Pustkowia Północy na północy, Sclavinia na zachodzie, Gellonia na wschodzie, Trzyczaszkowo na południu, oraz Kraina Jezior, która leży centralnie między pozostałymi wymienionymi.

Komunikacja w Sarmatii opiera się o system dobrze utrzymanych traktów, promów rzecznych i barkasów, które kursują nieprzerwanie między Trzema Wyspami. Problemy pojawiają się gdy między danymi krajami dochodzi do wewnętrznych wojen. Wtedy trakty wypełniają kolumny wojska, podróże morskie bywają niedostępne, a Kompania Rzeczna niebywale podnosi ceny. Przy traktach, i w niemal każdym porcie, czy przystani, znaleźć może strudzony podróżnik karczmy — mniej lub bardziej wykwintne, z żarciem podłym, albo znośnym, nigdy jednak dobrym.
__________

J361mu2B.jpgGrę rozpoczynamy jako wędrowcy, którzy spotkali się w Athos, małej mieścinie na gościńcu łączącym Grodzisk z Gniewem i Ferem. Jak to zwykle bywa zasiedliśmy w Karczmie "Pod Rozbrykanym Kucykiem", w której poczciwy Barty chętnie służy strudzonym wędrowcom.

"Pod Rozbrykanym Kucykiem" to największa i najbardziej znana gospoda w mieście, większość podróżnych trafia właśnie tutaj. Przy palenisku w głównej izbie można usłyszeć ciekawe historie i spotkać najróżniejsze postaci. Jest tu szermierz Tuka z dalekiej Tropicany, który uwielbia zabawiać gawiedź opowieściami o swoich podbojach miłosnych i niezliczonych wygranych pojedynkach. Często można spotkać tu Wulfena, jednego z najemników "Braci Wilka", siedzącego samotnie w rogu i sączącego piwo. Gudbar i inne krasnoludy, też upodobały sobie karczmę Barty'ego, zajmują jeden z większych stołów, grając w kości i rozprawiając o handlu i drogocennych kruszcach.

Barty bardzo dba o to żeby panowała tu dobra atmosfera, zazwyczaj pośród gości lawiruje baridajski bard Clemente, przygrywając na lutni lub flecie. Aisza, dziewka karczemna pochodząca z dalekiego Al Farun podaje jedzenie i trunki, a gdy grosz odpowiednio zadźwięczy i inne usługi czyni. Tobias z Eldoratu jest wybornym kucharzem, a Maurycy pomocnik zajmuje się wszystkimi drobnymi sprawunkami i pilnuje porządku.
_________


Każdy z Was jest mile widziany. Ta gra powstała dla Was i mam nadzieję, że znajdzie się grupa minimum 5-6 osób, które będą gotowe rzucić się w wir zabawy na forum! Wszystko opiera się o odpowiednio prowadzoną postać (piszecie na forum jako Wasze postaci). Jej słowa, jej czyny, jej przygody. Zdobywając punkty doświadczenia rozwijacie swoje postaci i z każdą przygodą możecie i umiecie więcej. Zapraszam serdecznie, czekam na Was na forum!
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Walerian von Moscow, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
8 119,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Roland Heach-Romański, Daniel January von Tauer-Krak, David de Hoenhaim, Gniewosz Sforski, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Julian Fer at Atera, Yennefer von Witcher, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Paviel Gustolúpulo
Nie ma Tropicany, nie serduszkuje :(
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Dziękuję Paviel!
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Warhammer, a ja bym pograł w DnD... srlsy... najlepiej 3.5
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Zęby zjadłem na WFRP ;) Za to... nigdy w DnD! :D Zresztą jak ja grałem to było ADnD! :D
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
RPG, gra i fabuła... to musi się udać! :)
Odpowiedz Permalink
Bartek Staniszczak
Hmm pamiętam jak jeszcze za czasów listy dyskusyjnej graliśmy w coś takiego tylko realia wampirze były :) Nie wiem, pomyślę.
Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Będę musiała się zaastanawoic
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Ale w sumie czemu nie :D
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
O jak fajnie ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.